Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zašto mi je kamen požuteo? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene buni ova konstatacija:
Pegazzz ::

Ma ne skida se ni struganjem pincete.


Imao sam braon alge puno puta do sad (takođe kao posledica slabog osvetljenja), ali su se one uvek lako skidale.. pa i prstom malo jače da pritisnem, ona se obriše sa kamena.

Još jedno potencijalno rešenje moglo bi da bude: izvaditi kamen, oprati ga i očetkati nekom ribaćom četkom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 4:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo juče sam primetio da mi se nešto kafenkasto pojavljuje i na staklima i na podlozi. Ovo nas taklu se skida grebanjem noktima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno, braon alga, slabo svetlo i filtracija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pallmall ::
Definitivno, braon alga, slabo svetlo i filtracija.

Jel možda valja da povećam fotoperiod sa 8 na 10 sati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bitna samo dužina osvetljenja, nego i jačina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pegazzz ::

Ma ne skida se ni struganjem pincete.

Kamen sam kupio u radnji za ribice i nisam ga testirao.

Ovo je slika od pre 10 dana. U međuvremenu sam ubacio 5 gupika. Vidi se kako je kamen savršeno beo, a onda...

Inače, ovo mi nije dekoracija. Ubacio sam neke biljke da se malo zanimam dok se ne vratim sa mora, onda kupujem CO2 i ide prava stvar

Image


64W na 112L je dobro svetlo kad ima biljaka. Kad nema biljaka, (kao na slici sto nema) onda ce pri tom svetlu na svakom cm2 poceti da raste nesto sto voli svetlo i voli ono sto ima rastvoreno u vodi. Zavisno od slucaja to mogu biti alge raznih vrsta i dezena, bakterije i ostale ljige.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rainforest ::
Pegazzz ::

Ma ne skida se ni struganjem pincete.

Kamen sam kupio u radnji za ribice i nisam ga testirao.

Ovo je slika od pre 10 dana. U međuvremenu sam ubacio 5 gupika. Vidi se kako je kamen savršeno beo, a onda...

Inače, ovo mi nije dekoracija. Ubacio sam neke biljke da se malo zanimam dok se ne vratim sa mora, onda kupujem CO2 i ide prava stvar

Image


64W na 112L je dobro svetlo kad ima biljaka. Kad nema biljaka, (kao na slici sto nema) onda ce pri tom svetlu na svakom cm2 poceti da raste nesto sto voli svetlo i voli ono sto ima rastvoreno u vodi. Zavisno od slucaja to mogu biti alge raznih vrsta i dezena, bakterije i ostale ljige.


Imam 4 x18w al od toga su mi 2 sylvania gro lux f18w / gro t8 (crvenkaste su boje). Jel se ove dve računaju kao 36w osvetljenja ili služe samo da daju lepu boju i nisu korisne za biljke?
Sad nisam pametan da li da smanjim svetlo paleći samo 2 neonke dok ne ubacim puno biljaka, ili da palim svih 4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 5:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filozofija je jednostavna:

mnogo biljaka + kvalitetno osvjetljenje = akvarijum bez (ili sa vrlo malo) algi (biljke absorbuju hranjive materije i co2, malo toga ostane za alge)

malo biljaka + kvalitetno osvjetljenje = hranjive materije ostaju neiskoristene od strane biljaka ali ih alge prihvataju rasirenih ruku

mnogo biljaka + slabo osvjetljenje = manje zahtjevne biljke (i neke alge) se odrzavaju dok one zahtjevnije propadaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ljudi ne razvlacimo pitu bez potrebe, imao sam identican problem kada sam formirao akvarijum. Pojacao sam svetlo, ubacio ancistrusa i pojacao biljni fond. Normalno je da se javlja kod sveze formiranih akvarijuma, voli tvrdju vodu. Moze se javiti i po staklu, ali se lako skida karticom, a vec je problem kad je na kamenu, tu jedino ancistrus pomaze.
http://www.akvarijum.org/forum.....ight=braon
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License