Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Napuklo peraje! :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum 40l+10l spoljni trokomorni filter. U slojevima 2 plava akva sundjera, perlon vata, dzak za krompir, keramicko prstenje, bio kugle na dnu. Cikliran.
Protok 250l/h,
podloga crni kvarc.
Odrzavanje redovno, sve po ps-u.
Izmena dela vode na 7 dana, 1/3.
Ishrana riba raznolika, spirulina dajana wafers, dajana colour flakes, sera diskus granulat, diy mix barena crvena paprika i sargarepa.
Elem, problem je u tome da mi se javlja rascepano repno peraje. Nije bakterijsko raspadanje, vec kad muzjaci gupi dostignu punu velicinu, postanu najlepsi, to se desava. Kao cvet kad precveta. Nisu mnogo stari 4 meseca. Ovi mladji jos nisu dostigli punu velicinu, kod njih se jos ne javlja. Pojavi se po spoljnom obodu repa bledilo boje, kao neki areol i pukne rep, tj razdvoji se na dva dela. Ostale ribe su:
2 korija, 1 ancistrus, 2 platike, 2 molike, 2 sijamca, 2 zebrice. Desavalo se i ranije, i bas me zanima sta je u pitanju. Citao sam da im smeta navodno kad je mnogo tvrda voda, sto je kod mene slucaj. Evo slike:
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moslim da se medjusobno tuku, pa pocepaju peraje ili im neka druga riba istrza peraja. Ali mislim da se medjusobno tuku. Na slikama se vide tri muzjaka, a ne vidim da ima zenki. Trebalo bi da ubacis barem 2 zenke na svakog muzjaka i mislim da nece biti problema. Ako vec imas dovoljno zenki, pa nisu uletele u kadar, onda je problem u zivotnom prostoru i definitivno moras izbaciti nekog muzjaka, dok se ne dobije neki optimalni broj.
p.s. tako recimo ne bi rebalo da drzis samo 2 zebrice, one vole da su u malom jatu od barem 5 komada, a i koridorasi vole da ih je vise. Uglavnom drzis manje ribe pa to ne bi trebalo da bude veci problem koji izaziva stres, ali ipak bi trebalo da udovoljis svojim ljubimcima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima ih 4 muzjaka, zadrzao sam ih iz starog akvarijuma, zenke nisam da se ne bi razmnozavale. Inace 2 zute moli su zenke i oni im se udvaraju po ceo dan! Smile Da ih izbacim iz akvarijuma? Tj da ih dam/prodam?
Sto se tice korija, muzjak i zenka su u pitanju, zbog manjeg akvarijuma sam uzeo samo dva. Tu su skoro godinu dana.
Zebrice su poklon , tako da neznam sta da radim. Ali posto im je mucenje, poklonicu ili prodati ih u pet shop. Muzjak je roze boje obican, a zenka krupna plava sleyer! Prelepa je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moras poklanjati zebrice, dokupi jos tri komada i bice OK. Nisu to velike ribe, kao ni koridorasi, pa mozes i njih ubaciti jos 2-3 komada slobodno. Sto se tice gupi i molika, oni pripadaju istoj porodici, ali su razlicite vrste i ne mogu se pariti. Tako da bi bilo pozeljno da ubacis i nekoliko zenki, a mlade kada se okote pokloni ili prodaj. Sad sam primetio i da imas dva sijamca, jel to Gyrinocheilus aymonieri (pogledaj na internetu), ako je to ta vrsta vrlo je moguce da i one cepaju peraje. Ove ribe imaju naviku da se lepe za druge ribe u akvarijumu tokom noci i hrane se njihovom telesnom zastitnom sluzi. Napadnute ribe slabe i na kraju uginjavaju... Tako da vodi racuna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije amonijer, sijamski algar je

Image
Strah me je da ne bude prenaseljen akvarijum:
Sve skupa bi bilo:
5 zebre,
4 gupi (2muzjaka gupi i dve zenke),
2 plati (muzjak i zenka),
2 zuta molly,
2 sijamska algara,
1 ancistrus,
4 koridorasa.
Oko 20 riba na 50l bruto, neto oko 40l, mada je filtracija ekstra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, ne boj se, ukoliko bude prenaseljen, videćeš po vodi, reaguješ odmah i gotovo. Nije to alga ili bolest pa da se boriš sa njom. Wink Od prenaseljenosti osim mutne vode neće ništa više biti. Kažem neće biti kod tebe, jer ćeš reagovati brzo, nisi početnik Wink A evo ja, kao početnik, mogu da ti budem primer zdravog prenaseljenog akvarijuma Smile Naravno, ovo je savet za Jovicu, iskusnog akvaristu!
Ne pokuašavati ovo samostalno kod kuće!! Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao da, skroz sam pomesao vrste (sada se stidim!). Moja greska! Ovi sijamci su super. Mislim da ti nece biti prenaseljen akvarijum, ali kao sto napisa Looniz videces kasnije po kavlitetu vode (boja, miris i sl.). Ukoliko bude problema onda izbaci neke ribe, ali ja mislim da ne bi trebalo. E sad ono sto bih stavio kao napomenu je cinjenica da ovi sijamci, kao i sve druge ciprinidne ribe vole prostor za plivanje, a sobzirom da mogu da dostignu i do 15cm mislim da ce vremenom ovo postati mali akvarijum za njih... Tako da razmisli o tome da ih za koji meseci udomis u veci akvarijum, a umesto njih mozes da ubacis neke druge ribe. Ne volim da dajem savete sta ko da ubacuje od riba, ali meni su stvarno Cobitidae omiljene pa moze sa de odlicis za neku manju vrstu, recimo 3 strijate ili cak 5-6 kulija ce biti OK za tu litrazu i sa ostalim ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz ::
Jovice, ne boj se, ukoliko bude prenaseljen, videćeš po vodi, reaguješ odmah i gotovo. Nije to alga ili bolest pa da se boriš sa njom. Wink Od prenaseljenosti osim mutne vode neće ništa više biti. Kažem neće biti kod tebe, jer ćeš reagovati brzo, nisi početnik Wink A evo ja, kao početnik, mogu da ti budem primer zdravog prenaseljenog akvarijuma Smile Naravno, ovo je savet za Jovicu, iskusnog akvaristu!
Ne pokuašavati ovo samostalno kod kuće!! Mr. Green

Evo narode, pocetnici poceli da savetuju iskusne akvariste (ja sam kao iskusan akvarista Laughing)! smeh pobednik haha
Ne bih bas hteo da eksperimentisem, ostavicu jednog muzjaka gupi, ova 3 ostala lete napolje (naravno za zamenu), dodacu mu 1 zenku gupi. Jos dve zebrice, tako da ce biti 4 zebrice, mozda jos 1 koridoras i zop
Hvala Zola, hvala Looniz! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zola ::
Jao da, skroz sam pomesao vrste (sada se stidim!). Moja greska! Ovi sijamci su super. Mislim da ti nece biti prenaseljen akvarijum, ali kao sto napisa Looniz videces kasnije po kavlitetu vode (boja, miris i sl.). Ukoliko bude problema onda izbaci neke ribe, ali ja mislim da ne bi trebalo. E sad ono sto bih stavio kao napomenu je cinjenica da ovi sijamci, kao i sve druge ciprinidne ribe vole prostor za plivanje, a sobzirom da mogu da dostignu i do 15cm mislim da ce vremenom ovo postati mali akvarijum za njih... Tako da razmisli o tome da ih za koji meseci udomis u veci akvarijum, a umesto njih mozes da ubacis neke druge ribe. Ne volim da dajem savete sta ko da ubacuje od riba, ali meni su stvarno Cobitidae omiljene pa moze sa de odlicis za neku manju vrstu, recimo 3 strijate ili cak 5-6 kulija ce biti OK za tu litrazu i sa ostalim ribama.

Ovi moji sijamci rastu kao da su uzimali steroide! Smile
Zet ima 2 komada, kupio ih je kad i meni ova 2, njegovi skoro duplo manji. A on ima veci akvarijum.
Kuli-kuli ne mogu da zamislim jer lici na zmiju i ne bih njih. Rolling Eyes Daj mi pun naziv za ove strijate, da vidim kako izgledaju, ako ti nije problem. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Botia striata, moze i Yasuhikotakia sidthimunki ako uspes da je nadjes, jos je manja isto jatna riba...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hteo bih da te pitam kako pripremas crvenu papriku? Ako mozes da objasnis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini za off ali ako bi to mogao da mi objasnis na pp. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema neke nauke, samo se prokuvava 10-15 minuta dok ne omeksa, kad omeksa izvadis je iz vode, ispasiras viljuskom i dajes malo po malo ribama da ne bi mnogo ostajalo po dnu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ili ne? Leđno peraje kod Mollya CvijetinAq Na poklon 1 Čet Nov 25, 2021 2:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus Tetrazona - repno peraje Amy Bolest 1 Ned Maj 16, 2021 4:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slepljeno zadnje peraje na razbori becke021 Bolest 32 Sub Okt 07, 2017 5:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skupljeno peraje kod ramireza vladimir simic Bolest 0 Pet Feb 05, 2016 1:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razbora,bolest ili izgrickane peraje oqi Bolest 12 Sub Okt 12, 2013 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License