Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Je li ovo ispravno ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dugi
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2013
Poruke: 31
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 5:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li je postojavala ova tema, ali cu vas ja pitati ovako sve koji ste imali japanke i koi sarane cime ste ih hranili. Ja svoje japanke i coi sarane hranim lisnatom hranom i ovom kojoj ne znam ime, ali cu vam pokazat' sliku:
Image Znam ja da coi sarani i japanke nisu ribe za akvarijum, ali sam ja to kasno saznao tj. kad sam ih vec dobio. Mene zanima da li je ovo dobro za njih, ono ja nemam nikakvih problema sto se tice, ribe mi imaju lepu boju i lepo se ponasaju, samo bi voleo da ako nesto gresim ispravim za dobrobit njih. Hvala. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 5:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam ih i ja i kod mene je slicna situacija sto se tice prve nabavke ribica bila.Vidi ako hoces iskreno za koliko dugo sto ih imam a to je sigurno godina kad se sve sabere,u zivotu nisam videla tu hranu.Gde si je kupio?vidjala sam granuliranu hranu ali ne tako tamne boje.Da se malo nasalim,podseca me na granule za kucice.Da li dajes samo ovu vrstu?ubaci im malo tzv domace hrane,imas jedan dobar recept na forumu,od njega jako lepo napreduju.Sto raznovrsnije to im je bolje po digestivni sistem i njih mozes hraniti po jako malo jer imaju mali zeludac a sklone su prejedanju,barem to je moje iskustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 9:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je ovo maxigran moje ribe sa dna je obožavaju čak i ostale krupnije se spuste na dno da se malo počaste.Ako jedu slobodno im daj ali i malo šaraj sa nekom drugom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je tzv "crna džigerica" ili crna proteinskha hrana na bazi jetre, koristi se za ishranu isključivih mesoždera što zanči, japanke i šarani je kao ni drugi oportunisti neće odbiti ali nije baš hrana za njih ako uzmemo u obzir da su biljojedi. Moj predlog je da tu hranu zameniš za neku adekvatinju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dugi
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2013
Poruke: 31
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, ja sam otvorio temu zbog toga da mi vi kazete je l dobro ili ne. Smile A mozete li da mi date link od te domace hrane i kako napravit. Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

link me mrzi traziti imam recept kopiran od jednog urednika,:tri spojene sake spanaca, dve spojene sak maslacka ,dva cesnja bwelog luka,1 manja tikvica,jedna supena kasika aleve peprike slatke,dve kesice zelatina i 300 ml vode. njega uvek koristim nekad dodam i belo meso u njega zbog drugih ribica nekad ne.Recept je odlican a u toj temi je bilo i kako se pravi u slikama detaljno no pokusaj na pretragu naci ces,izvini sto sam toliko lenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dugi
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2013
Poruke: 31
Lokacija: Novi Pazar

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 1:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citam ovo i kontam da treba tako zivo da im bacam u akvarijum jer su coi sarani ko pit bullovi, komataju sta vide.. Very Happy A u tom akvarijumu imam jos 3 staklara i 4 muljara, hoce li se njima svideti ta hrana ili da im ubacujem i lisnate malo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Čet Feb 27, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kontam da im treba zivo ??? Dugi Koi saani i japanke su BILJOLJEDI, nemaju zeludac treba ih hraniti bazicno biljnom hranom ...Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana sa slike je hrana kojom se hrane pastrmke u ribnjacima,to jest Tove, ima raznih granulacija. Sto se tice domace hrane, ovaj recept je super. Mozes da to zamrznes u tankom sloju pa da ga bacas u komadicima. Postoji jos mnogo recepata za domace spremanje a postoji i hrana bas namenjena za njuh Smile
Lisnatu mozes da pomesas sa belancetom od jajeta i dodas jos ove ali je malo izdrobi. To u tankom sloju po staklu ili foliji providnoj razvuci i nek se osusi. Lomi na komade koje zelis i hrani. To je extra i za Ancistruse. Naravno tikvica,spanac... Mogu da se obare ili malo skuvaju i ubace. To ribe obozavaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License