Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge na Microsorum pteropus pilippine Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu od 180l ( 0.5w/l ) nalaze se microsorumi :
Microsorum pteropus pilippine,
Microsorum pteropus narrow,
Microsorum pteropus,
Microsorum pteropus windelow.
Samo na Microsorum pteropus pilippine pojavile su se alge...Da li sam prilikom postavljanja te biljke na panj trebao da posecem sve listove, posto on ima najdeblji rizom?
Inace,dobio sam je sa tri odrasla lista i ona jedina ne izbacuje nove listove.
Da li da ih posecem sada,zbog algi,mozda krenu novi listovi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 7:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje alge su u pitanju? Koliko je star akvarijum?
Koliko sam shvatio ti bi da iseces sve listove na biljci? To se ne radi sve dok ne pocnu da rastu novi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je star dva meseca.pojavljivale su se zelene tackaste po staklu,ali u vrlo malom broju.Osvetljenje je 0,5w/l.180l.
Image
Pojavile su se sa tamnije strane listova,kao korencici i na sredini kao da raste mala biljcica? Koliko znam,microsorumi se razmnozavaju iz rizoma,kao anubije, a ne sa sredine i vrhova listova.Ovo je kao da raste nova biljka.Da li da probam da je odstranim ili ne i koja je ovo alga,da bih znao ubuduce?
Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko dobija Bambija za odgovor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da ovo uopste nisu alge... Mislim, ne znam sta je tacno, ali znam da i neki moji mikrozorumi to imaju, pa opet lepo napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao da iz sredine lista raste nova biljka i odvaja se od maticne?
Ne verujem da je nedostatak neceg,jer ostale vrste microsoruma rastu normalno pored nje i nemaju to na sebi!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Microsorum pteropus philippine raste tako sto sa rizoma pusta nove listove a razmnozava se tako sto sa krajeva i sredine listova pusta novi mali rizom koji treba odvojiti sa lista kada mu porastu 4-5 listica, ne vidim dobro sa slike ali verujemd a su to korencici novog malog rizoma. To je zapravo nacin na koji se oni razmnozavaju a to sto mi kidamo rizom i tako je razmnozavamo je nasilno mnozenje ne prirodno razmnozavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne diraj te korenčiće sa listova. To su novi pelceri, a ne alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok.Hvala.
Citao sam mnogo o akvarijumskim biljkama,ali to nisam nigde procitao.
Znaci,kada na maticnom listu izrastu tri do cetiri lista,onda trebam da odvojim i posadim.
Sada imam tri maticna lista i na svakom po dva nova pelcera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu,hvala svima pronasao sam.Koristice i drugima...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
akvadja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 101
Lokacija: Beograd-Ljubovija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veoma interesantno izgleda , moracu da je zapatim !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmass moss, Bacopa Monnieri, Mic... boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Jun 29, 2020 9:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License