Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sve od nule Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pubinho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jul 2010
Poruke: 3
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jul 27, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svim forumasima...


Prosto i jednostavno sve me interesuje tj. svi moguci saveti su mi potrebni.

Dakle, prvo i pre svega koliko meni to novca treba da bih kupio i opremio jedan akvarijum od 300l?

Uzevsi u obzir da me izludjuje buka motora konvencionalnih pumpica tj. filtera koji je najtisi nacin da se filtrira voda?

Sto se tice sredjivanja i odrzavanja samog akvarijuma tu vec nemam neka pitanja za sada posto je mnogo toga vec lepo objasnjeno na forumu. Sto se tice kompatibilnosti ribica i tu je vec dosta receno. Voleo bih da mogu i kornjace sa ribicama zajedno da cuvam ali to je vidim nemoguce

Crying or Very sad . Ali sta je tu je. Mogu da ih cuvam odvojeno. Doduse uvek me je privlacila ideja akvarijuma sa svim razlicitim zivotinjama (ribe, kornjace, puzevi, rakovi itd.) ali jasno mi je da to nece moci. Tako da ce ribice imati primat ovde.

Hvala unapred na savetima i predlozima.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 27, 2010 10:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 8:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ti novca treba, zavisi samo od tvojih zelja i mogucnosti. Racunaj bar 200 eura.

Sto se tice buke, verovatno mislis na vazduzne pumpe, ali tebi za toliki akvarijum treba pumpa za vodu, a one su prakticno necujne.

Kornjace i ribice - neko ce tu da bude pojeden - a to, sigurno, nisu kornjace... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moje 300litrase uzeo za 120 eu kom plusz polica 60eu, neonke 30 eu, spoljasni filter 200 din al jos nije zavrsen Sad, grejaci(300w) 5 eu, creva pa rasprsivaci itd.
Punu cenu za tako nesto je nemoguce odrediti al da nije jeftino i to je sigurno. Ides lepo korak po korak i samo polako uzimas sta ti treba i neces ni osetiti al na kraju kad to sve stoji kako treba e ondak je neprocenjiva vrednost Smile.
Tako da puno srece u nabavci akv od 300l.
Staklo 1cm i gore imaju pojacivace barem moji Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
misoo83
Akvarista



Registrovan: 11 Sep 2009
Poruke: 485
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam moj 192 litre kupio za 130 + prevoz em izasao 20 evrasve sa opremom i postoljem na kome stoji akvarijum Smile

Po mome ti je mozda najpametnije kupiti "polovan" akvarijum jel te izadje jeftinije nego da ti sve pravis jos ako ne umes da lepis akvarijum ili pravis postolje za njega pa moras i za to da platis majstora

Ponekad na entu naidje neka extra povoljna ponuda ali ako nisi u pravom trenutku na pravom mestu isto kako brzo i prodje i proda se akvarijum

Puno srece sa kupovinom i ja sam slicno kao ti pocinjao pre 10 tak meseci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih kupovao polovan akv od 300l nikad to samo novo i nek rade majstori koji se razumeju za to, jer ako je slucajno udaren sa neke strane a to se retko vidi moze da dodje do katastrofalnog ishoda, mali akv ok al veliki ne bih. Kod stakla treba jos nesto znati da ima gadno svojtsvo a to je da stari znaci da vremenom na dnu dobija vecu deljinu a gore pocinje da bude tanje, ako ima "stomak" i nema pojacanje dolazi do pucanja stakla tako da za vece akv preporucujem novo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alokin
Akvarista



Registrovan: 24 Jul 2010
Poruke: 50
Lokacija: Koz. Dubica BiH

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam uzeo aq: 80 40 35 sa svime unutra(trava,kamenje,drvo,filter i onaj pjesak sta je vec) osim ribicama kostalo 100 eura.... samo sam jos kupio grijac...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pubinho
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 27 Jul 2010
Poruke: 3
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro nije to nesto preterano skupo. Moze se to lepo sve nabaviti. Doduse nemam pojma po Nisu ko se time bavi pa cu se malo raspitati. Vidjao sam tu i tamo pet shop-ove ali mi je sve to nesto izgledalo skromno. A i verovatno se u istima ne moze bas nabaviti nesto kvalitetno. Mozda i gresim. Videcu cega sve ima ovde kod nas na trzistu.

Hvala na brzim odgovorima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jul 28, 2010 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadji profil Pr. Skiner ... ustvari evo ti link http://www.akvarijum.org/forum/member383.html pa posalji mu email i vidi sa njim da li hoce ili ne, da te uputi ka nekom majstoru ili shopu ... a ostalo tu smo ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od nule do.... DejanM1980 Akvarijumi 3 Čet Jan 12, 2017 1:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum od nule - pomoc iskusnih...... crepawan Akvarijumi 2 Uto Maj 31, 2011 10:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License