Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anubia Cancer (bolest) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče oko 19h sam ih izvadio iz karantina i bile su u odstajaloj vodi do pre nekih sat vremena i isprao isto u odstajaloj pre ubacivanja u akvarijum, pa kako mi bog da što se kaže..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tuga .... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ponovim, sredstvo deluje sistematicno, biljke usvajaju otrov u sebe i postaju otrovne za onog ko ih jede.
Pregledao sam pod mikroskopom uzorke koje mi je Doc poslao, video sam nekoliko crknutih nematoda i dosta jajasaca, ali mi to ne deluje kao neka opasna kolicina napasnika, a i ja bas nemam nekih iskustava da to mogu sa sigurnoscu da potvrdim. Covek koji bi to mogao je otputovao u inodtranstvo. No kako god, tukli smo po svim frontovima, plavi kamen za gljive, streptomicin za bakterije i sredstvo protiv nematoda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@rainforest - ma samo ti kreni da "tuces" biljke "In vitro" i nema brige za nematode Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tusta, odakle znas da sam krenuo da radim invitro mikropropagaciju. Laboratorije je napravljena, prve probe uradjene, doduse za sada sa polovicnim uspehom, sve ce biti obelodanjeno kad za to dodje vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, to je vise bio savet iz mog ugla gledanja,
kada bih na primer resio da se bavim profesionalnim uzgojem odredjenih vrsta biljaka, ja bih to tako radio Wink

Ekonomicno, pouzdano, brzo, biljke su oslobodjene svih patogena i sto je najbitnije ne trazi previse prostora... Moci ces da razmnozavas neke vrste ko od sale za koje je plastenik slaba vajda, ili koje si uvozio.... a u plasteniku i dalje mozes gajiti korovske vrste ...

Budi spreman da ces u startu verovatno izgubiti dosta vremena oko eksperimentisanja dok svakoj biljnoj vrsti ne ugodis hranljiv medij, jer ne verujem da moze neka univerzalna receptura da se primeni...

U svakom slucaju, srecno i javi kad krene beli dim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Ned Apr 28, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Današnjom kontrolom biljaka nisam utvrdio nastavak propadanja i truljenja čak šta više dosta njih je počelo sa "odvijanjem" novih listova, a na nekoliko Anubia Nana rizomima su počeli po nekoliko pelcera.
Što se tiče živog sveta za sada je sve u redu, i dalje ustaljeno ponašanje, jurnjava po akvarijumu i mrest, odlepile su ribice kako sam im ubacio biljke... Laughing
Rainforest svaka čast i puno hvala za sve.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DaOver
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2012
Poruke: 10
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2013 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam isti problem. Slike rizoma sa prvog posta skroz liče na moj slučaj.
Sada sam pre nedelju dana nabavio nove anubie, trebalo bi da su iz holandije. Izgledaju zdravo.

E ono što se bojim je da u akvarijumu imam tri stare koje su preživele truljenje od pre par meseci. Nadam se da su zdrave, pošto nije bilo truljenja dva meseca do sada kako sam ubacio nove anubie.
Čudi me što jesam kupio anubie u decembru, ali nisu njima rizomi istrulili već mojim starim primercima anubia koje su bile kod mene u starom akvarijumu par godina.

Evo mojeg thread-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2013 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bio kod kuće nekoliko dana zbog praznika, medjutim danas da iskontrolišem anubie ( još mi plivaju po akvarijumu neka manja količina dok se ne uverim da je ova noćna mora prošla, pa onda vezivanje za panjeve ) nadjem jedan deo rizoma koji je počeo da truli kao na početku teme... kafa
Krenuo da vadim Anubie i imam šta da vidim na Anubia Gigantea vise malci Skalara kao sline riba , pa reko sunce vam maleno gde baš sada našli, sada čekam kada će da ih prebace na neki drugi list da mogu sve da iskontrolišem..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pet Maj 03, 2013 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

( Nema edit )

@DaOver, jako zeznuta situacija jer postoji mogućnost da su ostale u akvarijumu te nematode i svakom daljom kupovinom Anubia isto tako postoji mogućnost zaraze.
Ja sam 100% siguran da su te nematode prenete kod nas iz inostranstva. Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Goxx
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2011
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vesti sa fronta?
Koliko dugo anubie treba da stoje u rastvoru fungicida?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Goxx, Anubie u karantinu sam držao dva dana, 48h.

Za sada sve je Ok, oporavljaju se, živnule i rastu.
Otišlo mi je oko pola Anubia, raznih "sorti", od 20 Anubia petit ostala su 2 rizoma, Caladifolia prepolovljen rizom ostao na dva lista, Anuba nana je ubedljivo najviše stradala, prelepi rizomi su otišli, neki rizomi nane su toliko bili zahvaćeni tj oštećeni da su spali sa 15ak cm na svega 2-3 cm i to samo suv rizom bez listova i sada niču novi izdanci..
Da ne ureknem, ali kontrolišem svakim danom to moram u slučaju da se povrati pa da mogu blagovremeno da reagujem...
Ogromna zahvalnost Rainforestu, bez njega i njegovih saveta ostao bih bez Anubia to je gotovo sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Goxx
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2011
Poruke: 35
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo
Kod mene se "istopio" jedan manji rizom nane, izgleda da je bio zatrpan peskom... pratim temu za svaki slučaj... Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Čet Maj 09, 2013 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nije ceo rizom, odstrani zahvaćeni deo rizoma i vrati biljku u akvarijum i prati dešavanje, ako nastavi propadanje ili se pojavi na drugoj biljci onda 99% počinje noćna mora.
Cela bolest da se tako izrazim se jako brzo dešava tako da ako pratiš situaciju vrlo brzo možeš da uočiš zahvaćenu biljku tj deo rizoma, stabla lista itd.
Desilo mi se na par biljaka ( već sam pomenuo ) da zahvati tek razvijen list tj stablo lista, počinje da tamni i da se cepa stablo lista.
Jedan dobronamerni savet, kod seciranja tj odstranjivanja "bolesnog" dela, nema potrebe sa preterivanjem u rezanju, samo onaj deo koji zahvaćen, što manje zdrave biljke bacaj jer kasnije kada ozdraviš biljku tu će izbaciti nove listove.
Srećno..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2013 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auuuu, sunce mu /%#$!#/&%, odlepio sam sada, taman sam se ponadao otišlo ovo sr***, nisam bio u kuci ceo dan i video ovo skocio mi pritisak na 1000...
Ovo se izgleda vratilo???
Ovo mi je prvi cvetak na Anubii, da li je ovo normalan proces uvenuća ili kako god da ga nazovemo??

Image


Image

A, ovo je ostalo od cveta, nije se ni pošteno otvorio, a smrdi unutra bože me sačuvaj...
Image

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License