Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo alga??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je ovo alga?Sta je uzrok njenog pojavljivanja?Kako je se resiti?Primetio sam da se mehanicki lako uklanja cetkicom i nema je u velikom broju,ali iritira i skuplja prljavstinu.Ako neko zna odgovor unapred zahvalan.
Akvarijum je 100L,osvetljenje 83W(stedljive 6500K),foto period 10h,hranljiva podloga(substral terra magma),dodajem Co2(diy).
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:17 am Snimi Poruku Nazad na vrh

boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crna koncasta alga
kada si formirao akvarijum, i kakva ti je filtracija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena koncasta, jace osvetljenje, visak hranljivih materija, hranljiva podloga, dug foto period. Smanji foto period na 8h. Vrsi cesce izmene dela vode, redovno je mehanicki uklanjaj. Prijaju im ovi topli dani, obicno kad krenu da rastu temperature vode u akvarijumu, krene da buja i ona. Daj neku sliku da vidimo koliko biljne mase imas. Vidim da imas hrastic, brzorastuca je biljka i dobar je da potrosi visak hranljivih materija iz vode. Jel si skoro formirao akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boki 013 ::
crna koncasta alga
kada si formirao akvarijum, i kakva ti je filtracija

Pogledaj malo bilje, crnu koncastu bi mogao jedino pajserom da skida! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je formiran pre mesec dana.Nedeljno menjam 40% vode ,usisavam podlogu i mehanicki uklanjam koliko mogu.Visak hranljivih materija moze biti zato sto je vecina biljaka uzgajana emerzno i onda ne iskoristavaju hranljive materije sve dok se ne prilagode a usput sam dodavao i mikro i makro elementepocetnicka greska(sto vise i na brzinu),sto je dodatno doprinelo,ali sam presta sa dodavanjem.Biljke koje nisu uzgajane emerzno rastu kao lude.Hteo sam kasnije da predstavim svoj akvarijum(u punoj snazi,kad emerzne krenu) ali evo jdne za sad,malo je losija slika.Hvala na odgovorima.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smanji osvetljenje na 0.6-0,7w/l, 8h, dok se te biljke ne oporave i ne krenu da pustaju submerzne listove. Ta prihrana preko vodene kolone ti je zaprzila corbu! Smile A vec si imao hranljivu podlogu. E zato se kaze da je zurba najveci neprijatelj akvarista. CO2 nastavi da dodajes, i prati situaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 1:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala...Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moja greska ,mislio sam da je ovo kod njega crna koncasta a ona sto se ne skida ni pajserom smedja cupava alga

http://akvarijske-ribe.com/for.....alga_2.jpg
http://akvarijske-ribe.com/for.....asta_1.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boki 013 ::
moja greska ,mislio sam da je ovo kod njega crna koncasta a ona sto se ne skida ni pajserom smedja cupava alga

http://akvarijske-ribe.com/for.....alga_2.jpg
http://akvarijske-ribe.com/for.....asta_1.jpg

Ni jedna od ponudjenih, vec dlake crne boje po obodu listova biljaka, i nista ne pomaze, samo sijamski algari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Ned Jun 30, 2013 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U manjem akvarijumu sam imao crnu dlakavu,i nista ne pomaze,a mehanicki ni celicnom cetkom ne mozes da je skines...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
atanasa
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2013
Poruke: 69
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni otkuvavanjem kamenja. Samo delimično se skida mbunama koje je čupkaju. A čuo sam da se skida hipermanganom sa kamenja, a za biljke ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...u ja sam sa ovom algom imao bas problema i resio sam bas ovako kako je Jovica rekao poslusaj ga i obavezno je uklanjaj mehanicki tj cupkaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
boki 013 ::
moja greska ,mislio sam da je ovo kod njega crna koncasta a ona sto se ne skida ni pajserom smedja cupava alga

http://akvarijske-ribe.com/for.....alga_2.jpg
http://akvarijske-ribe.com/for.....asta_1.jpg

Ni jedna od ponudjenih, vec dlake crne boje po obodu listova biljaka, i nista ne pomaze, samo sijamski algari.


i easycarbo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristio i easy carbo, i nije pomoglo. Jedino nisam probao da ga direktno spricem sipam po algi. Ja sam nabavio sijamce i pojeli su je u roku od par dana. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Jedino nisam probao da ga direktno spricem sipam po algi.


pa jedino tako EC može da sprži crnu algu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License