Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Miris iz novog akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 5:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Pegazzz ::
Zhorz ::
ufff mislim da ti taj "vazdusni" protok filtera ne moze isfiltrirati toliki akvarijum.... uglavnom 3x 4x filter treba da okrene vodu u aq za sat vremena
vidi da kupis i napravis pravu cirkulaciju sa nekim atmanom

Meni su u radnjama rekli da je ovaj prejak i da uzmem Tetra 100. U prospektu piše da je ovaj moj za akvarijume od 120 do 180L

Čemu postavljanje pitanja na forumu kada već sve znaš? Ako ti je rečeno u radnji da je previše jaka, smani protok, ako je za 120-180L onda je sve u redu, nema potrebe za ničijim mišljenjem.


Nisam rekao da znam, već samo šta su mi rekli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 5:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si pročitao makar jednu temu o filtraciji akvarijuma? Ne možeš očekivati da dobiješ instant odgovore za svaku sitnicu, po onome što pitaš čini mi se da nemaš predstavu kako funkcioniče filtracija akvarijuma, mešaš vazdušnu i potopnu pumpu... Kreni od početka, prelistaj lepljive teme i dobićeš odgovore na 99% pitanja koja postavljaš. Ako baš nešto nema, pitaj, tu smo da pomognema, ali te savetujem da kreneš otpočetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 5:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pegazzz ::

Meni su u radnjama rekli da je ovaj prejak i da uzmem Tetra 100. U prospektu piše da je ovaj moj za akvarijume od 120 do 180L

Nisu te prevarili, tacno je da je ta pumpa za akvarijume od 120 do 180 litara, ali za aeraciju, ne i za filtraciju.
Uzmi ti neku slabiju vazdusnu pumpu za aeraciju, a aza filtraciju nabavi potopnu vodenu pumpu.
I slusaj akvariste forumase, a ne prodavce Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim, da nas ne shvatis pogresno, moze filtracija i sa vazdusnom pumpom da funkcionise, ali je obicno nedovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SrdjanSo
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2013
Poruke: 10
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolega pegazzz ja sam takodje pocetnik sa akvarijumom priblizne litraze kao tvoja , imam pumpu za vodu atman at-101 i dosta slabiju pumpicu za vazduh koja mi ubacuje samo vazduh i nemam nikakvih problema tako da ti preporucujem isto to, odprilike kosta kao tvoja pumpica za vazduh eventualno +100 dinkica pa probaj da zamenis tamo gde si kupio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pegaz: jednostavno možeš da izmeriš, posebno sada na prazan akvarijum, uzmeš neki balon za vodu (5 ili 6 litara), namestiš nekako da možeš da ga puniš (natakneš crevo na cev ili slično) i štopericu u ruke:
Imaš recimo 5 litara/IZMERENO sekundi, pretvoriš u litara/h i znaš koliko je.
Ja bih ti savetovao da nabaviš motornu vodenu pumpu 400 do 500 litara/h, tu što imaš koristiš za aeraciju. Videčeš razliku kako budeš povećavao broj stanovnika. Meni za 25 litara akvarijuma može sa vazdušnom pumpom filtracija ali sa možda 2 ribe u njemu (i to jedva). Na toj litraži imam pumpu sa protokom od 230 litara/h i lepu filtraciju, pa vidi sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK, ok nije mi uopšte problem da nabacim atmana.
Inače ću ubaciti najviše 7 ribica veličine Innesi i par biljaka. Posle kad se malo naučim pojačavam osvetljenje ubacujem CO2 i tada ide prava dekoracija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čekaj, da li sam dobro razumeo da ubacuješ odmah ribe. Bez obzira na pola ciklirane vode, ne bi trebalo to da radiš, nisu se naselile bakterije u filteru, podloga se nije ispostila itd ... prouči cikliranje akvarijuma i pored svega što si naveo ne bi trebalo toliko da žuriš, biljke u redu ali ribe ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Čekaj, da li sam dobro razumeo da ubacuješ odmah ribe. Bez obzira na pola ciklirane vode, ne bi trebalo to da radiš, nisu se naselile bakterije u filteru, podloga se nije ispostila itd ... prouči cikliranje akvarijuma i pored svega što si naveo ne bi trebalo toliko da žuriš, biljke u redu ali ribe ne.

Neću, neću baš odmah. Sačekaću još da vidim da li će ovaj miris nestati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 7:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta ako ne nestane ? I sta bi jel velika buka iz akvarijuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 9:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mogu ti reci da za jednog pocetnika se dosta dobro razumes u akvristiku brzo napredujes svaka cast!!!!!!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
mogu ti reci da za jednog pocetnika se dosta dobro razumes u akvristiku brzo napredujes svaka cast!!!!!!!!!!!!!!

Tnx Very Happy
Ubacio sam atmana 102 600l/h . Jako je tih i nema žuborenje vode jer za razliku od tetre na gura vazduh kroz cev.
Posadio sam neke biljčice koje sam dobio skoro pa džabe al avaj, ne znam koje idu napred a koje pozadi pa sam sve otprilike. Visočije pozadi niže napred pomoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ubaci cev u flasu od kole i meri vreme. A nisi naveo sta ide preko zemlje, vrlo moguce ako nisi prokuvao pesak da on smrdi, al to ce se za koji dan srediti ako redovno menjas vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License