Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hrana za gupike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš, obari je dobro, skini opnu sa paprike, jer to neće da jedu. Propasiraj kroz cediljku za supu, jer mora da bude sitno. Krupnije komadiće ispljunu. Ne ubacuj mnogo paprike u akvarijum, jer ako ne podjedu sve, voda dobije crvenkastu boju. Nemoj svakog dana to da im daješ. Dovoljno je na par dana po jednom na vrh kašičice. Nemože im se desiti ništa loše od paprike, jedino ako im ne ubaciš ljutu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 18, 2010 12:15 am Snimi Poruku Nazad na vrh

trna88
Akvarista



Registrovan: 20 Avg 2012
Poruke: 77
Lokacija: BeoGrad

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta cenite o davanju gupikama,neonkama i zebricama sledece:
1. gliste iz baste ( prirpemljene regularno, ociscene ili ti istranzirane Smile ) nekih 100gr ce ih biti sigurno ociscenih Smile
2. listici ( videcu koliko da dodam kad ostalo izmiksujem )
3. aleva paprika 1 mala kasika
4. crvena paprika sveza barena cisto jos nesto sveze... i...
5. spanac ili blitva za kraj

Eto umesto govedjeg srca ili belog mesa malo glista Very Happy
Sve cu to da zamrznem, obradim u kocke pa ako se niko ne usudi da prokomentarise dok spremim to javljam rezultate Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Okt 13, 2012 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mojima dajem listice, sera diskus granulat, spirulinu isto mnogo vole da jedu, barena crvena paprika svakih 2-3 dana, ostale hrane naizmenicno i to je to. Posle okota, obavezno prvo hranjenje je crvena barena paprika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dsc64am2
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2013
Poruke: 73
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2013 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mojim gupikama dajem hranu u listicima i neku crvenu u granulama kazu proteinska, a danas sam im ubacio i biljne vasi sa ruza, pojele su ih u slast, radije nego ove fabricke hrane, sta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2013 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, evo nabavio sam 5 gupika juče u radnji.
Danas su pojele sve što sam ubacio, ni trunka nije ostala.
Da li bi trebalo da postepeno povećavam dozu dok ne primetim da trunčice ostaju, pa onda malo smanjim... i tako dođem do reativno tačne mere?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2013 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trebas sam da procjenis koja je kolicina hrane dovoljna. inace ribe dnevno mogu da pojedu mnogo vise hrane nego sto im je zaista potrebno, slicno kao i ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jul 04, 2013 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dsc64am2 - po uzoru na tebe ja mojima (doduse ne gupikama, ali slican fazon) dajem biljne vasi, samo ja skidam sa kopriva, pa bas moram da platim Wink Ubijaju se i otimaju ko nezdrave Very Happy Ima jednakoja je najbrza i imam problem da vasi stignu i do ostalih Razz
Mislim da ti je ideja odlicna, ode se u bastu i malo nabere.


Ovih dana se pojavile ovde neke musice, nesto kao one vinske, i ja ih sada ubijam po kuci i ubacujem u akvarijum Very Happy
Malo mi zao i njih i vasi ali umiru za visi cilj - svezi proteini za moje ljubimice.

Tako da-kad se desi prilika, ulovi im nesto Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IlajDza
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2013
Poruke: 10
Lokacija: Srbija,Niš

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li nko da odgovori na predhodno pitanje sto pre ,hvala u napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Branko Stevanovic
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 54
Lokacija: Kraljevo-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 06, 2013 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo je jedna Deakova receptura:

deak ::
E ovako ja sam dobio recepat od starihij akvarista i tako pravim hranu vec godinama skojima hranim svoje ribice i od tad nemam nikakvih problema u akv da kucnem u drvo, a evo i recepta:

- 1kg ocisceno srce ili belo pilece meso (licno koristim belo meso jer je kvalitetnije u hranjenju)
- 700g oslica
- 300-400g spanata ili maslacka
- 3 zumanceta
- 1 banana
- 3 supine kasike aleve paprike slatke
- zelatin beli
- beli luk
moze jos da se doda oligovit tablete 5-6 kom al ja ne stavljam.
Sve ovo ide u blender i to dobro samleti da bude jako usitnjeno. Kasnije sipam na tacnu i skroz razvucem na tanko i stavljam u zamrzivac. Kad pocinje da se stvrdne masa ondak nozem napravim male kockice (otprilike 10x10 cm). Kad se skroz smrzne pakujem u male kesice. Kad hranim ribice ondak izvadim jednu kockicu i tanko secem pa na jos manje kockice da bi ribice mogli da pojedu.
Sa ovim receptom se moze igrati da ne dobijaju uvek istu hranu, dosta puta izostavim oslic i dodajem vise crvene paprike ili bilo sta sto znate da je dobro za ribice ubaciti.
Napomena:
Posto se radi o mesu ne preterivati hranjenje ribica jel moze da dodje do nezeljenih efekata, prvo morate da nadjete neku sredinu koju znate da ce ribice da pojedu. Sve sto ne pojedu odmah vaditi iz akv i smanjiti dozu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Coone97
Akvarista



Registrovan: 04 Feb 2014
Poruke: 54
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sre Feb 12, 2014 2:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li mozda peporucujete da sve te hrane pomesam u nekoj kantici pa da im dajem kao taj mix?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Liberty
Akvarista



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 21
Lokacija: Pa

PorukaPoslao: Uto Mar 18, 2014 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se na pitanju posto sam bas pocetnik, ja bih takodje nesto prirodno da im smuckam osim listica i nekih crvenih zrnaca sto sam kupila....i imam pitanje vezano za to belo meso....da li se to zivo ubaci u blender ili skuva pa onda?
I zelatin onaj iz kesice za kuvanje kolaca, u zrncima?
Koliko belog luka na tu tvoju meru?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Interesuje me sta preporučujete od kupovne hrane za gupike? Ne mogu da mućkam nista. Trenutno imam Sera Vipan, Tetra Guppy, Susene larve komaraca (ne mogu da se setim proizvodjača). Šta bi jos mogao da kupim konkretno, od kog proizvodjača, neku kvalitetnu hranu da proširim asortiman?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Pet Jan 06, 2017 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim Sera Vapan, Tetrine proteinske granulice i jos jednu vrstu listica i za sad sam zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tražim Kvalitetne Gupike Weiss Tražnja 0 Sub Maj 27, 2023 8:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam mužjaka plave gupike Nikollo Na poklon 1 Sub Jan 29, 2022 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike sa slike na poklon paljabogdanovic Na poklon 4 Pon Jan 17, 2022 1:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License