Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Trichogaster leeri - Pearl Gouramija - pomoc i saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobili smo jednog trihogastera leri zenku, i resili da joj odmah uzemo muzjaka da budu u paru.Primetili smo da se sve ribice u akvarijumu ponasaju drugacije kada su tu i suprotni polovi pa tako resili i sa njima da odradimo.
Prvi problem je nastao pri traznji muzjak u Nisu, jedva nasli, i to jedan jedini ostao u jednoj prodavnici dok u drugima njih i nemaju. Citao na internetu a i ovde na forumu da su miroljubive ribe i zbog toga se najvise i odlucili da udomimo i dokupimo jos jednog.
Drugi probjem je nastao kod dodavanja u akvarijum, jer je zenka, bas velika, stara godinu dana, i ostale ribice u akvarijumu se uplasile i pocele da beze od nje, ona u jednom delu a sve ostale u drugom, pa da se nebi traumirale odmah izvadili i staviliu drugi akvarijum koji je bio predvidjen za malce, 50 L. Zenka je na nekih 10- 12 cm dok je muzjak manji od prilike 7-8cm nemamo nekih problemo sto se njih tice, lepo se slazu ali ipak sada mislimo da se radi o dva muzjaka ili mozda mi gresimo.
Ja se dosta raspisao, svaki savet u vezi njihovog cuvanja, ponasanja i drugog je dobrodosao iako smo se dosta pre toga informisali na netu i ovde, mada se malo pisalo o njima, ali nas je velicina zenke iznenadila i sada smo u takvoj situaciji da samo njih cuvamo u tom akvarijumu.
Image
Image
Na prvoj slici je zenka koju dobili a na drugoj slici je muzjak napred a zenka pozadi kako nama rekli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 11:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Čet Maj 17, 2012 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni su ovo dva muzjaka,od svih trichogastera leeri bi trbalo da bude najmirniji(ali opet nema pravila)
Loliko litara ima akvarijum u kome su ostale ribice (dimenzije )
I da dodam ako ova zenka(muzjak) ima 12cm ne verujem da je star samo godinu dana,treba njemu vise da bi porastao na tu velicinu.


Poslednji izmenio surcinac dana Pet Maj 18, 2012 12:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E J...... !! Sad imamo 2 muzjaka , kad trazili da kupimo u svim prodavnicama nam rekli da je tesko da se nabavi muzjak ali kod nas se sad zalomilo 2. I to jedva nasli i tog jer je je trebalo da dobijemo zenku, pa smo malo vise izdvojili za ovog da dokupimo.
Veci akvarijum je 70x35x35 cm nekih 80-tak L.
Sta sad?? Sta nam je pametno ciniti ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvrle ::
E J...... !! Sad imamo 2 muzjaka , kad trazili da kupimo u svim prodavnicama nam rekli da je tesko da se nabavi muzjak ali kod nas se sad zalomilo 2. I to jedva nasli i tog jer je je trebalo da dobijemo zenku, pa smo malo vise izdvojili za ovog da dokupimo.
Veci akvarijum je 70x35x35 cm nekih 80-tak L.
Sta sad?? Sta nam je pametno ciniti ???


Pozdrav Zvrle

Ja sam ih davno drzao (ali jos jednom kazem ,ja mislim da su dva muzjaka),e sada prodavci su uvek tu da ti uvale ribu,i to vecinom pogresnu(cast izuzecima).
Ja sam ih ranije drzao u akvarijumu od nekih 120 l i bio je dimenzija 80*40*40,i ja sam u tom akvarijumu drzao 2 muzjaka i 5 zenki sa kojima je bilo jato rasbori ,nikakvih problema nisam imao sto se tice agresije ili slicno ,ali ne bih znao kako ce se ponasati dva muzjaka u istom akvarijumu ,bez zenki ,pogotovo sto je jedan skoro duplo veci .
Najbolje bi bilo kada bi ti prodavac izasao u susret pa da ti vrati novac za tu ribu ,ili ti jednostavno probas na forumu da se menjas sa nekim ko ima zenku jer ipak ce biti bolje da imas par nego dva muzjaka.pozz


Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pet Maj 18, 2012 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na savetima, mi smo razmisljali da cuvamo jedan par, kad uzimao ribu na poklon od clana foruma oglas je bio da je zenka u pitanju i da je manja, godinu dana stara pa zato i kupili muzjaka ali izgleda da je i on bio pogresio pa nam dao muzjaka na poklon, mozda nije znao da razlikuje pol, pa smo mi unapred dokupili muzjaka. Riba je lepa i dopala nam se za cuvanje ali ipak dva muzjaka nebi hteli da cuvamo pa da vidimo sad kako da odradimo da nadjemo zenku a da damo jednog muzjaka i da oni ostanu sami u ovaj akvarijum gde su sada, nadam se da nece da im bude mali. Sto se ponasanja tice za sada se ne biju lepo se "druze" u ovom akvarijumu sami ali ipak bi hteli da ih sto pre razdvojimo da nebi mozda doslo do nekih problema.
Posto si ih ranije drzao da li moze jedna pomoc oko njihovog drzanja, na jednom stranom sajtu procitao da vole tvrdju vodu, da li je to tacno??
E da napomenem, prodavac nam je dao sta smo trazili ali bolje je bilo da je pogresio Smile


Poslednji izmenio Zvrle dana Pet Maj 18, 2012 3:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Zvrle: Dopuna teksta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2012 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Zvrle ,za drzanje su jednostavni ,odnosno nasa voda im odgovara ,malo vole topliju vodu znaci oko 26-27 c.Vole ubiljene akvarijume(jer se tada osecaju sigurnije) ,i ja sam sa mojima drzao valisneriju(veoma gusto ,ali sam ostavljao prostor za plivanje) i kao povrsinsku bilku sam koristio mirophyllum.
Sada ja ih nisam mrestio ,ali ima dosta clanaka o nihovom mrestu ,a i nadam se da ce neko sa ovog foruma nesto da ti napise o njima ,a verujem da ima ljudi na ovom forumu koji ih trenutno imaju,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sub Maj 19, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Surcinac, posto imamo 2 muzjaka resili da pitamo u onoj prodavnici gde kupili muzjaka da zamenimo ovog veceg sto dobili na poklon za zenku i oni su nam izasli u susret, tako da smo taj problem resili samo jos da ih dobiju a i mi da idemo na Nis. Citao sam dosta o njima pre nego sto ih uzeli ali ipak kada dobijem savet od nekog ko ih drzi ili drzao je drugacije. Za temperaturu vode video ali za akvarijum nisam znao tako da onda moramo da poradimo na tom ali to ce da bude uskoro, pa celo renoviranje, podloga i ostalo jer je akvarijum bio predvidjen za druge stanovnike.Sto se tice razmnozavanja nismo planirali, nemamo nista protiv da dodje do toga ali ipak da se prvo upoznamo sa njima, da nas neko ne shvati pogresno da zbog toga trazimo razlicite polove vec da se nebi bili po akvarijumu sto su poceli.Oni su dvodihalice ako dobro shvatio ali da li je potrebno neko dodavanje vazduha ili mozemo da ih pustimo skroz bez i da se sami snalaze?? Imamo sundjer filter pa da znamo zbog drugog akvarijuma kako da regulisemo vazduh da njemu nebi smanjili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2012 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.
To je super ,jer bolje je da imas par nego dva muzjaka.
Ne moras ti sve da promenis zbog njih ,uklopice se oni ,ja sam samo da primer kako sam ja njih drzao ,evo ti dva snimka na youtube ,gde mozes videti uredjenje sa raznim dvodihalicama.
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related
http://www.youtube.com/watch?v.....re=related


Iako su dvodihalice ,ne bi bilo lose da im pustis malo kiseonika preko rasprasivaca ili slicno.


Poslednji put izmenio surcinac dana Ned Maj 20, 2012 9:14 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene surcinac: dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Ned Maj 20, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Da je bolje jeste, poceli dosta da se jure i biju pa smo manjeg prebacili u ovaj veci akvarijum i tu sada uziva, niko ga ne dira a i on nikog ne dira, moze se reci jedna lepa srecna sredina. Ovaj akvarijum gde su bili zajedno je bio predvidjen za nesto drugo ali posto smo nabavili njih onda bi smo hteli da im ipak napravimo lepe uslove za zivot, mali je dosta pitom, mislim da je jedina riba koja je posle dodavanja odmah dolazila do stakla kad pridjemo.Valisneriju nemamo toliko a i volimo da bude neki miks pa cemo od ovog bilja sto imamo u vecem da uzmemo po koji pelcer i za pocetak ubiljiti koliko je moguce pa kad zamenimo ovog velikog siledziju napravimo lepi dom za jedan par.
Za taj akvarijum imamo sundjer filter pa se nadam da ce da im bude dovoljno vazduh.
Negde citao da se tesko uparuju, mozda imas iskustva, da li nece da bude problem ako mu dodamo bilo koju zenku ili moze da dodje i do jurnjave i tada??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pon Maj 21, 2012 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako moze bilo koje bilje ,nego sam ja cito pokazao primere da vidis kako to izgleda ,a vazduha ce biti dovoljno.

Pa gledaj posto ,kao sto sam vec rekao ja sam imao 2 muzjaka i 5 zenki i kod mene su se sami uparivali ,sto znaci da je muzjaci su birali zmedju zenki,e sada kada imas samo jednog muzjaka i jednu zenku ,onda nema pravila(kod svih riba) znaci nema garancije da ce se upariti ,ali opet je i to bolje neg da imas dva muzjaka


Poslednji izmenio surcinac dana Pon Maj 21, 2012 5:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene surcinac: slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DaVinci
Akvarista



Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 15
Lokacija: Idvor

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ih imam 3kom dva su se kao malo izdvoila non stop su zajedno dok ovaj treci svremena na vreme im se pridruzi ali nije dugo sa njima i dosta slabo rasti bukvalno je ostao isti od kad sam ih kupio dok su ona dva skoro duplo napredovala

sta da radim sa onim malim,...imam jednog druga ima aq dali da mu dam tu trecu malu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License