Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Smedja alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MarkoPg
Akvarista



Registrovan: 08 Jul 2010
Poruke: 226
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko moze da mi da sliku smedje alge nesto sumnjam pa da vidim dal je to tako ako razumete Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 11:35 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Kratos
Akvarista



Registrovan: 05 Okt 2010
Poruke: 243
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 24, 2010 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sajta pa uporedi..
http://www.google.com/images?h.....mp;bih=882
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Belja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2013
Poruke: 35
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li od ove alge nastaju rupice na listovima biljaka?
Kod mene je problem sto imam braon tackice po listovima i na tom mestu list pozuti i sutradan je tu rupa.
Ima li spasa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Belja ::
Kod mene je problem sto imam braon tackice po listovima i na tom mestu list pozuti i sutradan je tu rupa.
Ima li spasa?

Nemam iskustva sa braon algom, ali meni to vise lici na nedostatak nekih, za razvoj biljke potrebnih elemenata u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako protiv braon alge?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacaj svetlo i proci ce sama. Imao sam sa njom problema na pocetku, javlja se u glavnom slabijeg svetla, i voli tvrdju vodu. Obicno se javi kod novoformiranih akvarijuma. Ako nemas ancistrusa, ubaci ga, dosta ce ti pomoci kod skidanja po dekoraciji, naravno, tu si ti glavni element fizickog uklanjanja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ali svetlo uopste nije bilo slabo, zato me cudi :/ ubacen je anci, valjda ce se stabilizovati, hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je Bojan napisao u temi "Predstavljanje akvarijuma":
Ukoliko zelite da predstavite vas akvarijum i zatrazite neki savet, komentar ili nesto drugo obavezno je da kazete sledece:

- koliko ima litara (duzina x visina x sirina),
- kakvo osvetljenje imate i koliko ima wati, koliko dugo gori svetlo (fotoperiod),
- kakvu podlogu imate,
- biljke,
- ribe,
- oprema,
- kako odrzavate akvarijum,

U principu ne morate navesti svaku stavku ali je lakse dati savet ako se zna sto vise podataka tako da od vas samih zavisi savet i slicno.
Sto vise podataka i detalja to bolje.
Napisi nesto vise o akvarijumu, da li je cikliran, kada je formiran i sve ostalo iz predho gore navedeno, da bi znali tacno sta je u pitanju. Video sam jos neke tvoje teme, pa me zanima sta je rezultiralo time kako i sam kazes svasta nesto, od plesni do algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DevilFish
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2013
Poruke: 294
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima moja tema u Akvarijumi, tamo pise sve Smile Ovde me je samo interesovalo da li algari mogu donekle da je istrebe ili cu morati rucno da je sklonim ako se prosiri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 8:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
...dosta ce ti pomoci kod skidanja po dekoraciji, naravno, tu si ti glavni element fizickog uklanjanja. Smile

Prilikom svakog menjanja vode na 7-10 dana, fizicki ukloni alge ako se pojave, sifoniraj dno, adekvatno svetlo moras da imas, regulisi foto period shodno situaciji koja je trenutno aktuelna u tvom akvarijumu. Zato sluzi dnevno odrzavanje, tj svakodnevno pracenje sta se i kako dogadja u akvarijumu, da li su svi da ne cuje zlo zdravi i cim primetis nesto blagovremeno reagujes. Ako je sve u redu i sve se odvija kako treba, NISTA NE MENJATI!!! Pozdrav!
I naravno, zlatno pravili: STRPLJENJE.
pallmall ::
Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza.

Cist akvarijum, ostane samo podloga i staklo, a biljke i alge uklone bez problema! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
...
pallmall ::
Ubaci dva - tri Amazonca i za jedan dan, akvarijum čist ko suza.

Cist akvarijum, ostane samo podloga i staklo, a biljke i alge uklone bez problema! smeh


Ne znam u čemu je problem Question To što sam napisao je iz ličnog iskustva, naime kod postavljanja poslednjeg akvarijma, floru i faunu sam razmestio u dva akvarijuma od po 30L. Svetla je bilo tek toliko da se nešto može videti i naravno braon alga je za četiri dana skoro prekrila sva stakla u akvarijumu sa faunom. Prebacio sam tri amazonca iz drugog i u roku od 24h, ni traga od alge. Tu su ostali narednih nedelju dana, stakla čista, biljke čiste i naravno neoštećene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vole da glockaju i biljke. Zato sam to napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amazonac je što se tiče odnosa cena-kvalitet po mom skromnom mišljenju odmah iza malezijca, a meni lično jako lep i koristan puž, posebno za alge.
Nerita je keva za to ali cena je ... ipak kupio par.
Ancistrus neprevaziđen po mom mišljenju, odnos cena-kvalitet, nanu sa algom je sredio za 15 minuta. One oto... nemam nameru da nabavljam pored ancistrusa, mada im svaka čast.
Takođe ne izbegavati i obične stanovnike kao što su barski puževi.
Biljke ko biljke, stradaju od svega i svačega, lično imam džunglu koju klinci dele po komšiluku a stvarno nemam nameru da se opterećujem sa njima. Probao HC Cubu, raskopao malezijac, preorao somić, slistio je amazonac i nema više, ne uklapa mi se u biotop Smile inače jedino ona nastradala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License