Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 svjetlost Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
muki79
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.Imam jedno pitanje,trazio sam odg ali nemogu da nadzem.Da mi neko objasni za dnevnu svjetlost posto sam akv
stavio pored prozora ali nema sunceve svjetlosti hoce mu li smetati dnevna svjetlost zbog algi.Unaprijed hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smetace mu ako ima sunceve svetlosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dnevna svjetlost nece. prema walstadovoj cak ni direktna svjetlost nece uzrokovati alge ako osim u slucaju kada je substrat direktno osuncan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ispravio bih gramaticke greske i tipfelere ali ne radi edit Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dundee ::
dnevna svjetlost nece. prema walstadovoj cak ni direktna svjetlost nece uzrokovati alge ako osim u slucaju kada je substrat direktno osuncan.


Po ovome bi znacilo da ni mome aq nista nece faliti,s`obzirom da se nalazi naspram prozora(jedino mesto koje je bilo slobodno)...
(Izvinjavam se,isti problem pa da ne otvaram novu temu)... Embarassed Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
muki79
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema sunceve svjetlosti ne dolazi do akv.A dnevna svjetlost
ne smeta.Jeli bolje da ima dnevne svjetlosti vise
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muki79
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam neko kamenje a na ponekom ima nesta zeleno kao
tackice.A kamenje je morsko jesu li to alge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 3:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je morsko verovatno ima krecnjaka sto nije dobro ako se radi o slatkovodnom akvarijumu... ispravite me ako gresim... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 10:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ocekujte braon algu i tu zelenu tackastu.Nista strasno,vi cistite staklo,a algar (ancistrus) ce biljke.
Brzina povratka istih zavisi od trenutnog stanja u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

petrovic_n78 ::
dundee ::
dnevna svjetlost nece. prema walstadovoj cak ni direktna svjetlost nece uzrokovati alge ako osim u slucaju kada je substrat direktno osuncan.


Po ovome bi znacilo da ni mome aq nista nece faliti,s`obzirom da se nalazi naspram prozora(jedino mesto koje je bilo slobodno)...
(Izvinjavam se,isti problem pa da ne otvaram novu temu)... Embarassed Embarassed


diana walstad u "ecology of the planted aquarium" navodi da glavni uzrok algi u akvarijumu koje su potaknute direktnom suncevom svjetloscu taj da je substrat (podloga) osuncan. kada je nalijepila tapetu tako da sunce ne dolazi do substrata (ni po profilu ni po povrsini) problemi sa algama u osuncanom akvarijumu su nestali. naravno njeni akvarijumi su obilno ubiljeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muki79
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Maj 2013
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akv je slatkovodni svaki kamen sam posipo sircetom nije
pjenio.A za svjetlost nesmeta nemoram se bojati jeli tako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izbegavajte akvarijume pored prozora. Biće više zelenih algi u akvarijumu, pogotovo na staklu koje je osunčano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License