Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anubia Cancer (bolest) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

RF svaka čast, mi smo u kontaktu. Bravo

Nego da pokažem svima kako to otprilike izgleda šta se dešava sa biljkom ( malo su lošije slike jer slikam sa mobilnim ), već par dana tretiram biljke u kadici sa PH 8,5 i svakim danom kontročišem po nekoliko puta rizome i biljke, naime, napadnuta biljka ne napreduje tj ne izbacuje nove listove a ako u medjuvremenu izbaci nov list biva napadnuta ovim parazitom ako ne odmah po "odvijanju" onda nakon formiranja lista sa granom lista. Zdrav rizom treba da bude tamno zelene boje a bele ili bledje tufne malo ljigave koje izgledaju kao da je neko grickao su prvi simptomi da je biljka već uveliko zahvaćena, rizom počinje da se raspada i lista u smislu dučakih vlasi ili niti kako god do totalnog tamnila nakon čega sledi raspadanje, zanimljivo je to što je stradalo kod mene oko 30 rizoma Anubia "petit" ostalo je svega par komada koje tunjave već neko vreme, ostale biljke tipa Valisnerija, Microsorumi i Cripte furaju ok..

Zahvaćena biljka i totalno umrtvljena..

Image

A, ovo se dešava na samo dodir prstima, ostaju listovi na prstima, sluzavo/ljigav rizom ( desna strana rizoma je tamnija a leva "malo" zdravija tj tamno zelena i tvrd rizom )...

Image

Užas, ne da me je zahvatila ova boleština neda mi mira, koliko sam lud ima da u potpunosti rasformiram akvarijum i dezinfikujem sve od peska do ribica i krenem ispočetka sve zbog straha da se ne povrati ova pošast nakon tretmana... Evil or Very Mad


Poslednji izmenio Bojan dana Ned Apr 28, 2013 9:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 2:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Doc: Forum poseduje svoj servis za kacenje fotki, pa bi bilo korisno da ga koristis, kako bi fotke bile odmah vidljive u postovima i kako nebi nestale posle nekog vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je protiv pravila foruma da napises gde si nabavio anubije kako se drugima ovo ne bi desilo.Mozda bi to na kraju ispala anti-reklama za neku prodavnicu ili neko lice ali bolje spreciti nego na kraju (neiz)leciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Apr 22, 2013 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se izvinjavam sad sam primetio da si naglasio da si anubije skupljao sa raznih strana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nažalost, Anubia Caladifolia koja se oporavljala od napada ponovo je zahvaćena i to mlad list.
Image

Nova žrtva Anubia Gilleti, pocrneo rizom i seciranje je bilo neophodno...
Image

A, ovo sam izvadio iz rizoma, kao neki crvići...
Image
Image

Užas !!! Crying or Very sad Crying or Very sad
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crvici...da mali sitni gadni crvici.
Sutra kad ti stigne sredstvo ces ih ubiti u mukama.
Ja sam iseciro nekoliko uzoraka, gledao pod mikroskopom, ali nisam nasao nista. Mozda ne bi bilo lose da mi posaljes uzorke rizoma koji imaju te nekroze sa crvicima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sačekaću da mi stigne tvoj paket pa pre nego krenem da pripremam "karantin" svakako ću pregledati sve Anubie i ono što odstranim zaraženo poslaću ti, nikakav problem.. Bravo
Nego, kažeš da si mi poslao i Streptomicin, kako njega da upotrebim, zajedno sa "kupkom" VYDATE ili ide posebno tj kako ga uopšteno primenjujem??
Hvala još jednom RainForest. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@muzičar, izvini molim te da ne pomisliš da te ignorišem tj tvoje pitanje ali veruj odlepio sam zbog ovoga što mi se dešava sa biljkama jer uložio sam dosta para, truda i vremena što na biljke, ostale djakonije, akvarijum je bio jako gusto zasadjen a sada je u potpunosti prazan, samo "šoder" i ribice, nisam navikao na ovaj prizor i totalno mi se urušio koncept akvarijuma..

Nego, veruj jako je teško ući u trag od koga sam "pokupio" ove parazite ( razmišljao sam ali mogu da naslutim ) a i ne želim da ikoga okrivljujem jer iz prostog razloga NE verujem da je to neko namerno uradio, pa zbog toga moglo je svakome da se desi a još + pitaj boga koliko ima onih kojima se isto dogadja a nemaju kod koga da se posavetuju tj obrate za pomoć i prepušteni su sami sebi i prinudjeni da gledaju kako im vene akvarijum i naravno pitanje je hoću li spasiti biljke jer oko pola je bukvalno nestalo i dalje nestaju i to rapidno.
Želim da kažem sada mi je samo cilj da prevazidjem ovo dešavanje i osposobim svoj akvarijum i vratim u stanje kakav je bio tj "Low Tech" ili ti Anubia raj... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doc ::
Sačekaću da mi stigne tvoj paket pa pre nego krenem da pripremam "karantin" svakako ću pregledati sve Anubie i ono što odstranim zaraženo poslaću ti, nikakav problem.. Bravo
Nego, kažeš da si mi poslao i Streptomicin, kako njega da upotrebim, zajedno sa "kupkom" VYDATE ili ide posebno tj kako ga uopšteno primenjujem??
Hvala još jednom RainForest. Bravo


Moguce je da na ostecenim izgrickanim delovima nastaju bakterioze pa cisto da i njih pobijes kad si vec odvojio biljke, nece da skodi. Kolicinu koju sam ti poslao je za 20 lit vode kao i sredstvo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nema edit....
Moze zajedno da se primeni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio biljke u karantin.
Pripremom biljaka za karantin bogami video sam da je zahvatio i Anubia Gigantea i to nov list na grani lista i sam vrh lista, a petit je ostalo samo dva mala rizoma i jedan rizom Nane je prepolovljen, u ostalom šaljem par primeraka.
Ubaciću kasnije par sličica..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana sam bio slab sa vremenom da okačim slike.

Anubie spremne za tretman..
Image

Pribor ( šal za pokrivanje nosa i usta ) rukavice i hemija, slabo verujem hemijama..
Image

Pripremljena posuda za početak "karantina"...
Image

Živim u zgradi, prostora nemam i morao sam da se snalazim, u svetlarniku i ispod prozora zaštićeno sa upozorenjem...
Image


Tokom tretmana stradale su dve Anubia Nana a ostale biljke su ( da kucnem u drvo ) bile normalne...

Smestio sam ih privremeno u kadicu a pre toga oprane, jer nisam želeo da ih stavljam u AQ, vezujem za panjeve i lava kamenje a one nastave da propadaju pa pnovo posao vadi, čupaj, seci i ostale frustracije...
A, današnjašnjom kontrolom biljaka utvrdjeno je stabilnost tj nema naznaka truljenja i propadanja, vraćam ih u akvarijum a pre toga malo properem...

Pomoz bože...


P.S.: Hvala puno na svemu Rain Forest ! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ti ubaci, da se zna! Smile Nadam se da ce sve biti ok sa ostatkom biljaka, drzim ti palceve! Bravo

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala kolega, ovo mi je poslednja šansa. Sad
Inače strahujem samo iz dva razloga, prvi da biljke budu Ok, da živnu/oporave a drugi je da se nešto ne desi sa ribicama, malo sam izbućkao biljke u odstajaloj vodi jedno 3 puta i ubacio u AQ..
Videćemo jesam li napravio katastrofalnu grešku ili ne... Question

Smara me ova dva kretenska Mangrova, nikako da se napiju vode, vratio sam ih u bure i odozgo pritisnuo kamenjem, a da ih prokuvavam treba mi kazan.. Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebao si da ih ostavis u vodi 24h, da voda izvuce ako je ostalo jos nesto od tog insekticida. Sad to ti je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License