Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vrste puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lex
Akvarista



Registrovan: 03 Nov 2012
Poruke: 53
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema veze sto nema pedigre ovaj moj barski, medjutim radi kao lud, ne staje ceo dan. Za 5 dana je od nicega porastao samo tako.
Trenutno je jedini stanovnik u akvarijumu jer jos traje cikliranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 12:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 18, 2012 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mo oke su oni, nego sto se jako lako i brzo mnoze, pa ces morati na neki nacin da ih drzis pod kontrolom. Obicno se nasele u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2013 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedno pitanje.Iamala sam amazonca pre i malo mi je plevio biljke.Zanima me koji puz moze da ide sa biljkama da ih ne dira,a da odradjuje posao,a da ga pritom skalari ne registruju kao obrok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jul 15, 2013 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijski, Ramšorn, barski i naravno Nerite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cricket79
Akvarista



Registrovan: 07 Maj 2012
Poruke: 16
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Čet Nov 07, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moji najvredniji stanovnici, Amazonac i Malejzijac, biljke nediraju ali zato alge tamane!

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cricket79
Akvarista



Registrovan: 07 Maj 2012
Poruke: 16
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Nov 25, 2013 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala izpravka od mog poslednjeg posta.
Uhvatio sam Amazonca na delu kako tamani biljku.Ipak hoće da jedu biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djole-80
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2014
Poruke: 22
Lokacija: beograd,rakovica

PorukaPoslao: Ned Mar 09, 2014 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam velikog amazonca nikad biljke nije dirao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DarwinsDemon
Akvarista



Registrovan: 03 Sep 2011
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 20, 2014 1:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li neko da mi kaže nešto o sledećim puževima:

Clithon corona - corona horn snail

Tylomelania sp. - sulavezi

Tylomelania perfecta - kameni puz

Koja im je uloga u akvarijumu? Da li se slažu sa drugim puževima i da li diraju biljke? (od ribica držim samo živorotke)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Sub Apr 05, 2014 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa.85 ::
posto su helene slabo zastupljene u srbiji, jer su ljudi mislili da su jako skupe i da se tesko razmnozavaju...al kad malo bolje razmislis, nisu vopste skupe cena je od 2-10evra-u zavisnosti od drzave do drzave, a da je potrebno par za njihovo razmnozavanje-to stoji, al da radjaju samo jedno jaje to nije tacno, radjaju svakih 30-40 dna od 10-15 jaja... a cena je po meni smesna...jer ako mozete da platite za botiju 400-600din, to vam dodje skoro na isto...stim da helene neprave toliku stetu kao botije, a drugoi helene su kao puzevi trubaci, znaci ukopavaju se u podlogu a samim tim korenje biljaka lakse dolazi do hranjivih materija...i helene nece dirati kozice dok ce ih botija u slasti pojesti ako ih stigne... takodje helene nece dirati vece puzeve tipa amazonci itd, znaci sve vveci puzevi mogu sa njom, dok ce barski itd platiti glavom...

iko-hvala... Wink
Mala napomena Helene ce probati da pojedu vece puzeve kao sto su amazonci-jabucari pogotovo ako ih ima vise tad ce i biti uspesne ..tako da iako retko mozete racunati da ce 4 do 8 helenica savladati svojim udruzenim snagama i najveceg puza jabucara (svakako velikog pusa ) ovo svedocenje je iskljucivo iz licnog iskustva .
srdacan pozdrav svima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Badri
Akvarista



Registrovan: 24 Apr 2014
Poruke: 31
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Maj 12, 2016 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta je trenutno u opticaju ... Vreme prolazi li prolazi ... Sada su helene 100-150 dinara komad ima ih u izobilju u akva shopovima,od nekada rariteta do klasicnog puza(razmnozavanje,nacin zivora i ishrana su ucinili svoje) trziste,zastupljenost... I dalje ce nerite biti jedne od najkorisnijih puzeva tesko komercijalizovenih kod hobista,drzace cenu od 250-400 dinara (izvrsni algari,komunalci,druzeljubivi) ... Za pozeleti ... Ali sta reci za Savsku patuljastu neritu na tu temu jos niko nije progovorio,dao savet,iskustvo ... da ja znam ... Moje iskreno misljenje (da nabavite 20 komada iz prirode ... broj vremenom manje vise ostaje isti sto znaci razmnozavace se najnormalnije u postojecim akvarijumskim uslovima) do duse ne rastu kao druge nerite ... Imaju prelep kolorit u vecini slucajeva nadmasuju osnovnu neritu ... Za svaku preporuku ... P.S. Za svaki slucaj kad je nabavite iz prirodnog stanista (Sava mada je ima retko i u Dunavu) drzati je 10 dana u karantinu,mada nije pokazivala bilo koje simptome negativnosti u dosadasnjoj praksi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Pon Apr 04, 2022 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudovi, ovaj stvor mi upropasti staklo akvarijuma, ostavlja neke mrlje pri vrhu akvarijuma koje se malo teže skidaju. Zna li neko zašto i koja je vrsta puža u pitanju? Nije mi jasno, mrlje su samo pri vrhu akvarijuma, i to okolo cijelom dužinom. Ne razumijem kako ne umaže staklo dok se penje?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2022 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malesian trumpet snail. Jaja ovog puza su u obliku belih caura na staklu, mozda su to te mrlje o kojima pricas.
Inace su dobri za za substrat posto ga prekopava, ali se lako prenamnoze sako previse hranis ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Uto Apr 05, 2022 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima 3 duzna metra, sirine oko 8 cm,
mrljavo-slinavog traga (svuda okolo). Malo mi je to mnogo materijala za jaja. Smile
Hranim metodom “cicija”.
Imao sam i ramshorne i 100% su pokrepali od gladi jer ih ne vidim vise odavno, ali nisu balavili staklo. Ne shvatam fenomen, majku mu pa nije kopneni slinavac za kojim se vuce trag gdje god da prodje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam nekoliko malih Helena puzeva UrosB Na poklon 0 Sre Jul 28, 2021 2:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ljubitelji puzeva - crni Malezijci + ... Suncokret Na poklon 1 Sub Jul 25, 2020 2:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kucice puzeva No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 20, 2020 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko vrste kozica andrija88 Ostali Stanovnici 2 Ned Jun 10, 2018 5:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License