Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prelivna cev, jel moguće? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JazakVoda
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2012
Poruke: 102
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao Svima!

Imam jedan problem o vezi prelivnog ceva... Napravio sam stakleni filter koji ide iza akvarijuma, posto sa strane nemam mesta, ali sam tek posle primetio da imam ojacanje sa prednje i zadnje strane akvarijuma koji su od 5cm. Zbog toga ne mogu da stavim obicnu prelivnu cev koja vuce vodu iz akvarijuma, nego bi trebao da pravim nesto, jer ako stavim silikonsko crevo to bi se vremenom slomilo i stala bi voda... Imam iskustva o tome. Nego sam mislio, da uzmem cev od pleksiglasa 2cm debljine i napravim nesto ovako, da izbegnem to ojacanje...
Evo slike kako sam mislio:
Image
E sad, pitanje mi je sledece, ako napravim ovakvu prelivnu cev, da li ce vuci vodu kako treba ili ne!? To mislim zato sto ima dosta krivina, i to pravim za akvarijum od 300 litara... Pumpa koja vraca vodu je atman at 304 800l/h na koju ide crevo precnika 1cm. Cekam odgovore i hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prolaziće voda, to nije problem. Problem je što ne postoji šansa da cev ovog oblika postaviš na željeno mesto. Jedina opcija je da cev bude savitljiva.
Drugo rešenje je da bude klasičnog oblika, samo izduženog luka, i da bude udaljena od zadnjeg stakla za širinu ojačanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pardon, moguće je ali razmak između ove dve vertikale moraš da povećaš kako bi cev "najahala" na 5 cm ojačanja + debljine stakla aq i filtera. Znači da može da se spusti i posle je samo vratiš nazad, da ojačanje uđe u tu krivinu. Filter naravno mora biti dovoljno širok za tu manipulaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JazakVoda
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2012
Poruke: 102
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za to sve, tako cu i uraditi nego me interesuje da li je dovoljna debljina ceva i da li ce vuci normalno vodu... Sutra cu probati da napravim, pa bi dotle da znam da li ce funkcionirati kako treba..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neces ni znati dok ne probas ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za taj protok verovatno će trebati dve cevi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako planiras da je stavis na zeljeno mesto?Jer kakvog oblika bi trebalo da bude neverujem da mozes da stavis ma stakol to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JazakVoda
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2012
Poruke: 102
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 9:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogu da stavim na mesto... Hvala vam i probacu... Postavicu slike kad bude gotovo! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde mogu da se nadju te cevi od pleksiglasa, i u kojim ih sve debljinama ima, Pitam jer bih ja od njih napravio sprejbar ukoliko uspem da ih nadjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JazakVoda
Akvarista



Registrovan: 11 Avg 2012
Poruke: 102
Lokacija: Srbija

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod nas ima u senti, u nekoj staroj fabrici. Imaju od 10mm, 15mm i 20mm debljine i skroz su providne... Kupuje se na metar, a cena je od 200-500dinara, to zavisi od debljine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja takodje imam ojacanja i zato nisam mogao da koristim obicne prelivne cevi. Ja sam resi problem tako sto sam uzeo silikonska creva, ona za pretakanje vode, i vakum gumicama ih pricvrstio za staklo. Zbog ojacanja, luk je malo veci.
E sad, ne znam da li to utice na protok, ali moguce je. Moja pumpa je 1200l/h, i to smanjena na minimum. Imam 5 prelivnih cevi koje ubacuju vodu u filter, a samo jednu koja je vraca u akvarijum. Svaka od tih 5 ima isti precnik kao ova sto vraca u akvarijum. I sad, iako ih ima pet, suprotno svim zakonima fizike, cim malo pojacam protok na pumpi, spoljasni filter pocinje da se prazni... I dalje ne znam koji je uzrok tome, ali pretpostavljam da je u pitanju to sto je luk veci nego sto bi trebalo. Poenta price, ako zeza mene, zezace i tebe, pogotovo sto je ta tvoja cevka tako izuvijana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prelivna cev aed Ostala oprema 2 Čet Sep 21, 2017 2:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev paja patak Filteri i pumpe 18 Sre Nov 12, 2014 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna pumpa Nikola021 Uradi Sam (DIY) 4 Sre Jun 26, 2013 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev Vlada991 Ostala oprema 9 Čet Feb 14, 2013 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prelivna cev flopsky Početak u akvaristici 8 Sub Dec 01, 2012 9:14 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License