Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Za 3 dana uginulo 10 ribica ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana počele su jedna po jedna ribica da umiru, pojma nemam zašto...Ništa nisam ubacivao novo, klasika...Što se tiče održavanja redovno sam menjao vodu, usisavao pesak, čistio filter, akvarijum ima 25l i bilo je oko 15 ribica. Ovaj akvarijum sam formirao pre 4-5 meseca

E sad kada se sve to izdešavalo, ja sam izvadio preostale ribice...Kada sam stavio ruku u akvarijum i uzeo pesak u ruku i promesao malo levo desno počela je da izlazi nenormalna prljavština iz peska...

Da li je to možda bio uzrok uginuća, mislim na prljavštinu koja je bila skrivena u pesku?

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 11:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Milos1997
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2012
Poruke: 34
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mislim da je previse da drzis 15 ribica u 25 litra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima mnogo propusta.Na primer toliko riba na akvarijum neće doneti ništa dobro.Zapazio sam da ste napisali da redovno čistite filter.Ukoliko se filter ne pere u akvarijumskoj vodi već u svežoj vodi ubijate korisne bakterije koje su neophodne za zdrave ribe a bogami i za biljke.Da li je akvarijum cikliran i koliko hrane dajete svojim ribama.Takođe veoma bi nam pomoglo ako kažete i kolika je temperatura u vašem akvarijumu i koje vrste riba držite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos1997
Akvarista



Registrovan: 16 Nov 2012
Poruke: 34
Lokacija: Paracin

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

killik prljavstina koja je izasla iz peska je ustvari mulj,a zanima me da li ubacujes vodu direktno sa cesme u akvarijum ili je pustis da odstoji 24 h jer ako voda ne odstoji to moze da smeta ribama ako se ne varam treba da ispari hlor koji steti ribama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter čistim u vodi iz akvarijuma, jednom nedeljno...Ribice hranim dva puta dnevno, ali po malo nisšta preterano.

Od riba sam imao, ksifo, neonka, gupi, čistač, crni moli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini vaš problem jeste velika prenaseljenost akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa koliko ribica mogu da drzim u moj akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi od veličine i vrste ribe tako da vam to precizno na žalost ne mogu reći precizno.Orijentaciono mogu da vam kažem da bi u taj akvarijum moglo najviše oko 7 riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takođe bih dodao da ne postoje ribice već ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno, poslusacu savete...

Imam jos jedno pitanje. Koliko cesto treba da cistim pesak, jer sam sada video da usisavanjem ne mogu svu prljavstinu da pokupim...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 2:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek me neko ispravi ako grešim, ali koliko ja znam ponekad je i dobro da ostane malo te "prljavštine" u podlozi jer se i u njoj nalaze korisne bakterije.Uglavnom ne često dovoljno je jednom u nedelji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

scalar 3 ::
Takođe bih dodao da ne postoje ribice već ribe.


Very Happy
Ovo me slatko nasmeja, mada priznajem da ne razumem rezon kojim ste se vodili Smile


Inace, saveti su skroz na mestu, nemam sta da dodam........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 2:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda nisam video ali kakav je filter u pitanju?
Kod mene: 7 titeja, 2 platike, 2 ancistrusa, 4 korija + moram od sestrića da ubacim i 5-og kojeg je dobio za rođendan. 2 povelika amazonca, 2 nerite i podloga je uglavnom od malezijaca Smile
Isto 25 litara ali na kanister filteru, ide spoljni stakleni (samo da se smislim sa vremenom i posetim Neshu Barajevca) umesto njega.
Meni se dešavalo da ugine neka riba u početku dok su bile živorotke u akvarijumu, prevelike su za taj akvarijum. Ovo sad stanje je stabilno već dugo.
U podlozi uvek ima prljavštine ali ako se ubilji koliko je moguće to ne smeta, kao što scalar 3 kaže bude đubrivo, mislim da sam pročitao i da je preporučljivo da se usisa cela podloga nego 1/3 ili 2/3, sad ne mogu da se setim (meni je dostupno pola bez pomeranja). Filter se pere jednom mesečno a ne jednom nedeljno, zato i pretpostavljam da je nedovoljna filtracija. Druga opcija je kiseonik, da li ima aeraciju i dovoljno biljaka.
Može da se drži solidan broj riba ali sitnijih i mirnijih ali nije baš pametno. Mene svaki drugi dan čeka pitanje kad ćemo po neku novu ribicu Smile ne ribu Smile a ti sad kuliraj malo dete Smile
Lično mi je trenutno malo gužva oko posla, ali u 25 litara mi je plan da bude 1 borac, 1 ancisturs i kuli-kuli ili koriji (neki sitniji ako nađem) i još već džungla nego što je sada. Ostalo čeka selidbu kad se privede kraju gužva u normalan životni prostor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License