Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sastav spoljnog filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrburns
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2013
Poruke: 114
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje vezano za spoljni filter, litraze 9l..do sada sam u njega stavljao po preporuci radnika aq shopa vatu za filtere, aktivni ugalj, i debeli sundjer. Pre dva meseca sam izbacio ugalj, jer sam citao da je on potreban u koliko se koriste lekovi za ribice, inace ovako nema potrebe da stoji u filteru. Meni tako godinama je stajao Smile e sada pitanje, sa cime bi mogao malo da obogatim tj poboljsam samo preciscavanje vode u filteru ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 10:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možeš da staviš keramičke prstenove, ili bio kugle, zbog biološke filtracije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja godinama imam spoljni filter sa 4 komore. U prvu ulaze cevi. Spoj izmedju prve i druge je 5 cm od dna,nije na samom dnu.
U drugu komoru sam stavio dzak od krompira,onaj crveni i u njega ubacio krupnije kamenje,moze i bez njih.on zadrzava dosta da se nezaprlja brzo prvi sundjer.
Pa onda ide treca,glavna komora. Odozgo ka dole ide sundjer,pervol vata,keramicke perle i opet sundjer.Raspored izmedju sundjera nije bitan naravno. JA se trudim da popunim celu trecu komoru.
Cetvrta komora je cista voda.
E sad: moga bih staviti na dno te glavne komore prvo bio kugle koje bi odvojile sundje koji je na dnu od samoga dna da ima vecu povrsinu cirkulisanja Vode.
Toliko od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jul 05, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....light=masa
http://www.akvarijum.org/forum.....13008.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je bezbedno dodati FMC u ovakav... henrymcdo Bolest 5 Čet Avg 22, 2019 5:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka saveti u vezi mog corner filtera axentije Filteri i pumpe 11 Sre Jul 17, 2019 10:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License