Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Osmokot Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jer neko probao da ubaci osmokot,u spoljni filter i tako prehranjuje biljke? Kad dodje vreme izvadi ga i ubaci svez.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je to moguce... Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Mar 08, 2013 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko znam, osmokot je zamisljen da se postavi u podlogu blizu korenovog sistema biljaka i tu lagano otpusta elemente koje se preko korenovog sistema apsorbuju u bilje. Mozes eventualno dodavati mikro i makro elemente za prihranu bilja preko vodene kolone. Jedno sa drugim nema veze. Neka me ispravi neko ako gresim, ali mislim da je tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da je zamilsljen da se stavlja u podlogu ali ako ispusta hranjive materije ispod biljke sto ne bi ispustao i u filteru i tako prehranjivao preko vodene kolone.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to ne znam da li moze! Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

netcrush ::
chikavili ::
Onda ih pitas da li imaju Substral proizvode, pa ako kazu da imaju, objasnis im da je i osmokot jedan od njihovih proizvoda.
I kada im objasnjavas sta je osmokot, ne kazes da je hemija, nego da je djubrivo za cvece.


Smile

Ok, trebao sam jednostavno napisati da u većini naših cvećara nećete naći preparate za prehranu i negu biljaka (u šta se eto reventon i sam na kraju imao prilike uveriti). Naći ćete u najboljem slučaju zemlju za cveće i to je to. Jel sad ok? Smile

Ovako na prvu loptu mogu otprilike da zamislim zašto je to tako. Cvećare su kod nas zapravo kiosci sa cvećem (tu bukvalno mislim na "mrtve" cvetove posečene, sakupljene u bukete i postavljene u vaze). Ciljna grupa cvećara su ljudi kojima treba takvo cveće (buketi, venci, ikebane...), eventualno par mejnstrim sobnih biljaka (kale, kaktusi, filadendroni, neke koje su u datom trenutku popularne..). Verujem da ih za Osmokot (Substral itd) pita neko jednom u 2 meseca i verovatno zbog tako male tražnje neće da se bakću sa tim stvarima. Možda će se to u nekom trenutku promeniti, ali sad je ovako kako je. Biljni preparati (žargonski "hemija") se kupuju ili u, za tu vrstu proizvoda, usko specijalizovanim biljnim (poljoprivrednim) apotekama ili po većim i bolje snabdevenim megamarketima.


Da, dobro si ovo spomenuo - postoji dve vrste cvecara, jedne koje prodaju bukete odsecenog cveca za svadbe, 8. mart, sahrane i tako to... i druge koje prodaju zivo cvece u saksijama. E te druge obicno imaju djubrivo i preparate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 9:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso, fino si ti to zamislio, ali osmocot otpusta malu kolicinu hranjivih materija koje su dovoljne za par biljaka, zato se i stavlja blizu korjena, da se te materije odmah iskoriste. Mada, verovatno bi i moglo da se izvede to u filteru ali bi morao da stavis kilo osmocota na akvarijum od 100 l i opet ne prihranjujes biljke preko korjena vec preko listova.. to moras da imas na umu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 12:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi, neke biljke se isključivo hrane preko korenovog sistema. Osmokot je dušu dalo za upravo takve. Ostale biljke koje se mogu prehranjivati preko vodene kolone možeš prehranjivati i makro i mikro elementima, tako što ćeš ih sipati u vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tusta
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2011
Poruke: 346
Lokacija: Pojate

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nesa ::
Znam da je zamilsljen da se stavlja u podlogu ali ako ispusta hranjive materije ispod biljke sto ne bi ispustao i u filteru i tako prehranjivao preko vodene kolone.


Zato što bi vrlo brzo navukao alge, jer jednostavno njegov odnos NPK elemenata (15+9+12) u vodenoj koloni nikako nije dobar, problem je fosfor koga ima previše a koji je ujedno i jedan je od glavnih okidača za pojavu raznoraznih "nemani"... Da je OK, onda bi kao prihranu putem vodene kolone mogli da koristimo bilo koja vodotopiva NPK djubriva identične ili slične formulacije kojih ima bezbroj na tržištu, ali ne može, jer su namenjena baš kao i osmocote za poljoprivredu, (ratarstvo, povrtarstvo i sl.)....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 5:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je taj odgovor tusta,koji mi je interesovao,znaci taj visak fosfora bi napravio algo-akvarijum Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne obavezno, ali je velika vjerovatnoca da hoce..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
StefanPredic
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2013
Poruke: 15
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam Fitocote NPK 12-16-14 da li moze da se stavi to ili ne?ima i 20-8-10. posto nisam pronasao ovde odgovor na to pitanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze osmocot u filter. Cilj nam je da sve sto osmocote ispusti ostane u podlozi a da sto manje ode u vodenu kolonu. To nam omogucava treset. Problem pored fosfora (koji je vrlo ukusan za alge i kojeg u makroelementima za prihranu bilja kroz vodenu kolonu ima minimalno), je i azot kojieg u osmocotu ima u amonijaccnom obliku i kojeg ne zelimo ni slucajno u vodenoj koloni zbog zdravlja ostalih stanovnika. Azot iz makroelemenata je sav u nitratnom obliku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Avg 02, 2013 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko gde ima da se kupi osmokot koji deluje 12 meseci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje,jel ima neko ideju kako da ubacim osmokot bez rasturanja podloge?Da li je problem da ne bude u podlozi nego na njoj?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Osmokot Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 23, 2017 5:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Orhideja i osmokot Sone_bg Razno 4 Pet Okt 21, 2016 8:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka osmokot Glavash Hemija 4 Sub Jan 30, 2016 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osmokot NS Bojan Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jun 20, 2015 9:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osmokot manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Apr 25, 2015 8:44 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License