Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Staghorn alga Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav...Pocela je da mi se javlja ova alga na microsorumu,ali jos uvek u malim kolicinama.Uzrok njenog pojavljivanja je najverovatnije poremecena ravnoteza u akvarijumu,jer sam do pre 2 dana ima hang on filter a sada sam napravio spoljni stakleni pa je vecina filter mase nova.Verovatno je doslo do povecanja nivoa amonijaka u vodi sto njoj i pogoduje.Hteo sam da pitam iskusnije akvariste,da li moze doci do povlacenja ove alge kada se uspostavi ravnoteza?Da li da smanjim foto period na 7-8h sada je 10h?Osvetljenje je 1w/L stedljive 6500K.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 3:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Foto period je ok 10 sati ali ga prepolovi sa pauzom dva sata. Kod mene je uspelo i alge su se povukle odnosno prestale su da rastu a algari su odradili svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U drugom akvarijumu,malo vise zapustenom prekrila je i dno i biljke ali sam primetio da gde je bio unutrasnji filter,ispod njega je bila senka i nema ni traga od ove alge u tom osencenom delu.
Odvratna alga,evo kako izgleda

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Crna koncasta tzv. Ovo je baš ekstremno kod mene je bilo mnogo manje. U glavnom to je previše svetla a premalo bilja = višak hranljivih materija= alge. Kako ti je ubijen akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije ovo slika mog bilja kod mene je tek po koji koncic ali se jasno vidi da je ona,a akvarijum je fino ubiljen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav! Imao sam ranije problem sa ovom algom. Sve sam pokusao i nije uspelo. Nisam jedino koristio hemiju. Sijamski algari su pomogli, pojeli su je za dva dana. zop
Citao sam ranije, da je klopaju i molike. Narocito black molly. Nije ih bilo kod mene pa sam pre stigao do sijamaca. Sada imam i molike. Idi i kupi blek moli, bas da probas sa njom prvo posto ti stanje nije toliko alarmantno. Inace ove molike koje imam su ceo dan aktivne, kljucaju, cupkaju nesto po biljkama, pa mogu da pomognu. Bas probaj pa javi rezultat. Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zuki
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 75
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I kod mene su black moli cupkale ovu algi ali sam na kraju pocupao listove na kojima je bila puno uhvatila a kada se bilje razgranalo i kada sam regulisao rasvetu nestala je. Samo treba da se uspostavi ravnoteža. Kod tebe će to brzo jer su ti ostale korisne bakterije u vodi i podlozi bez obzira na promenu filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelko94
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 54
Lokacija: Nis-Balicevac

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svakodnevno buljim u listove biljaka i trazim algice,i cim sam promenio filter sutradan je pocela,inace nisam neki ljubitelj zivorotki.Smanjio sam foto period,mehanicko uklanjanje,i da se uspostavi ravnoteza i nadam se da ce nestati.Krajnja solucija sijamski algar,ne znam da li ima negde u Nisu a nisam iz grada pa da skoknem caskom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka beli kisobran - alga?? pingvinpilence Alge 0 Sub Mar 26, 2022 8:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili bolest Vecha Alge 7 Sre Sep 30, 2020 8:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alga ili? uki01 Alge 14 Uto Avg 11, 2020 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zelena koncasta alga gotika Razno 4 Pet Jul 31, 2020 10:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nepoznata alga peconis Alge 11 Čet Okt 24, 2019 9:33 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License