Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da uzmem akvarijum dimenzija 87x38x40 sto mu dodje nekih 132l i filter 32x38x40 ili 42l u koji ce biti ubacen filter ,e sada me zanima jel to preveliko za filter jel treba da smanjim taj akvarijum gde je filter ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad ti filter nece biti veliki, ali ako ce ti spoljni filter biti u akvarijumu ja to ne bih radio preveliki ti prostor zauzima. Moze da se smanji za dosta manje dimenzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemoj da se ljutis ali ja te nista nisam razumeo ( barem ja, neznam da li su drugi ). akvarijum je od 132 litre, jel filter u akvarijumu ili je spoljni filter ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam ni ja razumeo dal taj filter ide u akv ili van, sto se velicine tice za filter nikad nije preveliko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se ako neko nije shvatio filter je spoljasnji ,dobro bi dosao jos koji komentar ako treba da se smanji akvarijum gde se ce se nalaziti filter koliko da ga smanjim ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske
Akvarista



Registrovan: 25 Apr 2009
Poruke: 52
Lokacija: Jagodina

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da smanjis filter koliko to je na tebi ali sto je filter veci to je bolji protok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter ( spoljne mere ) 38cm x 15cm x 40 cm ( D x S x V ) debljina stakla 4 mm. Pitanje samo koliko pregrada u filteru .... ovo je jedan od predloga ,,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Filter ( spoljne mere ) 38cm x 15cm x 40 cm ( D x S x V ) debljina stakla 4 mm. Pitanje samo koliko pregrada u filteru .... ovo je jedan od predloga ,,,

Hvala nikouro ako smanjim filter bice veci akvarijum videcu sta cu pitao sam stakloresca koliko ce izaci,ja cu da lepim on samo da isece ,jel ima neki poseban silikon za lepljenje ili obican crni ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napisi ti nama da li imas kakvog iskustva a vezano za staklo i da li si vican Planiranju rada, Precizan i Strpljiv u radu ( a o Iskustvu ne bih jos komentarisao ) ??? Jer sve tri osobine su ti potrebne za izradu akvarijuma a da kasnije nebude steta u stanu veca od cene akvarijuma. Sad mi nije jasno kako ti se to povecava dimenzija akvarijuma ako smanjis dim. filtera??? Jer ti to imas fiksni prostor u kome ide akvarijum ili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 6:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Napisi ti nama da li imas kakvog iskustva a vezano za staklo i da li si vican Planiranju rada, Precizan i Strpljiv u radu ( a o Iskustvu ne bih jos komentarisao ) ??? Jer sve tri osobine su ti potrebne za izradu akvarijuma a da kasnije nebude steta u stanu veca od cene akvarijuma. Sad mi nije jasno kako ti se to povecava dimenzija akvarijuma ako smanjis dim. filtera??? Jer ti to imas fiksni prostor u kome ide akvarijum ili ...

Imam iskustva sa lepljenjem stakla ,precizan sam i srpljiv znam da mu treba slikonu treba 3-4 dana da bi se skroz osusio ,a i strpliv sam ...Imam komodu onaj prvi filter i akvarijum u milimetar staju na komodu tako da ako smanjim filter veci akvarijum ...Hteo sam akvarijum 130x70x50 ali nema prostora jbg ..Procitao sam tutorijal za lepljenje na netu i za izradu ...A spoljasnji filter kako on radi jel isto kao unutrasnji znam da treba da kupim sa protokom od 264l/h al nznm gde to ima i kako se ubacuje ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si procitao tekst i kazes da imas iskustva ... onda da se ne ubedjujemo ali bih napomenuo nesto oko silikona. Trenutno su dva silikona koja zadovoljavaju i koji se najcesce primenjuju a to su Silirub AQ ( Belgiski ) i TKK Silikon ( Slovenacki ), mada su tu i Ceresit , Bizon i .... ali jos i da preciziram da Silikon MORA da bude za lepljenje akvarijuma inace sa svakim drugim imaces kasnije probleme a da neznas sta se desava u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 19, 2010 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskustvo sa lepljenjem stakla nije isto kao iskustvo sa lepljenjem akvarijuma...
ako si lepio akvarijum, onda ok, ako nisi, onda nadji akvaristu koji zna to, kao sto sam ti rekla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze covek sve da nauci usput al lepljenje nije bas za igranje jer ako procuri ondak je veci problem. Ako mozes dogovori se sa staklorezcem mozda on vec zna kako se lepi i moguce da nece biti skupo.
Filter je uvek dobro ako je malo veci, ja sam za sebe tako narucivao akvarijume da ako je 60x30x35 ondak je filter 10x30x35. Pregradu u filter ja uvek samo jedan ubacujem al na dosta mesta vidim da prave sa vise al posto su mi manji filteri ovako mi je lakse da ga isperem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License