Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Windows 8 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel vozi neko win 8?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 2:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima, ima... Sta te interesuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja planiram ovih dana,kazu radi ubija.
Cyrix ako ga vec imas pricaj kakav je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E taman je i meni dotrajao ovaj pa mozda zamenim.
W7 mi je radio vrhunski pa bi trebalo dosta poboljsanja da me ubedi da menjam.
Jos ako malo "padnu" SSD bice extra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam dugo koristio win 7 ali spletom okolnosti sad sam na win 8. Ne postoje drajveri za moj lap top za win 7 Smile
Hteo ne hteo moram 8-cu Smile
Probao sam je jos kad se pojavila i posle mozda pola sata izbacio Smile Tesko se bilo navici na pocetni screen.
Sad mi se cak i svidja. Poseban smek mi daje windows store odakle instaliras ono sto ti se svidja.
Tesko je privici se, jer win 8 izgleda malo drugacije, odnosno prvi susret pri dizanju sistema zbuni coveka HE

Hteo sam da cujem utiske drugih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
CubanRastaman
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Instalirao sam win 8 na virtualni disk da vidim kakav je i koristio 2-3 dana pa obrisao. Meni osobno se nije svidio, držim se sedmice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 7:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi se zale na Windows 8. Znate kako je ono islo, Win 95 los, Win XP dobar, Win Vista los, Win 7 dobar i na kraju Win 8 losa.. Nije se nesto proslavio. Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daacu svoje misljenje i kao obican korisnik i kao strucno lice.

Sto se tice prosecnog korisnika racunara i s te tacke gledista Win 8 je vise nego konfuzan na prvi pogled.
Kada se covek navikne na njegov izgled i gde se sta nalazi, za nekoga ko koristi racunar za osnovne neke potrebe onda vise nije ni bitno gde se sta nalazi i koji je sistem, svejedno da li je Win 98, Xp, Seven ili Win 8.
Lepo, sareno, radi i to je to. E ali kad treba nesto izmeniti, podesiti onda obicnom korisniku nastaju glavobolje.

Sa tehnicke strane mnogo, mnogo zamerki, gresaka, bagova, propusta, rupa,... Posle Win Viste nesto najgore sto je izaslo pod okriljem Microsoft. Sam kernel ( srce sistema ) je toliko rose uradjeno i toliko nestabilno da je to neverovatno, probano je da se resi raznim zakrpama ali nije mnogo pomoglo. Veliki razdor u podrsci i optimizaciji prema softveru a jos veca prema hardveru. Velika nedostupnost drajvera, kompatibilnost sistemskih fajlova sa ranijim verzijama sistema, totalna dishronizacija sa Linux sistemom na istom hard disku.
Takodje bih naglasio da Win 8 da je toliko dobar ne bi vec sad izbacili zakrpu pod imenom Windows blue. Plavi ekran je veoma cest, a recimo spasavanje podataka sa sistema koji je "pao" je 75% duze nego sa Win 7 ili Xp.

Zasto se forsira Win 8, postoji vise razloga, jedan je kao sto rekose iznad, pogotovo laptopovi su pravljeni da imaju drajvere samo za Win 8 ( mada to i nije toliki problem prepraviti drajver i izprogramirati par fajlova i radi na Win7, lase mi je to nego instalirati Win 8 novoj musteriji i onda svakih 10 dana imam problem. Takodje se forsira iz razloga sto su zakupljene licence i pre pojave sistema pa sad to mora da se otplati.

Sve u Svemu sistem koji se nece masovno koristiti i jos dugo dugo ce Windows 7 imati prednost, do pojave novog sitema iz Microsofta.

Sto se tice skidanja programa sa marketa toliko su jadno to izveli i uzeli foru od Linuxa da je to smesno. toliko o tome koliko kasne, dok je Ubuntu to korisio jos pocetkom 2000-tih Windows tek sad to dobija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaljubljenik Win 7 OS. Mislim da 8-ca nece jos dugo da zauzme mesto 7-ci. Inace pored 7-se citam dosta pohvala i za Ubuntu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno da nemam problema sa duplom grafikom, linux ruls ! Smile Pogotovo ako niste zavisnik od igara, mada to sve manje i manje predstavlja problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubuntu je derivat Debian-a jednog od najstarijih linux distribucija.Moj glas ide za Debian jer ko nauci Debian njemu je Ubuntu maciji kasalj dok prelazak sa Ubuntu na Debian moze zadavati malo glavobolja.Sto se tice Win-a 8 nisam do sada video kako taj OS izgleda niti me zanima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja vec 6 godina imam XP i ne menjam ga, nema tih para! zop smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja cu dati moje misljenje, delimicno se slazem sa onime sto je Mello rekao... istina je da je on jos uvek pun rupa (kao i svaki Micro$oft proizvod) ali polako ih krpe... Nikako se ne mogu sloziti sa onim delom da je "plavi ekran veoma cest" i da "spasavanje podataka sa sistema koji je "pao" traje duze nego na windows7 ili XP"... odmah cu reci i par argumenata na to iz licnog iskustva... Na poslu nas 5 imamo Windows 8 na poslovnim laptopovima i nikome se nije desilo da se pojavi BSOD (Blue Screen Of Death)... stavise svima radi veoma stabilno... kao i Windows 7 koji smo prethodno imali (napominjem da su instalacije LEGALNE - nisu krekovani pirati). Ja kuci na desktopu (sad kucam sa njega) i na privatnom laptopu imam Windows 8 koji rade savrseno i nijednom nisu zastucali a kamoli izbacili BSOD... takodje sam bratu na HP Mini 10" sa Atom procesorom instlirao Windows 8 i njemu radi sasvim solidno s obzirom na to da je Atom relativno slab procesor i nema jaku grafiku. Ja iz mog iskustva (inace radim u IT sferi) nisam jos naleteo da je nekome Windows 8 radio nestabilno. Istina je da ima sporadicnih problema sa drajverima ali vecina drajvera radi od Windows 7 zato sto je osmica u stvari "ispeglana" sedmica... naglasavam "ispeglana" Smile BTW, cisto da spomenem da na mom kucnom desktopu pod Windows 8 igrice rade bolje nego pod Windows 7 sto me je jako iznenadilo.

Sto se tice spasavanja podataka... zaista ne vidim sta bi tu moglo da predstavlja problem kada podatke sa srusenog sistema kopiras sa jednog harda na drugi hard... to se isto radi na XP, sedmici, osmici... cak se isto radilo i na Windows 95... Smile

Ono sto mi je u pocetku jako smetalo je taj njihov "Metro" tj. zamena za "Start" dugme... i na njega treba upravo tako gledati kao zamenu za "start" dugme jer on to u stvari i jeste... Oni teze ka tome da naprave jedan OS koji ce raditi i na desktopovima i na tabletima i upravo su zato ubacili "Metro" da bi bio vise "finger friendly" Smile A najvise od svgega me je nerviralo je to sto kad otvoris neku sliku on je otvori u "tablet" modu preko celog ekrana... isto tako radi i za PDF-ove i za Internet explorer... ali i to se da srediti uz mala podesavanja tako da se i taj problem prevazidje.

P.S. Nisam ljubitelj Micro$ofta niti dobijam neke pare od njih vec samo pricam moje iskustvo... A sto se linuxa tice probao sam skoro svaki distro tako da je bolje da ne pokrecemo tu temu jer cemo otici u offtopic i to debeli offtopic... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O plavom ekranu smrti, popularno nazvanom, sam pricao u delu gde je misljenje kao strucne osobe ( mogu to za sebe da kazem posle 13 god rada u IT sektoru i staza od DEL servisa u Nemackoj do Hitachi-a u Singapuru ) sto ne podrazumeva kucanje teksta, surfovanje internetom vec sve ono sto spada pod "System stability test" i naravno kako pod legalnim tako i pod piratskim verzijama, nema razlike. Jedina razlika je da se to sve mozda manje desavalo na intel platformama, sto je i bilo za ocekivati.

Kada sam mislio na spasavanje podataka nisam mislio na klasicno kacenje harda na drugi racunar i prebacivanje slika, filmova, podataka nekih uopstenih nego recimo ono kada 9 godina skladistenja baze podataka popularnog Puzovicevog programa za vodjenje knjiga treba prebaciti sa sistema koji je crkao na novi ili isto tako "Infosys" podataka i licence, jer dobiti drugu za novi sistem je umetnost zbog "mnogo dobre" podrske, dakle sve ono sto obicnog korisnika i ne treba da zanima jer njegovo je kad nesto ne radi da odnese u "servis" kojih je mnogo i svaka susumiga se razume u racunare pa onda se hvataju za glavu kad slike deteta od rodjenja do 6. god nestatu Very Happy Very Happy Very Happy mala digresija na temu Smile

Za igrice jos uvek koristim XP ili ako mora Win7 jer jednostavno o tome gde ce bolje raditi ne moram da razmisljam jer hardver ce sve nadomestiti.

Sto se tice vecine korisnika, navicice se na "Matro" mnogi ce se buniti ali ce ga prihvatiti, pljuvace ga kao i sve predhodno ali ce vremenom preci da koriste i za 2-3 god ce izaci novi sistem iz MS-a i idemo sve ponovo.

Slazem se sa clanom iznad, niti volim niti mrzim Windows, vise mi je drazi Linux ( ne samo popularni Ubuntu vec i Fedora tj nekadasnji RedHat, Debian ali i ostale distribucije ) ali ni MacOS u mom domu ne zaostaje, koriste se svi jer neke stvari nemaju na jednom, drugom ili trecem pa onda moramo da se snalazimo.

Ako bas moram da biram ona najvise vremena provodom sa Symbian sistemom i do sada me nije izneverio Very Happy Very Happy Very Happy

P.S ( koliko ljudi toliko cudi, 100 zena 200 sisa ) svako ima svoje misljenje i to postujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ovde niste naveli ono sto je najbitnije kod osmice a to je novi WinRT api koji bi trebalo vremenom da u potpunosti zameni Win32. I to je ono sto ni jedan operativni sistem nema a M$ treutno ulaze nade u svoj adut. (da, da. znam za Javu ali znate i vi da nije Java isto...)
Sta to znaci za obicne tj standardne korisnike?
To znaci da je aplikacije odnosno programe koji se kompajliraju (citaj prave) na WinRT moguce koristiti i na drugim platformama koji koriste neku od verzija windows 8.
Znaci jedan isti program koristimo na mobilnom telefonu, tabletu, laptopu i kojoj god platformi a da imamo windows 8. I to nativno tj bez emulacije. Naravno da je interfejs prilagodjen potrebama.

Sto se ostalog tice kao sto je gore vec receno osmica je samo optimizovana sedmica sa manjkom tradicionalnog start dugmeta a dodatkom metro interfejsa...
Inace store i ostale aplikacije koje su preinstalirane i vec se nalaze u okviru metro ui-a su eto, cisto da nesto ima. Najobicnije aplikacije.
Kome se ne svidja metro moze osmicu najnormalnije da koristi u desktop rezimu. Cak postoje i neoficijelni dodaci koji "vracaju" tradicionalno start dugme.
Generalno sam ZA instalaciju osmice.

A sto se linuxa tice mislim da nema vise nikakve diskusije o ubuntu-u. Iskreno nikada ga nisam voleo, a to se i pokazalo manje vise pravednim kada su se na kraju "prodali", cak ih je sam Ricard Stalman iz Free Software fondacije na svom blogu napljuvao tako da o tome nema daljnje diskusije.
Debian-u skidam kapu, respect za jednu od prvih distribucija, mada ga licno ne koristim.
Inace sam red hat boy od malena tj od verzije 6 pa sam eto sad sa ovog laptopa otkucao poruku sa fedore 18.

I da, u pokusaju da instaliram osmicu pored fedore naravno odmah mi je pregazila boot loader, pri reinstalu grub-a vise se nije pokrenula. Tako da potvrdjujem pricu o (ne)koegzistenciji sa linuxom.

Izmena:

Ne znam zasto se trudis da igras igre na xp-u kada u zadnje vreme(6god) vecina igara u opste ne pokazuje svoj pravi sjaj na xp-u. Ne samo da ce bolje vec i mnogo lepse izgledati na sedmici ili cak visti. Pa vistu sam drzao na racunaru iz jednog jedinog razloga, DirectX.


Poslednji put izmenio Cyrix dana Uto Maj 07, 2013 12:58 am, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License