Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporučite mi tihu pumpu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih se nadovezao na post Veljka, kad procitas sve sto je ovde napisano, neces imati pitanja, veruj mi. Pitanje moze samo da se pojavi ukoliko nastane neki problem, ali cak i za vecinu problema ima odgovora. Ja sam upravo tako i poceo. Jedno nedelju-dve dana sam listao ovde kako i sa cim poceti, startovao i dobio komplimente za lep pocetnicki akvarijum koji je uradjen po PS-u. Evo i dan danas je sve u redu sa akvarijumom, opet zahvaljujuci temama sa kojih sam poceo i upustio se u akvaristicke vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 1:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Oooo, stiže akvarijum, svaka čast !
Mislio sam da smo bili prestrogi prema tebi, sve zbog "one" teme, i evo tebe na velika vrata.
Za taj akvarijum ti treba:
- filter, preporučujem stakleni prelivni 3-komorni ili unutrašnji sa zazorom
- potapajuća pumpa protoka 600-700 l/h
- vazdušna pumpa i ne mora ako ćeš da imaš dosta biljaka i ne previše riba i ako ti izlaz iz filtera bude talasao površinu vode. Možeš da nabaviš jednu pa da je uključuješ kada nisi kući ( zbog buke, naravno). Proizvođača ima raznih ali svaka se čuje. Ja npr. imam Rena pumpu koja je izuzetno tiha ali se ne proizvodi više.
- osvetljenje neka ti bude bar 0.5w/l, dovoljno za početak i manje zahtevne biljke.

Eto toliko za početak




Vi ljudi ne razumete da ja ništa o akvarijumima ne znam pa zato neka pitanja izgledaju smešna ili nerazumljiva. Čitao sam po forumima i gledao na youtubu dosta toga.
Filter će biti stakleni unutrašnji, sa koliko komora nemam pojma. Tip što mi radi mi je rekao da moram da imam i pumpu koja će da uduvava vazduh i preporučio Tetratec APS 100 Air Pump za akvarijum 80x40x37 (jel ova dovoljna za ovakav akvarijum?) Ima na youtube test buke ove pumpe http://www.youtube.com/watch?v=p68QStdbJc8 ako nekog zanima. Ova mi se još i dopada jer sam na stranim forumima čitao da je ljudi umotaju u peškir ako postane previše bučma Very Happy

U početku ću da stavim malo nezahtevnih biljaka i možda 10-15 ribica a kasnije bi sve trebalo da izgleda ovako nekako http://www.youtube.com/watch?v=jgusIo6li94 (motaj na 1:16min)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam i test za Rena pumpu i skroz je tiha, al nema nigde da se kupi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova Tetratec APS 100 je jedna od tisih koje sam imao priliku da vidim, ali je i osetno jeftinija atman pumpa bila podjednako tiha kad sam je stavio na sundjer Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nepovratni ventil za potopnu pumpu laky_kg Filteri i pumpe 7 Pon Jun 22, 2020 12:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam potapajucu i vazdusnu pumpu za... Dragan996 Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jul 17, 2019 5:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zamenska membrana za tetra aps 150 va... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Nov 04, 2017 8:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem stream/wave maker pumpu Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 28, 2016 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dajem desetak ember tetei za pumpu od... Ciskela Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jun 15, 2016 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License