Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razmnozavanje Cyrtocara moorii - Plavi delfin Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

U akvarijumu od 325 litara, medju skalarima, lifalilijima, barbusima, ciklidima... imam par delfina. Muzjak je duzine 20-ak cm, dok je zenka nesto malo manja. U akvarijumu su malo jace od godinu dana. Danas sam dok sam im davao hranu, primijetio da sve ribice jedu, dok je zenka delfina stajala sa strane i drzala usta zatvorenim. Uhvatio sam je u mrezu, malo sam joj cackalicom otvorio usta i vidio sam joj u ustima dosta jaja, precnika 5 mm, zatim sam je odmah vratio u vodu. Zanima me, da li neko ko ima iskustva sa razmnozavanjem delfina moze da mi da savjet. Da li da ostavim zenku u istom akvarijumu ili da je izdvojim u drugi, manji akvarijum, u kojem bi bila sama? Citao sam na internetu, da zenka izbaci jaja, muzjak ih oplodi, a onda ih ona u usta pokupi. Ne znam, da li postoji mogucnost da su joj u ustima neoplodjena jaja, zato ne znam da li, ako bih je izdvojio, da je izdvojim samu ili u paru sa muzjakom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 6:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da je vadis sad. Ostavis je dvadesetak dana od dana kada se desio mrest i onda je izvadis na kratko da joj cackalicom otvoris usta u nekoj npr plasticnoj posudi gde ce ona da ispusti malce. NJu odmah vratis u aq a malce, ako hoces stavis u neku mrestilicu ili poseban aq pa ih podizes. Ako, kad je budes cedio malci jos budu imali zumancanu kesu ne hranis ih dan dva dok se ne istrosi ta kesa pa pocnes sa hranjenjem. MOzes im davati artemiju a mislim da mozes i sitno izmrvljeni tetra diskus.
Kombinacija riba ti vrlo cudna, ali eto i pored toga ti se delfini mreste, sto je super. Jaja su oplodjena, ne brini se. Steta sto nisi video mrest, posto je kod njih posebno interesntan. Naime, kod delfina se zadrazao po evoluciji stariji tip mresta, a to je da zenka polaze jaja na podlogu koju mozjak tad oplodi pa ih OPLODJENA uzima u usta. Kod ostalih malawi ciklida se oplodnja desava u ustima i na taj nacin bezbednija od predatora.
Desava se da prvi mrestovi propadnu dok se zenka ne uigra i mozda i pljune od stresa sto si je cackao. Bice uskoro sledecih mrestova. Inace, kod delfina vremenom mrestovi budu veoma obilni, pa moze da iznese i po 60-70 malaca u ustima, kasnije i vise.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Pet Maj 17, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kasno sam vidio odgovor, postupio sam drugacije, ali nadam se da ce sve da bude ok.
Isti dan sam prebacio zenku u poseban (manji akvarijum), tako da ce tu i onda i mali da budu skroz bezbijedni. Evo vec treci dan.
Sto se tice tvog komentara da je cudan spoj riba, moguce, ali odlicno se slazu. Wink Lifalili se mrijeste non stop. Ima tri para. Imaju pecine male u koje polazu jaja. Prije neki dan sam po prvi put izvadio male iz ustiju zenke Karleusa, tako da se i oni mrijeste. Skalari su vec cetiri puta bacali ikru, ali to je bezuspjesno. Evo sad i delfini, prvi put da primijetim, mada sam prije mjesec dana vidio jednu malu ribicu 3 cm i cudio sam se odakle mi, jer je izgledala kao ciklid, plava, a tri strafte po 'tijelu'. Kasnije sam ukapirao da je ta ribica zapravo od delfina, jer sam citao da dok su mali imaju strafte. Vidjecemo sto ce se desiti dalje. Hvala na odgovoru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 18, 2013 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

strpi se 3-4 nedelje i onda vidi šta dalje. Pazi kako i kada vraćaš ženku jer je izgubila svoje mesto u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juce sam primijetio da u ustima 'delfinke' nema jaja, posto su prethodnih dana bila bas vidljiva. Odmah sam pomislio da ih je pojela. Uzeo sam je, otvorio joj usta i vidio da su prazna. Odmah sam je vratio u stari, veliki akvarijum. Muzjak se odmah obradovao, zao mi je sto to nisam snimio. Smile Plivao je oko nje kao lud i tresao. Dao sam im da jedu i ona je posegla za hranom kao i ostale ribe i bio sam siguran da vise nema malih u ustima. Medjutim, kasnije kad sam bacio pogled na manji akvarijum u kojem je bila izolovana, vidio sam par kuglica kako se mrdaju, pored kamena za koji je vezana biljka. Pokupio sam ih sve i stavio u mrestilicu. I to su jaja malih delfinina. Wink Mrdaju... Ima par jaja koja sigurno nisu bila oplodjena, a ovih zivih ima devetnaest. Evo i fotke. Na prvoj je delfinka kojoj se u ustima vide jaja, slika od ranije, a na drugoj su mali koje sam juce pokupio. Slikano je telefonom, pa se mozda ne vidi odlicno. Wink Sve u svemu, zadovoljan sam kako je sve proslo. Bice bolje drugi put.

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Go$aV
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2011
Poruke: 20

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prethodne ribice su porasle na 2 cm do sada, a od delfinke sam prije 2 dana iz ustiju izvadio 160 malih! Evo i slike...


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License