Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke u malom akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam malecni akvarijum, svega 10 litara. Htela sam mali iz razloga sto sam mislila da se lakse odrzava, sad je u planu novi, veci akvarijum ali o tom neki drugi put. Moje pitanje je da li se uopste isplati stavljati biljke, tj da li postoje neke male vrste biljaka koje bi se uklopile? Da napomenem da imam 3 platike i 3 bele tetre.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 4:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dzabe da mucis te ribe u toj tegli molim te! Pokloni, daj nekome na cuvanje te ribe, pa kad stigne taj veci akvarijum, odradi sve od pocetka kako treba, cikliranje, biljke i ubaci te ribe. A do tada citaj, citaj! Smile
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam sve to vec napamet, ali ne mogu nista da uradim posto sam ogranicena novcano, mogu samo da sredim ovaj dok ne skupim za novi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini savet : Što pre - to bolje (mislim na veći akvarijum)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da li mogu makar nesto da uradim, da im olaksam? Nemate pojma koliko mi je krivo sto ih ovako mucim, ali poklonu se ne gleda u zube, nisam ni akvarijum mogla odbiti, zato i drzim samo par ribica da im bude lakse. Bice valjda do kraja meseca neki veci aq! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci rasprsivac, da imaju sto vise kiseonika. Tako ces im bar malo olaksati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

primetila sam da im fali, platike malo-malo guraju nosice napolje da uzmu vazduh, imam sundjer filter koji inace pusta dosta kiseonika, ali izgleda da nije dosta...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za tih 6 ribica treba ti naaajmanje 20l. Naravno, svaki veci je dobrodosao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Mar 16, 2013 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice, bice Very Happy samo cekam nesto parica pa da uzmem nesto maalo vece Smile bice obavestenja i o tome, kad dodje na red, ali za sad mi je problem kako da ovim ribicama olaksam Crying or Very sad zato sam vas sve i pitala, bolje da sam odmah dosla na forum nego da sam se mucila po drugim sajtovima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj' da se vratimo na tvoje pitanje
Melanija985 ::
Moje pitanje je da li se uopste isplati stavljati biljke, tj da li postoje neke male vrste biljaka koje bi se uklopile?

Ja imam akvarijum od 8 litara, prilicno ubiljen, a u njemu se nalaze:
- Nana petite (Anubias barteri 'Petite')
- Microsorum windelov
- Sagittaria subulata
- Pogostemon helferi
- Gomila mahovine (Java moss i spiky moss)

U pitanju je low-tech postavka - Nemam hranljivu podlogu, ne dodajem nikakvu prihranu, nema CO2, foto-period je 6-8 sati (jedna stedljiva od 9W. malo odmaknuta). Biljke rastu jako sporo (sto mi je i bio cilj), ali su zive i zdrave.
Akvarijum je inace nastanjen kozicama, jednom neritom, nekoliko malezijskih puzeva i gomilom drugih sitnih stanovnika (kiklopi, daphnie, seed shrimps i slicno)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i slike od pre mesec ipo dana:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bele tetre su prevelike za taj malecki akvarijum. od bilja anubije, mahovine, manje vrste kriptica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 9:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajmo kavaljeri iz novog sad da se dami pokloni veci akvarijum !sta je to za vas a njoj ce da puno znaci !zar akvaristika nije plemenit hobi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Melanija985
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Mar 2013
Poruke: 6
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 17, 2013 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bas Novi Sad, blizu, ali za ovu ljubav nista nije tesko! Znaci ipak se moze nesto uraditi, drago mi je sto sam naisla na optimiste, a ne samo da mi govore kako je previse mali, JA TO VEC ZNAM, recite mi nesto sto ne znam Smile I tetrice nisu prevelike, jos su male, nemaju ni dva cm, ali dok narastu valjda cu skrpiti za novi aq, tako da ce im sigurno biti seoba, ako ne u moj, onda u aq od jednog druga Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License