Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum Dzeki 40l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek imaš taj problem sa mužjacima ako su malo većih dimenzija u malom prostoru (to na osnovu ličnog iskustva i prporuke za kupovinu ribica iz zoo šopa).
Po meni, a nemam pojma u principu, zameni sa manjim ribicama. Ubaci neke koje ne rastu velike i rešio si problem. Kod mene su platike u još manjem akvarijumu, mislim da ti komotno idu sa gupikama. Ili ako menjaš sve (ima gupika da imaš mali milion) kao što će kod mene da bude onda ubaciš barbuse titeje naprimer.
Grejač slobodno stavi skroz horzontalno pri dnu akvarijuma i zakloni ga kamenjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 8:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha,pa razmisljao sam i sam da izbacim ove malo vece i da umesto njih stavim par jatnih sitnijih ribica Smile Tako ce verovatno i biti,hvala na savetu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2013 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image evo par slika kako sada stoje stvari,i dalje su plastikaneri,ali to se za nekih mesec dana menja. Smile ne mogu zbog faksa da stignem,i ranije bih ja to.. i formiram veci akvarijum isto za nekih mesec dana,a za sad su ovo moji malisani.. Smile Smile
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2013 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju vrstu rasvete imaš? Ili imaš žuto svetlo, ili si se zaigrao u fotošopu. Mada, rekao bih da je ovo drugo. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2013 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na srecu,nije ni jedno ni drugo. Very Happy Vec sam iz studentskog akvarijuma koji mi je oduzimao masu vremena dodao pesak u ovaj,a pesak je zut,tada nisam mogao drugi da nadjem,i onda vecina slika dodje nekako mutnjikavo zbog toga. Very Happy A rasveta je stedljiva sijalica snage 15 w,pa kad budem biljke ubacivao pojacacu po potrebi. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pet Maj 10, 2013 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigle biljke. 1,5 cm zemlja za cvece pa pesak i onda biljke,sad je osvetljenje 0,7 w po litru. Zanima me je li ok ova kombinacija biljaka,za koliko mogu da ocekujem napredak neki,i da li je osvetljenje ok?
Biljke:
Limnophila sessiliflora
Ludwigia repens
Rotala Rotundifolia
Bacopa australis
Ludwigia palustris
Ludwigia x arcuata
Hygrophila Polysperma
Najas guadalupensis
Glosso
riccia fluitans
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pon Jul 15, 2013 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da,koriji i ancitrus su poceli da mi prevrcu pesak i da vade biljke,koliko mogu izdrzati u posudi od 20 litara sa filterom,posto sam ih izbacio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav opet ljudi,izvinjavam se ako preterujem sa pitanjima,par smernica ako bi mogli da mi date pomoglo bi,posto nisam nikako imao biljke,pa sam na nepoznatom tlu. Nedelju dana je proslo od kako su zasadjene,deluju mi ok,neke su odbacile par donjih listova,vecina je pustila korenje sa stabljike,to me malo zbunjuje,da li treba da to korenje ucvrstim u pesak ili da ga ne diram,neka samo trazi put? Sme li osvetljenje da bude preko 1w/l i ako sme koliki bi trebao da bude fotoperiod u tom slucaju? Moram li od starta imati CO2? I poslednje pitanje,da li je dovoljno to sto imam zemlju za cvece ispod peska ili mi treba jos neka vrsta prihrane? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 12:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je jace osvetljenje, dugacak fotoperiod nije potreban, 8h je dovoljno. Ako imas hranljivu podlogu i dobro svetlo, uspevace ti sve nezahtevne kao i dosta srednjezahtevnih biljaka. Ukoliko hoces one koje su veoma zahtevne, treba ti i CO2 i tecna prihrana. Imaj samo na umu da manje zahtevne ne znaci i manje lepe biljke Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Čet Jul 25, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha,pa ja sam pre par dana malkice pojacao osvetljenje,i sada je za nijansu jace od 1w/l,ostale parametre nisam vezane za svetlo pratio jer ih ne razumem bas najbolje. Embarassed Sto se tice podloge ispod peska imam 1,5 do 2 cm zemlje za cvece,a danas sam pustio da radi i DIY CO2,i cini mi se da sve funkcionise lepo,biljke su se primile i napreduju solidno,postavicu slike za par dana. Smile Eh sad,ja sam zbog jakog osvetljenja ostavio fotoperiod na 8 sati,s tim sto na sat i po,dva gasim osvetljenje zbog algi (ovde sam u jednoj temi procitao da to moze pomoci u njihovom suzbijanju,4-2-4),i nadam se da to nece prekidati biljkama fotosintezu,procitao sam da ne bi trebalo. Smile U svakom slucaju,reventone hvala na savetima,i u potpunosti se slazem sa tobom kad kazes da manje zahtevna biljka ne znaci i manje lepa. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Evp par slika kako su biljcice izgledale nedelju dana posle sadjenja,tada nisu imale CO2,od riba gupikice,zebrice,koriji i labeo frenatus. Kritikujte,ovo je tek pocetak,bice to mnogo bolje dok se malo razrastu. Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
atanasa
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2013
Poruke: 69
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A gde si sakrio grejač?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno je izvadjen,velike su temperature napolju pa mi je temperatura u akvarijumu 26 stepeni bez grejaca tako da nema potrebe za njim,kad zahladni cu ga ubaciti. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slicica za update,ubacen panj crnog duda,mislim da je to to sad. Smile Biljcice lepo napreduju cuni mi se. Prosudite sami,i ocenite. Smile

Image

Image

Image

Image

Image
E da,veliki ancitrus je zamenjen,posto je urnisao biljke,umesto njega sam ubacio dva mala,nadam se da ce biti muzjak i zenka. Novitet je i trihogaster leeri. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License