Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Elektromagnetni ventil za CO2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me da li se vasi eletkromangnetni ventili za CO2 greju dok rade? Ja sam danas napokon kompletirao bocu, manometar, iglicasti ventil i elektromagnetni ventil ali vec posle 20-30 minuta rada elektromagnetni ventil se toliko ugreje da jedva moze da se drzi rukom 10-ak sekundi... da li je takvo stanje i kod vas ili.... ? Onace ovo je elektromagnetni ventil na 220v koji se koristi u aparatima za CO2 zavarivanje... istina je da on nije projektovan da radi non stop ali nisam uspeo bolji od ovoga da nadjem... kakva su vasa iskustva sa elektromagnetnim ventilima? od cega ih koristite? i da li se greju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 9:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a da probas one na 12 v iz auta, u sistemu za TNG
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 10:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo pre sam se cuo sa drugarom i on ima jedan tako da cu sutra uzeti da probam sa tim solenoidom ali vise bi voleo da je na 220v da ne moram adaptere dodatne da ubacujem... ali u svakom slucaju ne znam da li je ovakvo grejanje normalno... na jednom el. magnetnom ventilu iz ves masine pise 185 stepeni celzijusa... iskreno ne verujem da ce crknuti solenoid vec me vise brine da li ce od vrucine gumica koja dihtuje poceti da truli i da izgubi funkcionalnost ventila... a solenoid ako crkne nije problem... imam ih 10... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj radi na 220, greje se, ali ne previse, recimo maksimalno 45 stepeni u ovim letnjim danima, zimi nesto manje. Ventil je nenamenski, za CO2.
Ne bi trebalo mnogo da se brines, vidjao sam EM ventile koji se greju tako da mozes da se ispeces (50+ stepeni), ali valja biti oprezan, nikad se ne zna, drzi ti to na oku, a ne bi bilo zgoreg da proveris sa prodavcem ili proizvodjacem. Koji ventil je u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju je elektromagnetni ventil koji se koristi u aparatima za CO2 varenje... Identican je ovome sa slike:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 8:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa TA je obicno oznacena maksimalna temperatura okoline, a sa TF maksimalna temperatura fluida, u ovom slucaju gasa. Izmeri temperaturu solenoida pa vidi koliko imas fore, mada mislim da imas dovoljno, obzirom da se jos nisi ispek'o. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paz' 'vako... posle sat vremena rada temperatura se podigne na max 71 °C... sto bi znacilo da sam dosta blizu granici ali nisam je presao... ako je projektovana maksimalna spoljna temperatura za ovaj ventil TA=80 °C onda ovih 71 °C stp imam ja ne predstavlja problem za sam ventil i dihtovanje samog ventila... iskreno radije bi voleo da se ventil ne greje ovoliko ali ako ga je fabrika tako napravila onda valjda tako i treba Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a kolika se tempeatura prenese na ove izlaze za creva? da ih ne rastopi.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na njemu je gumeno crevo od aparata za zavarivanje koje sam ubedjen da ce izdrzati te temperature... ali u svakom slucaju u ovoj test fazi cu pratiti sta se desava i sa crevima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene, el.magnetni ventil, radi na 24v, preko adaptera. Može, ladno, cigara da se upali koliko se greje. Rukom ako se uhvati, opekotine, samo tako, ali tako radi već duže vreme, bez ikakvih proplema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari. Smile Evo da kazem i ja moja iskustva. Kod mene je el. magnetni radio dosta dugo i jako se bio vruc. Pallmall je to i potvrdio "Može, ladno, cigara da se upali koliko se greje" posto je nekadasnji moj el. magnetni kod njega i dan danas funkcionise. Smile Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom na to da imam par solonoida zrtvovacu jedan i previklovacu ga tako da bude proracunat za 24/7 rad... u tom slucaju ne bi smeo da se greje... Smile A do tada cu rucno paliti i gasiti na ventil... ako mi ne uspe viklovanje bice onda kao sto je i svima vama tj. koristice se kao upaljac za cigarete (koje ne pusim) Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaki solenoid se greje, to je normalno, inače uglavnom isprobavamo da li radi tako što proverimo da li je vruć.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalno je da se greje... ali nije normalno da se toliko greje da se opeces Smile To se obicno desava ako nije proracunat za adekvatnu upotrebu... mada i u takvom stanju moze da radi sam solenoid ali mene to grejanje vise brine zbog zaptivne gumice u ventilu nego sto ce sam solenoid da se pregreje ili crkne. Zato bih pokusao da smanjim to grejanje na neku normalniju temperaturu... ipak mislim da je 71 °C previse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lazar018
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2014
Poruke: 39
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Mar 05, 2018 5:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko uspeo sa ventilom iz auta? za tng?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nepovratni ventil za potopnu pumpu laky_kg Filteri i pumpe 7 Pon Jun 22, 2020 12:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iglicasti ventil za CO2 Malina Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 03, 2020 8:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Elektromagnetni ventil Doksas Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Maj 04, 2019 3:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 manometar, igl.ventil, elektromag... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 06, 2019 9:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Stakleni brojač mehurova CO2 i magnet... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Jan 30, 2019 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License