Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pond Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je čovek dokon a usput teško oboleli akvarista, svašta mu padne na pamet Laughing Iskopah malo jezerce da vidim i ja kako to izgleda. Ubacio sam par gupika i jato kardinala, videćemo kako će ispasti Rolling Eyes
Image

Image


Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

darko97
Akvarista



Registrovan: 28 Apr 2013
Poruke: 34
Lokacija: odzaci

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2013 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo to izgleda svaka cast al mislim da bi koja zlatna lepse legla jer su one nekako vise za jezerca(neko moje misljenje)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo da kisa ne spere zemlju i zamuti vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije završeno okolo, napraviću uzvišenje. treba još da smislim kako će izgledati "filtracija" odnosno strujanje vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan022
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2011
Poruke: 50
Lokacija: indjija

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za okolo je kamen najbolje resenje i naj prirodnije izgleda, a video sam nesto i sa starom ciglom nekom crvenkastom i takodje je izgledalo super...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je potrebno napraviti neki preliv i malu drenazu u slucaju neke kise koja bi prepunila bazencic? Kako ces da rashladis jezerce kada upece zdraka i napolju bude 40°C, mozda da razapnes onu mrezu sto je povrtlari koriste protiv grada, pravila bi malo hlad a opet svetla dovoljno za biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo i nije zamišljeno da bude dekorativno već mesto za koćenje živorotki, okolo ću poslagati neko kamenje da napravim uzvišenje. Što se tiče vrućine, upravo zbog toga planiram da napravim "filtraciju" u vidu kante u koju potapajuća pumpa ubacuje vodu i iz koje kroz filter masu voda ponovo izlazi u bazen. dodavanje vode mora biti na dnevnoj bazi a što se tiče prelivanja, nadam se da se neće dogoditi jer nema dotok atmosferske vode izuzev same kiše koja upada u bazenčić. mreža iznad bi pomogla samo delimično, bez protoka vode teško da bi bilo šta uspelo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanja, prelivanje možeš lako da rešiš sa jednom cevi većeg prečnika kad već praviš uzvišenje, staviš samo mrežu za komarce preko ulaza u cev. Kako zna da pljusne letnja oluja nije naodmet imati neko osiguranje od prelivanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Ned Jul 07, 2013 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Setio sam se ovog video gde priča i o filteru pa možeš da sikoristiš ideju. Smile


http://www.youtube.com/watch?v=isAIRazHR00
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i produkta cele priče, fotke gupika iz jezerca Laughing

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da se zahvalim svima koji su učestvovali u celom poduhvatu u vidu riba Laughing

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo na koje sam probleme nailazio:
1. Filtracija (pokušao sa bazenskim filterom ali ne pali )
2. Komšijske mačke Evil or Very Mad
3. Žabe
4. Naj veći problem, verovali ili ne, larve vilin konjica!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moras traziti subvencije od drzave da povecas proizvodnju i bolju otkupnu cenu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Larve vilin konjica su jedan od najvecih akvaticnih predatora, odmah posle bube gnjurac. S druge strane, njih jedu babuska i som, pa mozda hoce i koi saran, on je iz iste porodice kao babuska Very Happy

Cudi me da zabe nisu kidisale na te larve...

Soma, pa cak ni onog patuljastog (cverglana) ti ne bih preporucio da ubacis u jezerce jer bi ti potamanio i ribice i bilje...

Sve u svemu, dobra zamisao i jos bolja realizacija... Svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 11, 2013 8:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam i bubu gnjurca ili veslara ali sam ga na vreme uočio i izbacio, za njih sam znao da su napast, tačnije znao sam i za larve konjica ali ovo je prevazišlo sva moja očekivanja! Cenim da su mi potamanili 30% riba! Inače, ribe iz jezerca su prelepe i ogromne, mlađi ima gomila, po mojoj proceni bar 1000 kom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka DIY gupi pond Zivadin Uradi Sam (DIY) 15 Pon Mar 16, 2020 12:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Fish pond Fricky`88 Vrtna Jezerca 0 Sub Okt 15, 2016 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Guppy pond. Mirche01 Vrtna Jezerca 27 Sub Apr 04, 2015 10:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pond ili to sobno jezerce, sobna font... Salvatoree Vrtna Jezerca 20 Pon Jun 23, 2014 3:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tetra pond algorem batakole2 Alge 1 Uto Sep 04, 2012 10:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License