Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mahovina - sta radim pogresno? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je vezes na kamen vezi je samo na onu stranu sa koje ce se vidjeti i slobodno nemoj stediti materijel sa kojim vezes. Na granu na koju vezes slobodno stavi mahovine okolo cijele grane iisto namotaj dobro.
Ne znam kako je vezes jel stavis tako citavu lisku i onda umotas ili je sjeces.
Moj savjet ti je sledeci put kada budes vezao da uradis ovako.
Uzmi tih par liski mahovine koliko mislis da ti moze biti za to jedno vezanje recimo kamena i lijepo je slozi, uzmi makaze i izrezi je na pola centimetra poredaj po kamenu i onda je dobro uvezi. tako ja radim i od kad tako radim ovako mi raste gusta zelena i lijepa da ljepsa ne moze biti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 5:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema CO2 i svetlo je relativno slabo, znaci low-tech.
Vezivao sam tako sto citave liske stavim i umotavam koncem.
Hvala na ovom poslednjem savetu, probacu tako.

gotika ::
ajde opisi mi u pp taJ tvoj nano akvarijum ?nesto tu nestima !postavi sliku ?kakva ti je areracija u akvarijumu jel brz protok vode ?ako jeste eto ti krivca za tvoje muke !

Imas dva posta iznad pitanja sliku tog nano akvarijuma Wink
Filter je hang-on, smanjen protok na minimum, posebne aeracije nema posto je "vodopad" sa hang-on filtera dovoljan.
Ni u vecem akvarijumu nije uzrok aeracija ni brz protok sigurno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi vrsilo posao ako bih mahovinu obmotao nekom mekanom mrezom za komarce?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne ne protok nema veze sa ovim tvojim problemom. Ja u svom akvariumu imam 2 filtera. 100x50x50 i jedan je Tetra ex700 700L/h a drugi je DIY 2000L/h sto je ukupno 2700L/h to je bas puno znaci da nije do tog. Nego njoj manjka svjetla i co2 pa zbog toga raste samo u duzinu izduzuju joj se listovi a ne basa one sa strane dovoljno. Slobodno kada budes vezao isjeci je i probaj neces se pokajati Wink a jos da ima co2 i svjetlo jace vidio bi tek onda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moglo bi i to ali ja iskreno nisam nikada probao pa nisam 100% siguran. Gledao sam da moze ali mislim da je vezivanje puno bolje. Slobodno je namotaj sa svih strana okreci kamen i motaj isprepletano. Provuce se liskice vjeruj mi kad krene. Ja sam mislio da sam previse namotao prvi put ali kad je buknula vidio sam da nisam fulio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako dodajes izi carbo ludvigiu i mahovinu zna da sprzi, to je kod mene bio slucaj sva pozuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prestao sam sa easy carbo pre mesec-dva posto mi je unistio egeriu i jos neke biljke. U nano nisam sipao easy carbo.

Nista, probam ponovo, sitnije i uz cesce sisanje, pa cemo da vidimo.

Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A bre Vili citam ovo tvoje i ne verujem. Kod mene je divljala a od hemije samo nedeljna izmena vode sto ona jako voli. Od svetla sam je imao u opsegu od 0.15w/l pa do 0.6w/l i svim je rasla. Sto kaze reventon imao sam je na grani koju sam izvadio i posle nekoliko meseci kad sam granu ubacio suvu opet je izrasla.

Mada ancitrusi su svinje ja pa pored njih nisam mogo monoselenium da imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je to bilo u nano akvarijumu

Mesec dana po formiranju:
Image

6 meseci po formiranju:
Image

A onda je pocela da se odvaja i otpada.
Sudeci po svemu, najverovatnije zbog duzine/tezine, posto je nisam trimovao.

U vecem akvarijumu je izdrzala sve ukupno 2-3 meseca, ali su se svo vreme pojavljivali komadi rasuti na sve strane, pa sve vise i vise dok ni na kamenu ni na grani nije ostalo nista osim konca. Jednog veceg ancistrusa sam cesto vidjao na mahovini, pa ima smisla da verujem da je on bio glavni uzrocnik.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmas mahovina - visak boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Uto Avg 25, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mahovina na poklon skendro1 Na poklon 0 Sub Avg 22, 2020 12:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina potrebna popindeed Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Avg 20, 2020 2:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Christmas moss mahovina dejan83 Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Maj 15, 2020 1:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License