Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ventilator za hladjenje vode u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo predstavio bih jedan "mali" ventilator koji sam danas kupio kod kineza, jer mi je temperatura juce dostizala i 30 stepeni, a hauba je za sada mala "privremena" pa kuleri od kompa za sada ne mogu da dodju u obzir. Laminat je vec kupljen, samo treba zasuci rukave i napraviti haubu, gde ce biti i mali kuleri, ali nema se vremena, tako da je za sada ovo pravo resenje! Wink

Skinuo sam jednu stranicu staklenog poklopca, na drugoj stoji mini hauba, a na haubu sam postavio ventilator i tako ga usmerio da duva i u povrsinu vode u akvarijumu, i u povrsinu vode u spoljasnjem filteru. Pri postavljanju ventilatora temperatura u akvarijumu je bila 28,5 stepeni. Posle 3 sata neprekidnog rada temperatura u akvarijumu je malo ispod 26 stepeni.
Ovakvim rezultatom ja sam prezadovoljan, i savetovao bi svakom ko ima problema sa temperaturom, a ima otvoren akvarijum. Wink Cena ventilatora je 500 din, sto mozda i nije malo, a nije ni mnogo ako uzmemo u obzir da nema nikakvog instaliranja i petljanja sa strujom.

Ventilator:
dimenzije: d 14,9cm, v 14,6cm, s 9,6cm
napajanje: kabal USB koji ide u komp koji je vec fizicki spojen za ventilator, na samom ventilatoru prekidac za paljenje i gasenje.
Podesiv ugao duvanja.

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da znas, mnogo ce ti vise vode isparavati na ovaj nacin, ako ti to igra neku ulogu (ako ne koristis samo cesmovacu).
Inace i jedan mali ventilator od kompa, onaj od 10 ili 12 cm uperen direktno u povrsinu vode uspesno rani posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 06, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se vode tice nema problema, cista cesmovaca cak i ne odstoji 24 sata, ribice, puzevi i kozice se ne bune.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 1:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz, koliko je dugačak usb kabl, nešto razmšljam da ga uzmem i nakačim direktno na struju preko punjača za mobilni.
Imam produžne usb kablove ali ne volim mnogo produžetaka, al sam se izrazio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je jedno metar, ali nisam siguran.. Sad sam na poslu, mogu da ti javim kad budem kuci. Juce posle postavljanja ove moje teme je radio jos neko vreme i spustio temperaturu na 25 stepeni, ja prezadovoljan! Wink A cak ne duva u celu povrsinu vec u pola otvorenog akvarijuma. Da, akvarijum je 22 lit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni jedan od 12 cm radi na aq od 400l i uspeva da spusti 2-3 stepena . Treba ga namestiti da duva pod nekim recimo uglom od 45 stepeni u odnosu na povrsinu vode, ali tako da oduva i toplotu od neonki. Meni stoji pored neonki, pa duva paralelno sa njima. Kad je bas najtoplije moram da oklopim drvenu haubu. Posto imam staklene poklopce na aq, pomerim ih po 4-5 cm prema sredini i sa jedne strane stavim ventilator, pod uglom 45 stepeni. Sa druge strane aq (duzina 135cm) se oseti kako izduvava toplotu.
Malo konfuznu objasnjeno, al dobro...
Sa ovim sam udavio da bih ti objasnio da ako hoces estetski lepse resenje, slobodno stavi manji ventilator. samo je bitno kako ga namestis. Mozes da ga postavis na tajmer (ako koristis za rasvetu) pa se pali i gasi sa svetlom, kada je i najpotrebniji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za info, bitno da nije tipa 10-tak cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos kad bi USB kabl bio dugacak oko 5m... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa produzi ga Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima produzetaka USB kabla koji nusi skupi, a ima kod kineza punjaca za mobilne koji idu u struju, a sa druge strane USB prikljucak, tako da ne mora u komp da se s' oprostenjem gura Smile Kupio sam ja i taj punjač, slikam pa kačim ovde..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo i punjaca sa kojim moze ovaj ventilator da se ukljuci u struju bez comp-a Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
moma95
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2012
Poruke: 124
Lokacija: novi sad

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li se moze saznati cena? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Maj 07, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jao bre od skoro svakog novog moba je takav punjac, od mp3 plejera. Imas kod kineza garant.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2013 8:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodite racuna da punjac moze da obezbedi dovoljnu struju za ventilator. Ne znam podatke ni za jedan, ali mora da pise, pa obratite paznju da ne preopteretite punjac. Oni su obicno ispod 1A (1000mA), 5V, a ni ventilatori ove klase ne bi trebali da vuku vise.


Poslednji izmenio Blue dana Sre Maj 08, 2013 8:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 08, 2013 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I Ventilator i punjac kupljeni kod kineza, vent. 500 din, punjac u raznim varijantama sa raznim nastavcima za razne telefone pa i cena razlicita, od 150-550 din. Ovo nije mozda jeftinija varijanta od kulera za kompjutere, ali je jednostavnija za one koji ne barataju sa strujom, a nemaju haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License