Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zuta skrama na crevu ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ima veze i sa hemijom ali sam se ipak odlucio da pitanje postavim ovde u Opremi. Naime, desava mi se da mi se skuplja skrama ( masno zuckasta ) na dovodnom crevu iz filtera tj sa potopne pumpe.
Da li jos ko ima ovaj problem ili preciznije : Da li ko zna sta je to i koji je uzrok ove pojave na crevima tj cevi ???
Iskreno nesmeta mi ( jer se i nevidi ), ali voleo bih da znam uzrok eve skrame ? E sad, za slike nepitajte jer je juce bilo mesecno ciscenje tako da je sve isprano i cisto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 1:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

joca93knj
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2010
Poruke: 770
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zar nisu to alge...?kod mene se stvaraju crne u providnoj cevi koja vodi od pumpe do drugog kraja akvarijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja samo znam da se to veoma tesko cisti, ja sam cistio tako sto ubacim malo papirne maramice i zaglavim u cev i stavim ispod slavine pod mlaz vode da mlaz izbije maramicu, i maramica ocisti tako sve zidove cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ja to veoma lako ocistim i ne nerviram se oko toga. Jedino me interesuje zasto se stvara ??? A inace ocistim sa onom cetkom za flase i mlakom / vrelom vodom .... a videcu pomovo za mesec dana ako je bude bilo i koliko je bude bilo da uslikam i postavim ......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predpostavljamo da se to stvara usled ne tako idealne filtracije, tako da se vremenom ta skrama nagomilava. Ne bih znao kako to da eliminisemo da se ne stvara, ali to vrlo lako cistim s Domestosom. Cini mi se da je mnogo efikasniji od sone siseline. To govorim za one koji imaju mala prelivna creva, tako da vece cetke tu ne pomazu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 3:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene se to stvara a mislim da ima veze sa mesanjem kiseonika i vode a zasto nemam pojma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prljavstina ko prljavstina, ko zna cega tu sve ima. Normalna pojava. Vremenom pocinje da utice na protok vode kroz sistem i tada je pravo vreme za pranje/zamenu creva. Meni je nekako lakse da kupim nova creva za 100 dinara jednom u 6 meseci i zamenim sve (ukupno oko 3m) jer bih za pranje potrosio bar sat-dva, a ne znam ni kako bih oprao tako dugacka creva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jul 13, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
To govorim za one koji imaju mala prelivna creva, tako da vece cetke tu ne pomazu.

Ja sam ti pokazao jednu ( vecu cetku za flase, standardnu ) al ti nisam pokazao "osisanu cetku" koja ima primenu kod manjih precnika cevi ...

Domestos je pametnije resenje od sone koseline stim sto mora da se ispere veoma dobro ( kao i svaka druga hemikalija ).

Da nabrojim i filter materijal u filteru ( idemo od vrha filter mase gde se sliva voda iz akvarijuma ) :
Djak od krompira ( veci djak koji je preklopljen vise puta kako bi lego po ivicama prve komore )
Opet djak od krompira ( isti princip kao i gornji samo u zutoj boji dok je gornji u crvenoj Smile i sve ukupno oko 5-7 cm.
Silikonska akvarijumska vata debljine oko 10 cm ( mislim i vise ali .. )
Druga komora je prelivna i nema nista u njoj
Treca komora
Pakovanje Keramickih valjaka ( 250 )
razne DIY varijante bio kugli ( sve u svemu nekig 15 cm filter materijala )
U cetvrtoj pregradi je smesten grejac
I u petoj potopna pumpa koja preko gumenog creva vraca vodu u akvarijum.
E sad ta skrama se jedino hvata oko tog gumenog creva koje vraca vodu u akvarijum i to po celoj duzini a najvise pri izlazu mlaza vode
Mislim da sam sve nabrojao .... Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Masna skrama goran012 Početak u akvaristici 7 Uto Dec 01, 2020 12:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zuta moli Rizbo Bolest 9 Pet Avg 24, 2018 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cvece i zuta moli? vulex Početak u akvaristici 7 Sre Feb 24, 2016 10:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zuta moli nikouro Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Okt 29, 2015 2:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License