Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 FFM - bistra voda - ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali FFM zaista pomaze da voda bude kristalno bistra ? Rolling Eyes


Poslednji izmenio Blue dana Ned Maj 19, 2013 7:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Blue: Naslov. Sledeci put kanta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbegavaj da otvaras temu sa naslovom: pomoc, pitanje itd. Moras postaviti naslov u skladu sa problemom koji imas.
Sto se tice ffm, ubacivao sam ga par puta, nisam bas primetio da mi je voda nesto bistrija nego bez njega. U principu, trudi se da redovno odrzavas akvarijum, menjas deo vode, kad uspostavis rutinu i prirodnu ravnotezu, nece ti ni biti potreban ffm.
Ako ga vec koristis, ne moze da skodi. Kad ga sipas, odredjeno vreme ti zamuti vodu pa posle se sama po sebi izbistri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

novajlija sam na forumu a i u akvaristici tako da jos nisam video kako i sta Smile u svakom slucaju hfala na odgovoru probacu bez hemije:-)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim ffm pri zameni vode 10ml na 30l zamenjene vode i zadovoljn sam on smanjuje stres kod riba, pomaze razvoju korisnih bakterija i ne moras da pripremas vodu nesto puno dovoljno je da odstoji i par sati (cesmovaca). Voda se zamuti na nekih 30min pa posle toga bude kristalno cista
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo stigo sam sa posla pa videh poruku...Smileu svakom aslucaju FFM nemoze da skodi...hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo ga koristi po uputstvu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 12:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ga takodje koristim, i sto je voda mutnija kada ga sipas, to govori da je prljavija pre ubacivanja FFM-a.
Odlican je da iscisti ostatak vode pri zameni vode, i takodje da neutralise hlor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo danas sam tretirao akvarijum FFM -om voda je bila mutna nekih 45 min. al je sad uauuu Smile super bistra. Nastavicu da koristim al sad samo uz redovno menjanje vode mislim da ce se tako i odrzati ta bistrina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 4:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja sam ga baš danas koristio, prčkao sam dosta po akvarijumu prethodna dva dana, pa rekoh da ipak malo napravim neke preventivne mere Smile

Već je prošlo 21h kad sam ga sipao u akvarijum, tako da je svetlo ubrzo ugašeno, pa ne znam koliko će mu trebati da razbistri vodu, ali videćemo sutra rezultat Smile

Ono što sam primetio je da su se ribice stvarno opustile i primirile baš kao što je pisalo na uputstvu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ulazeci u sastav ovog preparata, kao i opravdanost cene, slazem se sa ostalima koji su imali koristi od njegove upotrebe. Uglavnom sam ga koristio kada sam vrsio vece premetacine bilja po akvarijumu, kada se voda zamuti od podignute prljavstine i hranljive podloge. Po zavrsenom poslu bih zamenio 30-40% vode i sipao odredjenu kolicinu FFM-a i nikada nisam imao posebnih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cojasoko ::
on smanjuje stres kod riba, pomaze razvoju korisnih bakterija


Ja ga koristim pri redovnoj zameni vode - da je malar malo pripremim, ali sam htela da te pitam kako mozes da budes tako siguran za gore navedeno?
Mislim, ja bih volela da je tako, to pise na uputstvu, ali ne znam koliko je to realno i kako ga proveriti, na kraju krajeva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License