Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HC(Hemianthus callitrichoides)nikako da krene Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...Kao sto pise u naslovu u pitanju je HC,moja omiljena biljka.Imam akvarijum vec 2 meseca,oko 100L,osvetljenje 83W(stedljive 6500K),foto period 10h,hranljiva podloga(substral terra magma),dodajem Co2(diy),biljka je uzgajana emerzno pre nego je dosla kod mene(do sada je valjda trebala da krene),ali nikako da krene da pravi tepih.Pocne da izbacuje nove lepe listice ali posle nekoliko dana dobiju zuckasto-braonkastu boju i propadnu i tako u krug.
Ostale biljke se super razvijaju i rastu kao lude,cak sam kod nekih primetio i pearling,ali HC nikako.Ako neko zna o cemu se radi i moze da pomogne,bio bih veoma zahvalan.
Image

Image

Image

Image
A evo i pearlinga
Image





Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 4:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li to ima veze, ali rekao bih da ti je granulacija podloge previse krupna za cubu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam i ja o tome ali ako sad sve to pocnem da vadim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je moguce da se ovo javlja u nedostatku gvozdja.
Evo jedne slicice:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam imao HC, i jos par druhig "tepih" biljaka na krupnoj podlozi i isti je problem bio pa sam samo jedan deo podloge izvadio (u krugu biljke) i stavio sitni kvarc, probaj tako, primetio sam malo nesto da je napredovala ali sam je izvadio brzo posto sam rasturao akvarijum, tako da probaj.... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa moram i to da probam...Ali buni me to sto ona krene lepo,izbaci lepe zelene listice a posle 3-4 dana propada i sve u krug.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HC ima sitno i delikatno korenje i problem joj je da sa njim dopre do hranljive podloge kroz to krupno kamenje. Ostaje joj prihrana kroz vodenu kolonu koja je kod tebe verovatno promenljiva pa i ona raste verijabilno jer ti hranljive materije variraju u vodi. Moraces da promenis taj deo inerntne podloge sa sitnijom. Pokusaj da je prehranis kroz vodenu kolonu ce kad tad zavrsiti sa bumom neke zelene alge, najverovatnije zelene koncaste pa ti to ne savetujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 10:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno na odgovoru...Sa zelenom koncastom sam dobi bitku smanjenjem svetla,mahanickim uklanjanjem.Pre nekoliko dana sam menjao filter,sa hang on-a sam presao na spoljni stakleni i poremetio ravnotezu i pocela je da se javlja staghorn alga,tako da mi predstoji jos jedna bitka...Koju granulaciju mi preporucujete za hc?Hvala jos jednom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 7:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenio sam podlogu kamencicima sitnije granulacije od 1-4mm i biljku zasadio do same mrezice za komarce ispod koje je hranljiva podloga.Nadam se da ce ovo pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam Hemianthus micranthemoides Rooster Na poklon 2 Sub Nov 20, 2021 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Menjam Hydrocotyle tripartita za Hemi... srki.acs Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Jun 19, 2020 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Veca kolicina Hemianthus micranthemoides Zivadin Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 22, 2020 4:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 500 Litra nikako da uspe 😑 kale Akvarijumi 18 Uto Sep 24, 2019 11:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Opet hemianthus micranhemoides Ralke Arhiva Malih Oglasa 3 Pon Feb 18, 2019 1:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License