Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dh Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Mar 09, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je najlaksi i najjednostavniji nacin za povecavanje ph i dh vode...?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 09, 2010 5:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Mar 09, 2010 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kiselost mozes povecati tako sto ces ubaciti neke panjeve u akvarijum oni znaju da podignu malo kiselost. Sto se tice pocecanja tvrdoce nije mi bas jasno sto bi povecavao i ovako tvrdu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
diefaust
Akvarista



Registrovan: 14 Jan 2010
Poruke: 219
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Mar 10, 2010 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne bih da povecam kiselost, nego da je smanjim Smile a i tvrdocu bih takodje da povecam...
Sad sa "obicnih" ribica prelazim na zverove Smile hehehehehehe
tanganjika je u pitanju, pa zbog toga... Vec sam izbacio mangro panjeve da ne kisele vodu i aktivno menjam vodu, ali po nekih 40 ak litara dnevno, cisto da mi se ne osuse biljke od nagle promene ph i dh...
Pa zato pitam ima li kakvo drugacije resenje, posto menjam vodu dva puta dnevno, pa me to malo smorilo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Mar 10, 2010 6:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nastavi da radis to sto si do sad radio i dobices ono sto hoces Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
garda011
Akvarista



Registrovan: 29 Jan 2010
Poruke: 244
Lokacija: beograd, resnik

PorukaPoslao: Sre Mar 10, 2010 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za biljke nemoras da brines one ce same nestati ubacivanjem ciklida
jezera tanganjika malavi i viktorija su sa malim stepenom kiseonika i bez biljaka jedino mahovina zivi u njihovim vodama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako keramički bio prstenovi(npr. Resun) utiču na karbonatnu tvrdoću vode kH?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 8:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da ne uticu, ali ko zna od cega kinezi to prave, pa do odgovora mozes da dodjes samo eksperimentom u konkretnom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i sto je napisao Blue , keramicki prstenovi ne bi trebalo da uticu na vodu u tom pravcu odnosno da menjaju parametre vode. Sdruge strane oni i uticu na broj nitrita i nitrata ( sobzirom da su stvaraoci tj da se na njima zadrzavaju i stvaraju dobre bakterije ) tako da mogu da igraju ulogu u hemizmu vode ali ne u toj meri da mogu da dizu ili spustaju tvrdocu vode ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali hoces da ti voda bude meka ili tvrda,kilsela ili bazna?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
DiamondDragon
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2010
Poruke: 1054
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meka, neutralna. Želim samo biljke da gajim, ništa od ribica za sada. Ako se biljke ne prime probaću sa ribicama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sto se tice biljaka kod njih je najvaznije osvetljenje , mikro i makro tj hranljive materije i podloga ... a da li je voda tvrda ili meka i koji je ph, koliko znam neigra neku ulogu u razvoju biljke .... sem ako ne zamesas neku zabokrecinu od vode pa da uvenu ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za biljke je dosta vazno kakva je voda jer neke biljke ne podnose meku vodu a neke samo meku vodu vole tako da kod biranja biljaka treba dobro procitati odakle su i kakvu vodu vole.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne brini za vodu, meni su veoma dobro rasle iz cesmovacu koja cak nije odstajala samo sipaj i uzivaj Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to ti samo zbog hlora nije bas tako dobro i to se ne vidi odmah nego vremenom ako se tako radi sa vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma to sam dao kao primer, jer me je mrzelo par puta da stavljam vodu da odstoji. A ako biljke dobro rastu, onda se sisaju i uvek ce biti novih mladih biljaka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License