Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zelena I Braon ili mozda smedja alga...?... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ronjam po temama ali ne nalazim ovakav slucaj....
Imam 3-d pozadinu u akvarijumu i po njoj su mi se pojavile zelene i te braon alge...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
E obicno su iskustva da se ta braon pojavljuje zbog loseg osvetljenja,a ova zelena zbog loseg...
Rasveta mi je od 2 obicne neonke 90 cm duzine Philips TL_D 30w/54-765 ,sto bi znacilo da ima 60 vati na 119 litara bez filtera.(filter 13 litara Spoljni...) Sve u svemu 0.5w po litru mislim da nije slabo osvetljenje..?..Ali sam sada u rebusu Imam 2 Ancistrusa i jednog Frenatusa i za sada 18 malezijaca (mali su ali stalno nesto zvackaju) ali ove dve posasti napreduju samo tako...
Image
Nadam se da slike mogu pomoci u pronalazenju resenja... Pomoc je svaka dobrodosla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi alge exit. Koristi se jednom nedeljno 4 nedelje. Za,zelene, braon ,koncaste..... alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje mišljenje je da ti je osvetljenje previše udaljeno, previsoko, i da dobar deo svetlosti takoreći propadne. To može doprineti stvaranju algi kojima odgovara manje svetla.
Mada polica, akvarijum i viseća hauba izgledaju extra.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih pokusao sa Alge exit-om,cisto da probam....
A hauba mi je na 30 cm iznad aq Da li je to velika razdaljina?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

definitivno bi trebao pribliziti rasvjetu akvarijumu. cini mi se da je visina akvarijuma <40cm ali si odaljavanjem rasvjete ponistio sve dobre strane niskog vodenog stuba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

braon alge nastaju usled slabijeg osvetljenja...
Tvoje osvetljenje je dovoljno jako al previse udaljeno i zbog toga se rasipa te mali deo te svetlosti stize do akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Petrovicu, ja sam ti naveo ovo za svetlo kao jedan od mogućih uzroka stvaranja algi, ne i jedini. Sigurno da postoji još neki razlog ali na tebi je da ga otkriješ.
Svi znamo da postoje i akvarijumi sa još slabijim svetlom pa nemaju problem sa algama. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je ovaj akvarijum jos u fazi cikliranja ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ti za pocetak jedan link sa korisnim detaljima o algama http://www.aqua-art.org/clanak/Vrste-algi-1.html (admin izbrisi ako ne smem da postavljam ovakav link). Drugo, kupi par Crossocheilus siamensis i videces kako se problem sam resava od sebe bez hemije. Osvetljenje priblizi jer ces sigurno dobiti vise svetla nego sada te ces biti siguran da problem nije svetlo...

Ovo ti govorim iz mog skromnog iskustva o algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sre Jun 12, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno svetla, malo biljaka, uvek ces imati algi, ovo je samo pocetak. Dokle god u vodi ima hranljivih materije, a ima ih cim u njoj zive ribe koje jedu hranu, i dok ima svetla uvek ce biti algi.
To je tako i drugcije ne moze. Trovanje algicidima nije resenje, barem ne na duge staze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sub Jun 15, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Puno svetla, malo biljaka, uvek ces imati algi, ovo je samo pocetak. Dokle god u vodi ima hranljivih materije, a ima ih cim u njoj zive ribe koje jedu hranu, i dok ima svetla uvek ce biti algi.
To je tako i drugcije ne moze. Trovanje algicidima nije resenje, barem ne na duge staze.

Da li bih se mogao spasiti ubiljavanjem akvarijuma? Planiram jos biljaka da posadim u svakom slucaju.... Bice mi drago ako sa tim resim problem,a algicidom svakako trenutno zelim da resim taj problem...Bas ruzno izgleda ovako...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jun 16, 2013 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa ribicama videces da radi. One su inace jatne tako da ako imas mesta u akvarijumu mozes par komada da imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Ned Jun 16, 2013 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokusacu sa njima,da li je 4 kom dosta za resenje ovog problema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jun 16, 2013 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,Nidzo.Prvo probaj prirodnim putem da ih se resis.Cescim izmenama vode,ako treba i 50%.Vrlo tesko ces se resiti u potpunosti algi,jer su one prisutne u manjoj ili vecoj meri u ,skoro,svim akvarijumima.Posebno kada su spoljasnje temperature velike.Neki algojed ti je potreban,sijamski je dobar,ali samo kao mali,jer kada odraste,jurca samo za suvom hranom i postaje lenj.A vrlo brzo raste...Raspitaj se na forumu,kakva su iskustva sa odredjenim vrstama algojeda.
Ne koristi hemiju,pre nego li probas prirodnim putem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 4 zelena barbusa i dva kribenzisa xxxvelja Na poklon 1 Uto Maj 23, 2023 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podloga i mozda problem Imperatore Podloga 8 Uto Jan 26, 2021 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License