Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa algom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene i u ovoj sekciji na forumu... naime pojavila mi se neka alga na biljci "Eleocharis aciurularis" i to koliko sam primetio samo na njoj je ima i nigde vise a alga izgleda ovako:

Image

Interesuje me sta da radim po ovom pitanju?

Od biljaka imam:
Eleocharis aciurularis
Echinodorus quadricostatus
Echinodorus osiris
Normaphila stricta compact
Bacopa australis
Cryptocoryne undulata
Riccia fluitans
Hemianthus callitrichoides
Nomaphilia stricta compact
Echinodorus ipica
Cardamine lyrata

Osvetljenje je jedna stedljiva sijalica od 27W koju sam drzao par dana 24 sata upaljenu. (moguce da je ovo uzrok pojave alge?) Smanjio sam osvetljenje na 4h dnevno cisto radi preventive dok ne dobijem odgovor tacno sta treba raditi.

Od stanovnika imam pilot ribice koje sam ubacio pre nedelju dana (tada su i biljke zasadjene) a u pitanju su 3 koridorasa i 2 neonke. Ribice su zivahne i ok. Hranio sam ih jednom u 2 dana sa malo hrane.

Filter mi je do juce bio improvizovani top filter a sada je zamenjen sa spoljasnjim cetvorokomornim filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad nema edit moram da dopisem ovako Smile
Zaboravih da spomenem da je akvarijum sveze formiran, ima mozda mesec dana i da sam menjao 1/3 vode dve nedelje unazad.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao ovu vrstu alge ali samo na Sagittaria subulati...kao neke bele dlacice...Skratio foto period sa 12 na 8h i cesce menjao vodu 1/3 na 5 dana i kao da se povukla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se pojavila u nano akvarijumu sa kozicama, ali su je kozice istrebile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eh...voleo bih i ja da imam 2-3 jarića Very Happy ...a dok ne nabavim,borba prsa u prsa sa algicama Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci kozice su lek za ovu napast... sutra cu obici lokalne prodavnice da vidim imaju li kozice. Ukoliko ne uspem da nadjem kozice sta da uradim po pitanju ovih algi osim smanjenja fotoperioda na 8h? Na primer da li da ih poskidam fizicki cetkicom za zube ili tako nesto? Bojim se da se ne rasire na ostale biljke i tako zauzmu ceo akvarijum... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Mar 13, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemojte previse da se brinete oko algi, jer ako ih nema uopste, znaci da nesto ne valja. Normalno je da ih bude u malim kolicinama, pogotovo ako je u pitanju nedovoljno formiran akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa citao sam o toj algi...i kaze da se cesto javlja u tek oformljenim akvarijuma,kakav je i moj...Ali nema ih bas preterano i nisu opasne...Ne moras pakonja bas specijalno da kupujes kozice zbog nje...ali nije lose imati par komada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose imati ni kozice, ni puzeve, ni algare. Ali nemoj da mislis da ce te oni osloboditi algi. Oni mogu samo maaalo da pripomognu, nista vise od toga Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe... pa neka pripomognu bar malo... i to je nesto Smile Sad mi je malo lakse... mirnije cu veceras da spavam znajuci da nije to nista strasno Smile Pomislio sam da cu morati da iscupam biljku napolje Smile 2 kozice ce u svakom slucaju upasti u akvarijum... nek se nadju... nece smetati.. Smile Hvala vam svima na savetima... kao pocetniku ovo su dragocene informacije Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Nemojte previse da se brinete oko algi, jer ako ih nema uopste, znaci da nesto ne valja. Normalno je da ih bude u malim kolicinama, pogotovo ako je u pitanju nedovoljno formiran akvarijum.

Zelena koncasta, cetkica za zube i motaj kao spagete! Smile Neka alga mora biti u akvarijumu, to je tacno! Meni je recimo divljala u javanskoj mahovini i sam se smirila posle nekog vremena. Ima je ali u ogranicenim kolicinama. Tu su i sijamski algari, ali oni radije jedu mahovinu nego zelenu koncastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nakon ubacivanja dvije Amano kozice biljke su bile oslobodjene koncaste alge koje je bilo u velikim kolicinama unatoc redovnom fizickom odstranjivanju. Istinabog, jos mnogo toga sam radio na hemizmu vode u to vrijeme tako da ne mogu kategoricki tvrditi da su kozice sve odradile. Prije tog Amano para imao sam i 50ak RCSova koji su ignorisali tu algu.
Probaj, ako ne uspije svakako ti ostaju lijepi beskicmenjaci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo verovatno da je doslo do toga sto ti je svetlo bilo upaljeno 24h par dana. Ne znam zasto si to radio?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnicka greska... pametovao sam pa reko hajd par dana da non stop sija da se biljke sto pre prime Smile pravi sam maRgarac Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Mar 15, 2013 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo ja mislim da sam usao u zacarani krug i cini mi se da mi nema izlaska iz njega... bar ne jednostavnog izlaska... juce sam toliko bio iznerviran sa sugavom algom da sam improvizovao mali CO2 sistem i ostavio preko noci da radi sa upaljenim svetlom (8 sati) i jutros kad sam se probudio ili je moj trip ili zaista ima manje algi! Smile
Vrlo dobro se secam reci koje sam rekao kolegi sa foruma i zemljaku GoranuVrsac kada mi je spomenuo da ce mi verovatno trebati CO2 a te reci su bile: "Ma kakav CO2 ne pada mi na pamet da to stavljam..." Smile A sada vec razmisljam o nabavci ili DIY varijanti CO2... pa onda tu ide i prihrana... pa onda... ko zna sta me jos ceka... Smile

Sve mi se cini da je akvaristika kao neka droga... uzivas u njoj, hvata te kriza, pocnu problemi, onda se ukljuci tu "hemija" pa te malo podigne, onda sve bude ok... i tako sve u krug Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License