Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistaci crkavaju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 1:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mog drugara u akvarijumu vec par dana skoro svaki dan ugine cistac... :S
Oko dva dana je neaktivan, pa se naduva i pliva gore-dole i ugine...
Ima i neke ranice po telu... Confused
Uginuo je jedan ancistrus i par koridorasa....
Akvarijum je od oko 25l, sa ostalim ribama je sve ok...

evo slike

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 1:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naduvenost stomaka i podlivi krvi to mi se cini da je dropsy, moguci razlog je da ima previse riba u tom akv i da nemaju raznovrsnu hranu.
Prvo promeni 1/3 vode i stavi soli 1 kasika na 10l i povecaj temperaturu i tako sa povisenom temp drzi nedelju dana i svaki 2-3 dan menjaj 1/3 vode. Bolesne ribice odmah ukloniti jer ako pukne stomak ondak se zarazuju ostale ribice. Crvena slatka paprika obavezno da im pojacas imunitet. Za bolesne ribice najverovatnije nema spasa al onima kojima jos drzi imunitet moguce da dodju sebi ako malo pojacas hranu sa prirodnim resorsima i malo raznovrsne hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 16, 2010 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi Wink
javljam sta je uradio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zar so nesmeta coridorasima ..... mislim cisto pitam da se ne bi pojavila nus pojava kod koridorasa a zbog slane vode ??? a u slucaju da im tretman sa solju u ovoj fazi lecenja nesmeta ( ? ) zar ne bi bilo bolje da bolesnike prebaci u karantin i tamo tretira sa solju i hrani sa paprikom a da u aktivnom akvarijumu pojaca hranu sa paprikom i ostalom hranom ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a koliko cesto se sme davati paprika ribama koje su naizgled zdrave?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
zar so nesmeta coridorasima ..... mislim cisto pitam da se ne bi pojavila nus pojava kod koridorasa a zbog slane vode ??? a u slucaju da im tretman sa solju u ovoj fazi lecenja nesmeta ( ? ) zar ne bi bilo bolje da bolesnike prebaci u karantin i tamo tretira sa solju i hrani sa paprikom a da u aktivnom akvarijumu pojaca hranu sa paprikom i ostalom hranom ....

Ja sam nekada davno, po savetu iskusnog-akvariste-komsije stavio oko 50g soli u akvarijum od 40l zbog bolesnih gupija. Bilans je bio 5 mrtvih korija i potpuno propala valisnerija koju tada uopste nije bilo lako nabaviti. Da ne pominjem da su gupiji kasnije uginuli (ne od soli). Od tada nikada vise nisam stavljao so u akvarijum. Ne sporim da so moze imati pozitivnih efekata u terapiji, ali valja biti debelo oprezan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jul 17, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao mali problem ili tacnije nejasnocu posto mi je jedan cori preko noci zadebljao. Prva pomisao je bila Dropsy , pa zam odmah corija prebacio u karantin i pratio stanje. Po telu corija nije bilo nekvih promena sem brzog disanja i te zadebljanosti. Posle par dana posto se nista nije desavalo sa ribom a riba normalno jede i pliva ( sem onog stresa hvatanja mrezicom i prebacivanja u karantin ). Posle nekih 4 - 5 dana prebacio sam i drugog corija ( albina ) u karantin kako ovaj ( tj ova ) ne bi bila usamljena. Lepo su se oni igrali po karantinu i jeli pa sam cak posumljao da bi se i parili ( ali nisam siguran da li je albino musko ili zensko ). posle otprilike 10 dana vratio sam ribe nazad i eno ih i dalje se igraju. Ovaj cori koji je prebacen u karantin malo ali malo je smrsao ( ili smrsala ) a i dalje dise malo ubrzano ( sto mislim ali nisam siguran da je zbog povisene temperature vode u akvarijumu ( 29 - 30 stepeni ). E sad neznam da li moze da se prejede i od toga da zapadne ( recimo ) u neku komu a da je neka ribica gricne ili ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Jul 18, 2010 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikako so ne treba ubacivati koridorasima, kao i vecini amazonskih riba, sem ako bas terapija tako ne zahteva. Samo NaCl se najcesce primenjuje kod gljivicnih i nekih bolesti izazvanih protozoama, na bakterije tesko da ce delovati...

Moze biti dropsi, ali sobzirom na brzinu i broj riba koje su uginule ne bi iskljucio ni Flexibacter columnaris - organotropnu formu kada nema krakteristicnih promena na kozi... Moze da bude i trovanje necim ( mozda cak i NH3 sobzirom na litrazu akvarijuma!).

Svakako promena 50% vode, bolesne izdvoj u karantinski akvarijum, i probaj da tretiras sa nekim antibakterijskim sredstvom za upotrebu u akvaristici. Ako ti nije dostupno dodaj Bactrim ( jedna tableta ide na 70l vode, pet dana, prvo je potpuno rastvori u casi pa sipaj u karantinski akvarijum, ili u glavni ako ces sve da ih tretiras)-samo ne znam da li ces moci da kupis Bactrim bez recepta, on se inace koristi kod columnarisa u terapiji...

Nikako nemoj so da dodajes!!!

Srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 12:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nismo dodali so Wink
Situacija je sad ok, nema vise zrtava...uginula je neonkica, ali drugar kaze da je dugo bila nesto sumnjiva...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je utvrdio razlog uginuca ribica ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne...
ali mene zanima... medjutim, imam smo informacije koje mi on kaze i onu sliku...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka cistaci za biljke tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jan 27, 2016 1:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka cistaci :) koleeeee Početak u akvaristici 6 Sre Dec 10, 2014 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanke i cistaci nemanjagajic Početak u akvaristici 0 Uto Apr 22, 2014 9:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cistaci Miroslav95 Ribe 4 Sre Mar 26, 2014 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crkavaju muzjaci gupika.. Stevica1 Početak u akvaristici 3 Ned Jan 13, 2013 2:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License