Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Malezijski puž Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Jecconi
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 89
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda nabavis botije i resen problem Very Happy

Mada, ja bih izvadila jer su mi gadni.Pre par godina sam zapatila puzice koji su se nakotili u filteru.Botije su sredile stvar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oni su prilicno korisni posto ciste podlogu od ostataka hrane i organskog otpada. Ja bi ih na tvom mestu zadrzao, a sifoniranjem bi im odrzavao broj ukoliko krenu nekontrolisano da se mnoze.
Inace, ako se mnoze nekontrolisano, znaci da u akvarijumu ima previse hrane, sto je opet dobro da znas, pa da regulises.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh znam... meni su generalno puzevi gadni (smem da ih drzim samo za kucicu), pogotovu u velikom broju, ali evo, lecim se... imam vec 3 Nerite i ove MTS malce... Moram da priznam da su mi zanimljivi da ih gledam kako neumorno rade. A idem i logikom - sve je bolje od algi. Danas sam uocio malo napredno klupko koncastih algi u Valisneriji i to sam brze-bolje sifonirao i ocistio.

Akvarijum se tek sporo ciklira, nema riba uopste, a samim tim ni riblje hrane, ostavicu ove MTSovce pa sta bude. Vodim se ovim tekstom sto sam poslao za MTS i sto cikavili kaze za parametar "previse hrane".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 2:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost, po slikama koje sam nasao na internetu, ovo sto ja imam nije malezijski nego barski... Isto izlaze kada padne mrak, ali nema duguljastu kucicu sa izrazenim spiralama, nego vise okruglastu, ovakvu:
Image

Evil or Very Mad Sad cu morati da se smaram sa sifoniranjem. Ove ne zelim u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to na slici je barski puz.
Tvoja odluka je da li ces ih zadrzati, ali ja nisam imao nikakvih problema sa njima, ciste alge i visak hrane a biljke ne diraju. Vole da se "gnezde" u filteru pa samo jednom u 3 meseca eliminisem taj visak iz filtera i uvek su u kontrolisanom broju Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Da, to na slici je barski puz.
Tvoja odluka je da li ces ih zadrzati, ali ja nisam imao nikakvih problema sa njima, ciste alge i visak hrane a biljke ne diraju. Vole da se "gnezde" u filteru pa samo jednom u 3 meseca eliminisem taj visak iz filtera i uvek su u kontrolisanom broju Wink


Pretpostavljam da nisu stetni, ali meni smeta sto se krecu i po danu... nisu neki prizor, jos ako ih je puno... Confused Juce sam sa stakla skinuo 8 sicusnih, a danas sam oprao tusem ceo panj sa mahovinama i u kofi je bilo barem 15tak puzeva, najvise minijaturnih, ali i vecih primeraka od 4-5mm... Evil or Very Mad Nadam se da sam im stao na put jer ih drugde nigde nema.
Ponadao sam se da su MTS, ali ne...

Da li znas koliko treba da porastu da bi polagali jaja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi 3 helene i miran si sa barskim puzevima i ovom temom!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta cu sa kozicama i neritama? Hm! Ajde dacu im jos fore da nestanu. Very Happy Akvarijum je nov, ova generacija puzeva je stigla verovatno sa mahovinom. Ako barske malce budem odstranjivao redovno tesko da mogu da produzuju vrstu. Zato mi i znaci da znam od koje velicine oni krecu da polazu jaja. Ovi moji puzici su do 1mm, a ove vece primerke sam, nadam se, skroz odstranio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ih ne želiš ubaci helene i za nedelju dana rešen problem a do tada odvoj Nerite u neki akvarijumčić...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helene nebi trebalo da diraju puzeve vece od sebe, ali nikada ne mozes biti potpuno siguran.

Sto se barskih puzeva tice, cim se oni tebi tako brzo mnoze, verovatno imas previse hrane u akvarijumu.
Inace, relativno brzo pocnu da polazu jaja. Mislim da cim porastu preko 5-6mm vec postanu "polno zreli"

I kao sto pise na jednom cenjenom svetskom akvaristickom sajtu: "Ukoliko vam se puzevi nekontrolisano mnoze, ne krivite puzeve, vec osobu koja stavlja hranu u akvarijum."
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 11:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je, ja sam ih uklonio sve ispod te granice. Smile) Nema uopste hrane u akvarijumu. Akvarijum se ciklira i jedina hrana za kozice i nerite su alge i sluz. Barski puz je stigao sa mahovinom i verovatno je cekao nekoliko dana da uslovi postanu podnosljivi i tek sada sam ih video u vecem broju.

Sacekacu sa helenama ako se pojave opet u vecem broju... za sada mislim da sam ih desetkovao. I da cu sada nalaziti pojedinacne primerke.

P.S. Jel ima neko da iznajmljuje helene na 6-7 dana? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znaci helene su zakon kod istrebljivanja viska puzeva u aq. Smile

a dali malezejci izlaze van akvarijuma ili su uvek u vodi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 7:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prva strana, drugi pasus, poslednja rečenica Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali ostaju u vodi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Htedoh reći da ne izlaze iz vode što u tekstu i piše. Sad, pasus, prvi drugi, tu je negde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka potrebni Ramshorn,barski ili malezijs... chaosad Tražnja 0 Pon Nov 16, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi Veverac Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 18, 2020 1:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malezijski puzevi tatjana777 Arhiva Malih Oglasa 7 Sre Jan 08, 2020 10:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License