Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Corydoras paleatus - razmnozavanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako, malo strpljenja. Ja licno nikad ne uzimam zdravo za gotovo sto bi rekao nas narod sto svi vi kazete jer vam dosta cesto nesto promakne tako da kad kazes da ikra isto izgleda kao i prethodnog dana to uzmem sa rezervom. Dakle, strpi se malo i prati situaciju jos dan dva. Ne zurimo nigde a bice mresta ponovo uskoro Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:07 am Snimi Poruku Nazad na vrh

vladov
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 36
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, sacekacu do srijede pa ako do tada nista ne bude opet vracam zenku i muzijake u mrijesni akvarijum i pocinjem sa dobrom ishranom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako može pomoć oko njihovog mresta.
Odvojio sam 2 ženke i 3 mužjaka u poseban akvarijum i pratio upustva iz drugog posta ali još ništa. Postepeno sam počeo bio sa smanjivanjem vode i hrane pa dodavanjem i evo već 20 dana ništa. Da li ima još neka stvar koja treba da se uradi ili je ipak potrebno da ih pustim i čekam da oni sami odrade svoje ??
Akvarijum je dimenzija 40x35x33 ~ 40L bez podloge sa sundjer filterom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 01, 2013 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro bi mi dosao savet nekoga ko ih je uspesno mrestio...meni je ovo prvi put Smile
Juce su mi se mrestili paleatusi, ima oko 200 kom ikre, ako ne i vise. E sad, posto imam 1 zajednicki akvarijum i drugi od 4l, morala sam ikru da prebacim u taj maleni. Za sada ni jedno jaje nije pobelelo. Zamracila sam, ubacila rasprsivac, temperatura je 23-24C. Zanima me vise stvari:

Da li moze da se prodje bez ubacivanja hemije protiv budji?
Posle koliko vremena se vidi koje je jaje oplodjeno a koje ne?
Posle koliko da ocekujem da se izlegu? Negde citam 3-4 dana, negde 7 dana...
Koliki da bude nivo vode u akvarijumu? Ja sam stavila nekih 6-7cm....

Unapred hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Musa1997
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 9
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2013 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se sto kvarim temu ali me zanimaju polovi mojih coidorasa
1 coridoras
Image
2 coridoras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Musa1997
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 9
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2013 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da se pohvalim uspesnim mrestom Smile
Ima nekih 70-ak malisana, starih 25 dana. Ruckaju artemiju i mrvljenu suvu hranu.
A juce su me iznenadili novim mrestom, opet nekih 200 komada ikre. Sad se sa malo iskustva iz prethodnog mresta nadam jos boljem uspehu Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v.....e=youtu.be

Link


pola malisana je albino, pa se slabo vide na podlozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Mar 29, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep mrest Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
makich
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2011
Poruke: 143
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Bojane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Musa1997"]Izvinjavam se sto kvarim temu ali me zanimaju polovi mojih coidorasa

Po ledjnom peraju bih rekao da su muzijaci u pitanju. Ja imam iste takve coridorase ali su moji malo siri u bokovima i ledjna peraja su im manja koliko vidim po slikama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
caki_pr
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Sep 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Pon Apr 29, 2013 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod mene bacili ikre ali posled 2 dana ikra kao da je uhvatila muvlu ili neznam sta je neka alga , molim za pomoc ako neko zna sta je da ne gresim za naredni mrest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2013 7:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikru je zahvatila plesan. Ili ikra nije oplodjena ili je zbog jakog osvetnjenja.
Malo vise detalja da ne bi nagadjali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
caki_pr
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Sep 2012
Poruke: 9

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2013 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i slika pa mi kazete sta se desilo i kao da ne gresim za naredni mrest

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li neko zna da li ce puzevi amazonci dirati ikru tj.pojesti?imam ih u jednom akvarijumu sa jednom zlatnom ribicom koju planiram da prebacim u zajednicki veci akvarijum a taj mali da koristim za mrest... e sad i pre sam imao amazonce u tom vecem zajednickom aq ali ih je uvek nesto diralo pa sam posle nekog vremena nalazio prazne kucice i onda sam resio da stavim amazonce u taj mali aq, a sada ih ne zmem prebaciti u veci jer ce ih opet nesto pojesti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Maj 14, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvinjavam se za mali offtopic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka coridoras paleatus nikola791 Bolest 0 Sub Maj 01, 2021 4:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License