Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zašto mi je kamen požuteo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Ovaj je kamen bio sivo-beo kao što i sada jeste sa strane, ali je na vrhu požuteo.
Da li se to dešava belom kamenju ili mi nešto hvali. Imam 5 gupika i biljke za početnike. Nemam ni jednu kozicu ili ribicu za čišćenje algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laughing Laughing Laughing
Kamen ti izgleda kao slanina...
Izvini morao sam... Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel se skida to sa kamena ?kakvo je kad pipnes jel masno ljigavo ili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo je osvetljnje? Po ovome je slabo svetlo, a hoce i kod sveze formiranih akvarijuma da bukne braon alga. Ubaci mladog ancistrusa i gledaj kako nestaje alga. Pojacaj jacinu svetla ako ti je slabo za tu litrazu koju imas.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije masno i ljigavo
Imam 4x16w osvetljenja, 8h fotoperiod.
čini mi se da je počelo da žuti kad sam pojačao svetljenje sa 32 na 64w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko litara ima taj akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

112 litara
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Usput, kolega, mogao bi već da otvoriš temu o svom akvarijumu i da nam ga predstaviš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa kakvo je na dodir? jel se skida ako pređeš prstom? ako zagrebeš noktom?

ako je baš zabetonirano, da ne može ni nožem da se sastruže, onda je verovatno kamenac.

Mada mi stvarno izgleda čudno ceo taj kamen. Gde si ga našao? Znaš li koja je stena u pitanju? Jesi li ga testirao na kiselinu? Možeš li još koju, malo širu fotku da vidimo i ostatak akvarijuma šta se dešava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

netcrush ::
pa kakvo je na dodir? jel se skida ako pređeš prstom? ako zagrebeš noktom?

ako je baš zabetonirano, da ne može ni nožem da se sastruže, onda je verovatno kamenac.

Mada mi stvarno izgleda čudno ceo taj kamen. Gde si ga našao? Znaš li koja je stena u pitanju? Jesi li ga testirao na kiselinu? Možeš li još koju, malo širu fotku da vidimo i ostatak akvarijuma šta se dešava?


Ma ne skida se ni struganjem pincete.

Kamen sam kupio u radnji za ribice i nisam ga testirao.

Ovo je slika od pre 10 dana. U međuvremenu sam ubacio 5 gupika. Vidi se kako je kamen savršeno beo, a onda...

Inače, ovo mi nije dekoracija. Ubacio sam neke biljke da se malo zanimam dok se ne vratim sa mora, onda kupujem CO2 i ide prava stvar

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa eto, ja bih rekao da je kamenac, ali mi nekako čudno da se za 10 dana nahvata kamenac preko celog kamena, tako da ne znam šta da kažem... meni se dešavalo da se tu i tamo nahvata kamenca po kamenju, staklu, čak i po grejaču, ali to su vrlo male količine naspram ovog tvog slučaja.

možda će neko iskusniji moći konkretnije nešto da ti kaže, sačekajmo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 2:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moram da dodam: sad opet gledam onu prvu fotografiju. Da li je moguće da je površina kamena "korodirala"? Odnosno da je usled neke reakcije sa vodom ili nečim što je bilo rastvoreno u vodi jednostavno površina kamena požutela?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
milance
Akvarista



Registrovan: 15 Apr 2011
Poruke: 15
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam pomislio da je oksidirao, ali onda bi oksidirao i sa strane, a ne samo gde je osvetljen... Verovatno je neka alga je u pitanju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 9:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probaj da prevrnes kamen to sto ti je gore neka bude dole i obrnuto sacakaj par dana pa ces da vidis da li ce i druga strana da pozuti ili ce ovo da pocne da otpada nabavi par malih ancistrusa !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi ne razvlacimo pitu bez potrebe, imao sam identican problem kada sam formirao akvarijum. Pojacao sam svetlo, ubacio ancistrusa i pojacao biljni fond. Normalno je da se javlja kod sveze formiranih akvarijuma, voli tvrdju vodu. Moze se javiti i po staklu, ali se lako skida karticom, a vec je problem kad je na kamenu, tu jedino ancistrus pomaze.
http://www.akvarijum.org/forum.....ight=braon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License