Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jacina svetla Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz svima zanima me koliko bi ja trebao imati jacinu svetla u akvarijumu od 80 litara trenutno mi je osvjetljenje 26w jedna neonka je crvena a druga bijela. naime pojavljuje mi se smedja alga u akvarijumu sta da radim uzima i listove od biljaka i sve ukrase dali da smanjim svetlo.https://www.facebook.com/ajax/messaging/attachment.php?attach_id=52f878edec5745ca8b7314546f1af313&mid=mid.1369680704682%3Ae8cf7263b9d488c206&hash=AQA7-gSzfYKSGWtX
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

braon alga se pojavljuje u akvarijumima koji su tamni, gde nema dovoljno svetlosti. Mislim da je 26 w jako malo za 80l. Resenje bi bilo da pojacas svetlo.

ovo vazi ukoliko to sto ti imas lici na


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 27, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Braon alga je znak loše filtracije, ne dovoljno cikliranog akvarijuma i nedostatka kvalitetne rasvete. Ajde leba ti postavi slike na forum jer nisi ništa prikačio a ovako je nagađanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://plus.google.com/u/0/116874037483669848021/posts[/img] ovakav je bio pa sam ja onda osiso sve listove biljki na kojima je bila ovakkkva alga https://lh6.googleusercontent.com/-rN_uwYm94rc/UaRl_wP1F1I/AAAAAAAAACE/e1VExvq64YE/w681-h511-no/Fotografija-0003.jpg i sad catav akvarijum izgleda ovako https://lh4.googleusercontent.com/-U6jQkyl8k_8/UaRk2ej4N6I/AAAAAAAAABM/rh3xcBI1E4Q/w702-h396-no/DSC00821.JPG
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovakav je bio akvarijum Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ovakav je sad sa ovom algom na kamenju Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je star akvarijum, odnosno koliko dugo je u funkciji? Ovaj filter je malo za taj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je u funkciji vec godinu kod mene svaka 3 mjeseca sam ga citavog cistio (generalno) i svaki put se ovakve alge pojavljuju izgleda da su ovo crne alge jer gdje gog je bio kamen ispod kamenje ko novo a vamo koje je izlozeno svjetlu sve potamni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u subotu ide vanjski prelivni filter na njeg pa mozda se sta poboljsa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum se održava zamenom trećine vode svakih 7-10 dana i čišćenjem jednog dela filter mase u akvarijumskoj vodi, takođe i usisavanjem dna, nikakvo "generalno" sređivanje se NE radi, posle svake od tih "generalki " akvarijum ostane bez korisnih bakterija i proces cikliranja kreće ispočetka. Što se tiče algi, normalno je da one neće biti na mestima koje su u mraku (ugasi svetlo i nećeš imati ni jednu algu ali ni biljku) Pročitaj teme o cikliranju i održavanju akvarijuma i uvidećeš gde grešiš.


Poslednji izmenio nemanjask dana Uto Maj 28, 2013 9:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alem
Akvarista



Registrovan: 22 Maj 2013
Poruke: 17
Lokacija: tuzla

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma radim ja i ciscenje dna imam usissivac aquafresh i mjenjam 10 % vode svakih 14 dana al nista opet isto
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne citas sta ti je napisano. Trecina vode na nedeljnom nivou (orjentaciono), a ne generalna na tri meseca + ciscenje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alem ::
ma radim ja i ciscenje dna imam usissivac aquafresh i mjenjam 10 % vode svakih 14 dana al nista opet isto

http://www.akvarijum.org/forum.....t1681.html
Na citanje s'mesta! Smile Tih 10% bi u svakom slucaju isparilo za 14 dana, tako da fakticki time nista ne dobijas. Na linku ti je sve lepo objasnjeno, pridrzavaj se toga i nema glava da te boli. Ta alga se javlja obicno u prenaseljenim akvarijumima i akvarijumima gde je losa higijena ili filtracija. kad budes postigao optimalan broj riba, higijenu na nivou na kom treba da bude, stabilan filtracioni materijal, gledaces kako sama bledi i umire.
I kad se sve to slozi, onda ne menjas nista, samo odrzavas kao do tad i uzivas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Jacina motorne glave-Preporuke djilepfc1970 Filteri i pumpe 5 Uto Sep 15, 2020 8:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pojacanje svetla stojkess Rasveta 2 Ned Nov 06, 2016 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje neonke za pojačanje svetla? WoodyAllen Početak u akvaristici 13 Uto Jul 02, 2013 8:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka uticaj boje svetla na alge stanomir Alge 3 Sre Apr 03, 2013 7:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gasenje svetla - Stres kod riba Vlada991 Uradi Sam (DIY) 20 Pet Mar 29, 2013 12:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License