Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pucanje grejaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna pomoc iskusnijih akvarista. Da li je neko imao neki slucaj sa pucanjem grejaca ( za moj slucaj u pitanju je shark od 50W) zbog cega to hoce da se desi ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prenaprezanje stakla toplo-hladno, negde ga čukneš pa dođe do nekog neželjenog kotakta unutar grejača itd ...
U koliko litara je radio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 45L, da li hoce da pukne sam po sebi ili ipak je covek kriv??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iggac
Akvarista



Registrovan: 01 Maj 2012
Poruke: 17
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni se isto desilo. pukao grejac kad sam menjao vodu. dodje hladnija voda u kontakt sa grejacem i puko na dva dela. sreca pa nista vise nije bilo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 8:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grejac ti ostao ukljucen ili ne. Uvek ih gasim kad menjam vodu, sve dok ne vratim svu, pa palim. Da li hoce da dodje do pucanja ukoliko je ostao "suv" ?? ( do pol abez vode )??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam za litražu jer se to desi u malim zapreminama (tipa ispod 10 litara).
Iskreno ne znam, imam samo atmanove, dva su otišla ali nisu pukla, jedan je kornjača odvalila, drugi je počeo da se pregreva (ono baš vreo kad ga pipneš), primetio sam da ne drži lepo temperaturu i odmah ga zamenio.
Zeznuta je grejač naprava da znaš ko je kriv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne smije biti suh kada je upaljen.. na grijacima obicno ima crta do koje mora biti voda da bi se zastitio od pregrijavanja i pucanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma znam ja za sve to ali reko ipak da pitam, imam 15-tak grejaca, uglavnom atmanovih i nisam imao ni jedan problem sa njima ali ipak da pitam iskusnije sta moze da dovede do pucanja grejaca, ne da pregori nego da staklo odleti na sve strane, i da li neko ima iskustva sa ovom markom grejaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Apr 11, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jako opasno, jer tako voda dolazi u kontakt sa spiralama grejača (strujom). Korisno je u kući imati fida sklopku (valjda je to pravi naziv). Grejač najčešće puca kada se ne isključi, pa se tako neisključen izvadi iz akvarijuma. Nema vode da uspostavlja ravnotežu temperature, pa se pregreje i pukne. Takođe, ako ga uključenog stavljate u vodu akvarijuma dolazi do pucanja stakla grejača.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu firmu nisam koristio.
Ako je grejač bio nov jedino što mi pada na pamet je to da je negde udaren ili slično, transport, ko će ga znati, nedovoljna zaštita u ambalaži, mali truc mu napravi neki spoj što izazove lokalno pregrevanje (kratak spoj ti napravi momentalno jako visoku temperaturu) a voda na maloj temperturi i zato prsne staklo.
Ovaj Atman što sam video da se pregreva kada sam pregledao nije imao nikakva oštećenja, nego verovatno ja kada sam pomerao nameštaj sam mu priklještio kabl i ogulila se izolacija i to ne ona spoljna nego baš unutaršnja na samim žicama. Imao sam sreće da sam odmah video da nešto ne štima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima puno na pomoci !! Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje u vezi grejaca Milivoje Lampa Grejanje i hladjenje 4 Ned Maj 17, 2020 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati dva grejaca boki 013 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Dec 15, 2014 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nedoumica oko grejaca jovica Grejanje i hladjenje 7 Pet Okt 12, 2012 7:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka - gura se iza grejaca,skupila... Filip Dugandzic Bolest 5 Ned Sep 09, 2012 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko grejaca! reventon Grejanje i hladjenje 3 Pon Jun 11, 2012 12:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License