Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crevni parazit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 5:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sigurno je ako mislis sigurnost zbog visoke temperature. Ja sam dizao temperaturu i do neverovatnih 32c, verovali ili ne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 5:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li je potrebno? Temperatura je sada 26C...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo zavisi kojim ribicama podizes temperaturu jer hladnovodne nece preziveti 32C ili 28C.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 20, 2012 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malawi ciklidima... Kod njih je inace bila temp od 28-29C, ali sam izvadila grejac ovih dana, pa je temp oko 26C...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na vecim temperaturama paraziti se brze razvijaju i zato se daje lek vise dana da bi se i licinke unistile koje su pale na dno ili jaja. Ako ti je temp primera radi 25C licinkama treba vise vremena da se izlezu i duze treba da dajes lek ili ces imati pobede na kratkoj stazi. Za Malawi ciklide ne znam gde im je granica temperature ali ako si vec imala 29C ondak slobodno idi do 30C i tako leci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 22, 2012 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok Smile
Danas je cetvrti dan kako im dajem lek, ali ne vidim bas neka poboljsanja... Ribe su aktivne, jedu normalno, ne plase se... Ali i dalje imaju uvucen stomak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece to tako brzo proci a nekima ce trajno ostetiti i u vecem slucaju uginuti. Mozes im praviti hranu od blitve, spanaca ili maslacka sto jako dobro cisti creva a i ribama ojacava imunitet. Najbolje od svih je crvena babura paprika, skuvas papriku da omeksa, oljustis i mozes da sameljes sitno pa to im davati, isto jako dobro cisti creva i pojacava imunitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 23, 2012 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi Wink Pokusacu sa crvenom paprikom... Valjda ce im biti bolje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bettas
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2012
Poruke: 72
Lokacija: Bijeljina

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2012 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je danas borac upravo uginuo od toga, bio je aktivan dobar do prije sest dana onda je samo poceo da miruje i odbija hranu, da se cese o kamencice, na brzinu ispliva do povrsine i vrati nazad u svoj cosak, u roku od dva dana ga je pola nestalo. Izdvojio sam ga u poseban akvarijum i probao lijeciti i taman se cinilo da je postao zivahniji danas ga nadjem na dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2013 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako moje ribe zive vec 15 dana (sumnjam da imaju heksamitu), a od njih 8 samo 2 jedu i to malo ? Sad Mislim da sam pogodila dijagnozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 6:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim akvaristima! Nova sam na forumu, iako sam ovaj forum posećivala mnogo puta, mnogo korisnih saveta pronašla i reših da se vam prdružim. U akvaristici oko godinu dana. Moja trenutna muka su crevni paraziti. Aq 60L, unutrašnji box filtrer (bio vata), ribice (treenutno žive) 6 tetri, ramirez, nekoliko molika, nekoliko ksifo, 3 koridorusa, 3 ancistrusa. Radim tretman orvagilom, mada sam nažalost kasno počela da reagujem. Dosta riba je uginulo, ja naivno misleći da su ostale izlečene ubacim nove. Te nove su još uvek žive. Tretman radim već 10 dana. Neke ksifo su počele tek nedavno da jedu (stidljivo), neke još uvek ne jedu. Jedan manji ancistrus ima trbh zalepljen za leđa, hranu ni da takne. Moje pitanje-da li da čekam da odradim čitav tretman i vidim šta će biti? Žao mi je ribica, naročito ancija, mnogo jadno izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavušica
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 6:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko dugo po završetku tretmana orvagilom ne smem ribama davati proteinsku hranu? Trenutno ih hranim biljnom listićima, spirulinom i mlevenom crvenom baburom.
E, da. Zaboravih reći da imam i borca i 4 lisice. Imala sam dosta kamenja i bilja, kamenje sam povadila (tamo je bila strahota od mulja).
Napravila sam veliku početničku grešku, dobila Aq na poklon, a ništa o akvaristici nnisam znala. Htela mnogo, odjednom i eto...
Inače sam već počela i da razmnožavam borce. Dva uspešna mresta, jedan oko mesec dana, jedan 4 dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 7:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odradi ctav tretman orvagilom, kad zavrsis, izmeni 50% vode, izsifoniraj dno prilikom zamene dela vode. Za te ribe koje ne jedu i koje su sa zalepljenim stomacima bojim se da je kasno. Budi spremna na najgore. Kad izmeniss tih 50% vode, ubaci aktivni ugalj (kupi jedan korner filter i u njemu ubaci aktivni ugalj i prikaci ga na vazdusnu pumpu) nek to precisti vodu nekih 7-10 dana, pa prilikom sledece izmene promeni 30% vode, sifoniraj opet dno, i izbaci aktivni ugalj iz korner filtera.i Na dalje odrzavanje sa izmenom dela vode na 7-10dana, pogotovu sto ti je filtracija jako losa.
U taj korner filter sto ti je ostao, odozdo na gore ubaci red bio keramicke prstenove, bio sundjer, i na kraju odozgo red perlon vate. kad zaklopis korner filter vodi racuna da ti izmedju onih resetki odozgo i povrsine perlon vate bude bar 5mm slobodnog prostora zbog skupljanja necistoca.
imao sam muke sa losom filtracijom i znam koje su muke. Ovo nije konacno resenje, kao sto to nije bilo ni u mom slucaju. Kasnije razmisli o prelivnom spoljnom staklenom filteru. mozes iskoristiti i tu motornu pumpu koju vec imas. Ali otom potom, bitno je da sad odreaguje kako treba, i da pojacas filtraciju, jer to sto ti imas sada kao filter je nula, pogotovu sto se prlja stalno i sto treba stalno da ga peres.
Inace proteinsku hranu izbegavaj do se ribe ne oporave, samo lagana biljna hrana, koja se lako vari i cisti creva, to im je sad najpotrebnije. Probaj sa barenom crvenom paprikom za ajvar. Obari je dobro, oljusti, ispasiraj ili je samelji u blenderu. I to im davaj, samo pazi da ne preterujes da ne pzagadis vodu. Rasprosti je na neku plasticnu tacnu, pokri sa drugom tacnom odozgo, stavi u kesu i zavuci u komoru u friz nek se slkedi. Kasicicom po potrebi mozes da odvalis po parce, rastopis to parce prstom u kasicicu, i polako im ubacuj da jedu. To ce da ih ocisi uz orvagil koji im vec dajes. Pozdrav koleginice! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Okt 29, 2013 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako bolesne ribe baci! To ce ti olaksati lecenje, jel svakako ce ti crci u akvarijumu pa ce ti dodatno vodu prljati. Inace imas previse ribe u tom akvarijumu i to se tako ne radi.

Poslusaj Jovicin savet u vezi filtera. Srecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oca2052
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2013
Poruke: 11
Lokacija: Lacarak

PorukaPoslao: Pet Nov 01, 2013 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene se desilo da su sve ribice bile dobro i kada sam ubacio novog skalara pocele su da se cesu o anubiu. Lecio sam ih sa orvagilom od 500 (akvarijum je od 50l) ali posle 2 nedelje cesanje se vratilo. Ne bih da imam uginuce. Sa cime da ih lecim. Hvala u napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Parazit...? Wistler94 Bolest 5 Ned Okt 21, 2018 2:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit ili nesto drugo? Angelared Bolest 3 Pon Jan 23, 2017 5:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Parazit ili nesto drugo? Lenji Lisac Ostali Stanovnici 2 Pon Feb 22, 2016 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crevni parazit Maxy xD Bolest 12 Uto Nov 25, 2014 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar-crevni paraziti Nensi Bolest 9 Čet Avg 29, 2013 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License