Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cesmovaca .... Kako je prilagoditi ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[/quote]
I ja zivim u stanu i imam problem jer nemam gde da drzim toliku kolicinu vode koja bi trebalo da odstoji...[/quote]

Bas zbog toga sto zivim u stanu koristim ovaj filter za pijacu vodu za koji sam gore dao link, filter u tom bokalu se menja na 2-3 meseca i nije skup, oko 500 din. jedina mana je sto voda sporo prolazi kroz filter pa mora malo da se ceka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha to je to znaci Smile Lepo, samo sto nemam pare za to, plus zamisljam mucenje da rucno ubacujem tu vodu u akv, ja imam mesto gde da drzim bure sa vodom, ali nemam gde da ga podignem da bih crevom prenela u akv, nemam snage ja da secam to po kuci. Izgleda da cu ipak morati da se mucim i ubacujem malo po malo u akv ili ce morati direktno cesmovaca, a toga me vise strah zbog ribica :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
Aha to je to znaci Smile Lepo, samo sto nemam pare za to, plus zamisljam mucenje da rucno ubacujem tu vodu u akv, ja imam mesto gde da drzim bure sa vodom, ali nemam gde da ga podignem da bih crevom prenela u akv, nemam snage ja da secam to po kuci. Izgleda da cu ipak morati da se mucim i ubacujem malo po malo u akv ili ce morati direktno cesmovaca, a toga me vise strah zbog ribica :/


ja i nisam toliko iskusan akvarista, godinu dana imam akvarijum i sve sto sam naucio ucio sam sa ovog foruma ali sto sigurno mogu da ti kazem da nikako ne treba da radis je da direktno sa cesme sipas u akvarijum, ostavi da odstoji 24h. i da. koliki ti je akvarijum? kad menjas vodu menja se samo 30%
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebalo da sipas direktno, ali nista im biti nece ... Ja mojima nikad nisam drzao vodu da odstoji, evo sad sam nabavio tanganjiku koja je recimo to malo "kilavija" pa im opet nista nije. Na kraju krajeva ako te strah, mozes nabaviti ffm ili aquatan za pripremu vode. Ja sam nameravao ali mi iscurlo po ruksaku dok sam donosio tako da sam batalio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Ne bi trebalo da sipas direktno, ali nista im biti nece ... Ja mojima nikad nisam drzao vodu da odstoji, evo sad sam nabavio tanganjiku koja je recimo to malo "kilavija" pa im opet nista nije. Na kraju krajeva ako te strah, mozes nabaviti ffm ili aquatan za pripremu vode. Ja sam nameravao ali mi iscurlo po ruksaku dok sam donosio tako da sam batalio Very Happy

to za direktno sipanje... zavisi gde ko zivi. nije svuda ista voda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa pazi generalno voda u vojvodini je losija nego bilo gde u srbiji ... Normalno neces sipati u zrenjnaninu kad je ni ljudi ne piju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasa-srb ::
DevilFish ::
Aha to je to znaci Smile Lepo, samo sto nemam pare za to, plus zamisljam mucenje da rucno ubacujem tu vodu u akv, ja imam mesto gde da drzim bure sa vodom, ali nemam gde da ga podignem da bih crevom prenela u akv, nemam snage ja da secam to po kuci. Izgleda da cu ipak morati da se mucim i ubacujem malo po malo u akv ili ce morati direktno cesmovaca, a toga me vise strah zbog ribica :/


ja i nisam toliko iskusan akvarista, godinu dana imam akvarijum i sve sto sam naucio ucio sam sa ovog foruma ali sto sigurno mogu da ti kazem da nikako ne treba da radis je da direktno sa cesme sipas u akvarijum, ostavi da odstoji 24h. i da. koliki ti je akvarijum? kad menjas vodu menja se samo 30%

Znam da se menja samo 30%, kod mene ce to biti 30-40 litara, a to ne planiram da podizem i secam do akvarijuma Very Happy U Nisu je voda srednje tvrdoce i blago alkalna, sto mi bas i ne odgovara jer cu drzati juznoamerikance...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
sasa-srb ::
DevilFish ::
Aha to je to znaci Smile Lepo, samo sto nemam pare za to, plus zamisljam mucenje da rucno ubacujem tu vodu u akv, ja imam mesto gde da drzim bure sa vodom, ali nemam gde da ga podignem da bih crevom prenela u akv, nemam snage ja da secam to po kuci. Izgleda da cu ipak morati da se mucim i ubacujem malo po malo u akv ili ce morati direktno cesmovaca, a toga me vise strah zbog ribica :/


ja i nisam toliko iskusan akvarista, godinu dana imam akvarijum i sve sto sam naucio ucio sam sa ovog foruma ali sto sigurno mogu da ti kazem da nikako ne treba da radis je da direktno sa cesme sipas u akvarijum, ostavi da odstoji 24h. i da. koliki ti je akvarijum? kad menjas vodu menja se samo 30%

Znam da se menja samo 30%, kod mene ce to biti 30-40 litara, a to ne planiram da podizem i secam do akvarijuma Very Happy U Nisu je voda srednje tvrdoce i blago alkalna, sto mi bas i ne odgovara jer cu drzati juznoamerikance...

pa onda nije mnogo, mozes da setas sa vodom po stanu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probala sam, ne mogu ja to bure da podignem, nema sanse Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nemoj celo bure, uzmi manju kantu Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jedino to... mada i to ce biti izazov za mene Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ti onda nadji nekog mesto tebe ko ce da nosi Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

DevilFish ::
Pa jedino to... mada i to ce biti izazov za mene Very Happy



poslacemo onda njih http://farm3.staticflickr.com/.....acd668.jpg

Izvinjavam se za OFF Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 04, 2013 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasa-srb ::

filter u tom bokalu se menja na 2-3 meseca i nije skup, oko 500 din

Po specifikaciji, kapacitet filtera je 300 litara, sto znaci da za neki veci akvarijum, relativno cesto mora da se menja. Za menje akvarijume je podnosljivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasa-srb ::
DevilFish ::
Pa jedino to... mada i to ce biti izazov za mene Very Happy



poslacemo onda njih http://farm3.staticflickr.com/.....acd668.jpg

Izvinjavam se za OFF Smile

hahaha pa moracu Twisted Evil salu na stranu, najvaznije mi je da ribicama odgovara voda, koja je inace tvrdja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License