Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje su ovo Alge i Kako ih se resiti ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 11:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako postoji ovakva tema sa ovim algama ili sta su vec ja nisam naso na pretrazi .

Imam ih samo na predjnoj i levoj strani po malo ali mislim da se sire .
Image
Ako treba okacicu jos slika .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 18, 2013 11:43 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Mar 19, 2013 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekao bih da je crna alga. Mada je slika mutna pa se i ne vidi bas najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2013 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo bolje slike . Daj boze da ih se resim nekako Sad
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 26, 2013 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva je filtracija, koliki akvarijum, koliko riba imas u njemu? najcesce se javlja u prenaseljenim akvarijumima, gde ima dosta organskog otpada. Redovna zamena i redovno usisavanje dna. po neku imati je normalno, u vecoj kolicini nije bas prijatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 27, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni liči na crnu čupavu, mada ne smem 100% da tvrdim sa ove fotke. Ako je crna čupava, možeš Easy Carbom da je direktno špricaš ili 3% hidrogen.
Ali pošto vidim da je većinom na staklu, mogao bi za početak da je ukloniš fizički, bez obzira koja je vrsta u pitanju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filtracija je pregradni filter samo sa sundjer to moram promeniti sa pupom Atman AT-802 , Akvarijum 72 litra , i 17 ribica . Probacu sutra da je rucno ocistim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi neko tanje crevo kako bi imao vise vremena da ih poskidas sve a da ne izbacis mnogo vode, uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van, jer dzabe ti je ako je uklonis fizicki a ostaci ostanu da ti plivaju po akvarijumu, samo ces je razmnoziti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
...uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van...

Bolje ti je sa starom kreditnom, halo karticom, ili karticom za mobilni, onim becim delom gde pise pin i puk kod.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 9:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel tu crnu cupavu niko ne jede? Ja je isto tako cistim, ali ona se stalno pojavljuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
...uzmi zilet i pre nego sto je sastruzes sa stakla odmah pored zileta stavi crevo da je usisa i izbaci van...

Bolje ti je sa starom kreditnom, halo karticom, ili karticom za mobilni, onim becim delom gde pise pin i puk kod. Samo sundjer ti nije dovoljan.
Wlayko91 ::
Filtracija je pregradni filter samo sa sundjer to moram promeniti sa pupom Atman AT-802 , Akvarijum 72 litra , i 17 ribica . Probacu sutra da je rucno ocistim.


Bolje ti dodaj jos nesto od filter materijala. Primetio si sigurno da ti sitne cestice lete po akvarijumu. Ja bih dodao jos nesto za biolosku filtraciju, recimo bio ball na dnu, zatim keramicke prstenove, perlon vatu , pa na vrhu taj sundjer sto vec imas.
Kao sto sam vec rekao losa je filtracija, u mresnom sam nekad imao samo korner sa sundjerom, bilo je dosta te crne cupave alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Mar 28, 2013 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iscitirao sam pogresnog ovde! smeh Nije wlayko nego aleksandar99! Smile Nevalja covek da pise dok se ne rasani! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar99
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2012
Poruke: 132
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::

Bolje ti dodaj jos nesto od filter materijala. Primetio si sigurno da ti sitne cestice lete po akvarijumu. Ja bih dodao jos nesto za biolosku filtraciju, recimo bio ball na dnu, zatim keramicke prstenove, perlon vatu , pa na vrhu taj sundjer sto vec imas.


Jel to najbolje da stavim po tom rasporedu ? evo kako mi izgleda filter
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 7:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, samo sundjer sam i ja imao, pa nije bas najsrecnije resenje. Iskoristi maksimalno kapacitet kako bi stavio sto vise materijala. Na dnu do resetke bio ball, zatim keramiku, perlon vatu i na vrhu sundjer.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje da li je uzrok ovim algama slabo svetlo ili negde drugde gresim. Izvadim kamen oribam prokuvam i za tri nedelje isto. voda se ne muti i za sada ribicama ne smeta. sta raditi kako se resiti i sta je uzrok. AQ je 20 lit stedna sijalica sa malim grlom 11Watt, 6500K
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ancistrus, puževi, neke biljke, imaš li nešto od toga. Ako nemaš onda nema šta da spreči algu da raste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License