Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 eko cesma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

smeta, smeta, i tebi bi smetalo i te kako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada ::
Opet ja.danasnji blic me je malo uteshio,citam naslovnu stranu:Zrenjanin,Kikinda i Novi Becej voda je 100 odsto fizicko-hemiski,niti mikrobioloshki neispravna,jer sadrzhi:arsen,amonijak, huminske supstance,gvozdje,mangan i nitrite.Dodushe nisam hemicar pa neznam koliko smetaju ribama te supstance.

Zavisi od kolicine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa blue kad kaze da je 100% zagadjena - kako sam ga ja razumeo, onda se misli da je u granicama visoko iznad normale, zar ne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Sep 14, 2010 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vlada ::
Opet ja.danasnji blic me je malo uteshio,citam naslovnu stranu:Zrenjanin,Kikinda i Novi Becej voda je 100 odsto fizicko-hemiski,niti mikrobioloshki neispravna,jer sadrzhi:arsen,amonijak, huminske supstance,gvozdje,mangan i nitrite.Dodushe nisam hemicar pa neznam koliko smetaju ribama te supstance.


JA mislim da je takva situacija iz prostog razloga da bi se ljudi naterali da kupuju flaširanu vodu za piće, ili pak uređaje, tj. mini fabrike za prečišćavanje vode.

Živimo u vremenu kada je jedino merilo vrednosti(pod navodnicima) obrt novca, a ako bi svi pili čistu česmušu, onda bi to bio veliki manjak za one što prodaju flaširanu i one što se bave prečišćivačima.

Apsolutno sam ubeđen da vlast namerno ne želi da obezbedi čistu vodu građanima, jer nije to nikakva nuka prečistiti vodu, jer mi vode imamo za izvoz, a nismo afrika niti pustina da vode fizički nemamo. Dakle, stvar je jasna, nema se volje niti interesa da ljudi piju čistu česmušu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odavno se privodi kraju rat za naftu, a poceo je rat za vodu, tako da Diamond Dragon zna o cemu prica i bez sumnje je u pravu, mada mnogi mogu da protumace da Dragonovi i moji redovi idu iz pera tvoraca teorija zavere. Stvar je, medjutim, jasna, nazalost...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Sep 15, 2010 3:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa stvar je vrlo jasna. Gle, kada bi ljudi pili čistu vodu, manje bi bili bolesni. Kada bi ljudi manje bili bolesni, manje bi trošili lekova. Kada bi manje trošili lekova, farmaceutska industrija bi manje lekova prodavala. pa onda dolaze zdravstvene ustanove i troškovi lečenja, npr. vađenje kamena u bubregu i sve sve ostalo što je uzrokovano lošom pijaćom vodom. P onda ovi što drže izvore pijaće vode i pakuju je u ambalažu i prodaju itd itd. Čitav jedan lanac, koji živi od osnovnog resursa za život, vode. Dakle, u pitanju je čist materijalni interes, tačnije, novac. Samo onaj koji neće malo da razmisli, može da se pravi da ovo što kažem nije tako.

Ne treba biti mnogo pametan pa videti da onaj, koji kontroliše vodu, Taj kontroliše ljude. I zato je cilj imati što manje slobodno dostupne čiste i zdrave vode za piće, a imati što više kontrolisanih izvora čiste i zdrave vode za piće, čija voda se naplaćuje novcem.

I nema tu nikakve zavere, to je jednostavno tako zbog obrta novca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
djuro
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2012
Poruke: 34
Lokacija: Odzaci

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pereca023




Registrovan: 27 Apr 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna moja prijateljica je odnela na testiranje da dokaze starojmajci da nevalja, ako ostane duze od 1 dan nije vise za upotrebu stvaraju se neke stetne bakterije. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka cesma ph7.5 - odstajala ph8 stefanrudi Hemija 2 Ned Avg 24, 2014 3:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License