Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Ramireza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

x-man ::
Pozdrav svima,
procitao sam sve ovo sto ste pisali, ali ipak mi nisu jasne neke stvari:
- za ikru nije dobra svjetlost, da li to znaci da mora da bude mrak?
- onda neko pise da se ne gasi svijetlo, da li se misli kada se pojave i mali ramirezi i da li se po dovim misli da treba da se 24h bude svijetlo i koliko dugo tako?
- kako mjerite tvrdocu vode?
- ako koristite vodu iz RO uredjaja da li koristite samo nju za mrijest?
- ako se dodaje destilovana voda onda me interesuje u kojem odnosu se dodaje?


Nadam se da neko moze da odgovori na ova pitanja...

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 10:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sto si ti sad citirao svoj post ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sre Maj 22, 2013 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska, htio sam da editujem post i da dodam:
- ako se dodaje destilovana voda onda me interesuje u kojem odnosu se dodaje?

A koliko vidim citirao sam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rema98
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jul 2013
Poruke: 4
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chican zar se ikra nece ostetiti?Da li bi moglo da kad vidim da je zenki naduven stomak prebacim u mresni aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rema98
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 23 Jul 2013
Poruke: 4
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Chican ,da se ne osteti ikra tako?Da li bi moglo da kad vidim da je zenki naduven stomak odvojim u mresni aq?
A i o5 da li ce bas na isto mesto mozda koji cm pored i ikra nece pasti u tanjir
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja razumeo, ne premesta se zenka u mresni akvarijum, nego ikra kada se izmresti.
Oni polazu ikru na nesto ravno i cvrsto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikra se ne osteti prilikom premestanja...ukoliko se zenka izmrestila u mekoj vodi premestanje moze da se odradi bilo kad prvih 48h koliko treba da se ikra izvali (najbolje odmah po izleganju) ukoliko je voda tvrda ikra se mora premestiti sto pre, sto je duze u tvrdoj vodi manji je procenat izleganja. Sve preko 5-6h dovodi do totalnog propadanja ikre. Ikri je potrebna povisena temperatura (30°C), dobro je dodati neko sredstvo protiv plesni(bilo kog proizvodjaca).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest Barbusa Tetrazone Aki1710 Razmnožavanje 0 Sre Apr 01, 2020 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License