Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rainbowfish - Duge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rainbowfish ili kako ih mi to popularno zovemo Duge spadaju u familiju malih, sarenih slatkovodnih riba koje nastanjuju Afriku, Australiju, Madagaskar, Novu Gvineju i druga azijska ostrva.
U zavisnosti od vrste ph zahtevi variraju od 6.5 do 8.0 a sto se tice temperature odgovara im 25-28 C.
Jedna od bitnijih stvari kod ovih riba je dobra filtracija vaseg akvarijuma i redovna zamena dela vode. Ukoliko nisu ispostovani svi osnovni faktori sto se tice kvaliteta vode riba gubi na obojenosti.

Ribe koje spadaju u ovu familiju su:

Image

Bedotia geayi

Image

Celebes rainbow

Image

Glossolepis incisus

Image

Iriatherina werneri

Image

Melanotaenia boesemani

Image

Melanotaenia herbertaxelrodi

Image

Melanotaenia lacustris

Image

Melanotaenia macullochi

Image

Melanotaenia parkinsoni

Image

Melanotaenia praecox

Image

Melanotaenia splendida

Image

Melanotaenia trifasciata

Image

Popondichthys furcata

Image

Pseudomugil gertrudae

Image

Pseudomugil signifer
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 02, 2010 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, naisao sam na 5 ribica, mislim da su ''Melanotaenia parkinsoni'' ako nisu te onda su jako slicne, receno mi je da su patuljaste australijske dugine ribice. Uzecu ih za koji dan a s obzirom koliko sam odusevljen hteo bih da ih razmnozim pa molim za pomoc oko mrescenja ako neko ima iskustva ili ako moze neki link ili nesto sl. Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://peter.unmack.net/tappin.....s.2011.pdf
Ovde mozes da skines besplatnu knjigu o dugama,u kojoj ces,verujem pronaci sve sto te o njima zanima.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
radisa89
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2011
Poruke: 64
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2013 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Skinuo sam al sad moram da nadjem nekog da malo prevodi posto sam slabiji sa engleskim. U svakom slucaju hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel ima na forumu aq sa dugama?
Bila bih zahvala kada bi neko stavio link ili slike?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SuperSaiyan
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2017
Poruke: 25
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 06, 2017 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bihzeleo da kupim furkate, da li ih ima kod nas? Okrenuo sam nekoliko brojeva sto sam nasao na internetu i niko ih trenutno nema nqa lageru. Da li vi mozda znate nekoga? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka rainbowfish knjiga, 198mb .pdf n1kolaola Ribe 0 Pon Mar 02, 2015 12:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne duge nesha barajevac Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 09, 2014 11:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Boeseman rainbowfish WoodyAllen Ribe 5 Čet Okt 23, 2014 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Patuljaste duge simici789 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Dec 02, 2013 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Patuljaste duge nemanjask Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 06, 2012 8:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License