Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cija li su ovo jajasca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu od 22 lit. imam 1 Neritu, 1 Helenu, i 2-3 kozice.
Cija ovo mogu da budu jajasca, ako su uopste jajasca? Smile Od juce uvece su se pojavila, ima negde 5-6 takvih belih tackica..

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 9:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nerita. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 11:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je neka kozica odbacila jaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko su Neritina, Helenu bi trebalo izbaciti da ih ne bi pojela ili ne? Dali kozice diraju jajasca puzica? I dali su sigurno jaja Nerite, posto je ona mesec dana sama, nema muzjaka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su dve nerite, nemam pojma da li su men-women, probao sam da nađem kako se određuje ali nisam uspeo. Imam na panju jedno 20-tak takvih jaja bar mesec dana, ništa se ne dešava i niko ih ne dira, sad kozice nemam u tom akvarijumu.
Inače čitao sam da se jako teško razmnožavaju, tipa slankasta voda ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih znao čija su .Mene zanima šta je jela ta helena ako nema drugih puževa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razlog ubacivanja Helene je bio mnogo barskih ubacenih sa riccijom, to je bilo pri formiranju akvarijuma, bez ribica, bez hranjenja. Sad nema vise nijednog, sve ih je potamanila, pa od cega zivi, nemam pojma, ali zivi evo vec metar dana Smile Sad ima ribica, njih hranim po malo, nemam korija tako da hrana i pada na podlogu, mozda to jede.. Uglavnom, sve je ok.. Sta treba da radim? Ukoliko su Neritina jajasca, da ne vadim Helenu jer nema izgleda da ce biti Neritica? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam jednom imao bebce amazonaca, i to dosta njih. I sta se desilo, ja izvadim iz akvarijuma helene da ne bi dirali male amazonce, kad onooo... Very Happy
I helene su imale bebce, ja to nisam znao, tako da su bebe helena pobili helene amazonaca Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za bilo koja jajasca mi je sve jedno, ali Nerite bih voleo da imam u visku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nerite polazu gomilu jaja svuda po akvarijumu, tako da nesto sumnjam da su njihove, mada ne smem da tvrdim.
Inace, neko vec pomenu, nerite se jako tesko razmnozavaju u akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, cim mi pocne sezona na Adi, javite mi se za nerite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neritina jajasca su jako tvrda i tesko se skidaju sa stakla ili kamenja,dobro ih zalepi.Meni su jajasca lepile uglavnom po kamenju.Nerite iz prodaje se razmnozavaju u slanoj vodi,salinitet slican za amano kozice i larve se hrane planktonom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@reventon: jel može neki Tips & Tricks za dunavske nerite, na dnu ili malo kopanja, na kamenju, bilju, panjevima, dubina ili šta ja znam šta još.
Unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste reventone, što više nerita to manje spašenih. He he
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Apr 09, 2013 7:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teodoxus danubis,ugrozena vrsta,a ako je uzmete sa Ade ne treba ih vracati u divljinu,ni njihove potomke zbog sirenja tropskih bolesti koje mogu unistiti populaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Znali neko? :) jajasca FEK@ Ostali Stanovnici 9 Pon Jun 29, 2015 8:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna jajasca po panju, ikra ili nesto... DevilFish Razmnožavanje 7 Čet Apr 23, 2015 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka jajasca na staklu Vladimir95 Razmnožavanje 4 Sre Okt 01, 2014 5:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cija su ovo jajasca? sveta021 Ostali Stanovnici 8 Ned Apr 15, 2012 6:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cija ikra? zaklina Razmnožavanje 14 Čet Apr 05, 2012 8:00 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License