Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Anubia Cancer (bolest) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doc tebe je bas poteralo..Reci mi da li ovo cudo napada i druge rizomske biljke?
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora da znaci da se vratilo. Moze cvet da propadne ako nije uspeo da se otvori van vode.
Za svaki slucaj ubaci streptomicin ili eritromicin 250mg/100L vode. Obican za ljudsku upotrebu. Pravo u avarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio do apoteke, to je antibiotik, postoje pakovanja od 250 i 500 mg i izdaje se jedino uz izveštaj lekara tj recept.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit.

Izgleda da se vraća boleština, primetio sam na Barteri i na jednoj nani iste simptome, tamni stablo lista, a na nani je počeo da se raspada rizom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šokirao sam se, ovo sam zatekao sada, ovo je napredovalo za jedan dan !!
Šta raditi, nisam pametan, kad tad ću saznati ko mi je uvalio zaražene biljke i nateraću ga da guta ...

Barteri
Image

Nana
Image

Afzeli
Image

Druga Barteri
Image

Druga Nana
Image

Treća Nana
Image

Četvrta Nana
Image

Ovo je ostalo od prve Barteri, očerupana i pitanje je hoće li preživeti !!
Image

I još nana i još nana...

Očerupano tj bolesno...
Image

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Čet Maj 23, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Flojd
Ne, samo Anubie, imam Microsorum tri vrste i nemam ovih problema na njima..

Videćemo kako stoje stvari sa ovim, poslednja solucija nakon svega ovoga je "selekcija" tj. sve Anubie koje su bile napadnute ovom bolešću idu u kantu a ove koje do sada nisu bile ni jednom "zakačene" ostavljam u karantinski AQ na posmatranje, ovo sam izgleda trebao iz prve da uradim.. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 26, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitao sam te,jer imam neke novodonete Microsorume,i u kratkom roku je poceo da im truli rizom.Da ne bude zabune,vezani su,nisam im zatrpao rizom u podlogu.U svakom slucaju,ja taj deo isekoh pa cu da vidim sta ce da se desi.
Tebi zelim da sto pre resis ovaj tvoj problem.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Ned Maj 26, 2013 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno nisam imao problem sa mikrozorumima ovog tipa, vec nesto drugo, venu listovi ali izbijaju novi... Question

Sto se tice Anubia, odvojio sam one koje nisu imali do sada ni jedan napad i one koje su bile obolele, i posmatranje.
Naravno sve u karantinu, kadici i jednoj manjoj posudi i iznad stedljiva sijalica 15W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon par meseci..
Uradjeno je ukupno 2 tretmana sa Spretptomicin i VYDATE, uradjeno je u kadici sve Anubie ( zaražene i ove "zdrave" ), nakon drugog tretmana odvojio sam ove koje su imale barem po jednu zarazu i ove koje nisu imale ni jednu, obe grupe sam odvojio u po jedan zaseban AQ ( samo voda i osvetljenje, bez riba ) sa štednom sijalicom od 20W 6400K..
Idu slike ovih "zdravih" i one koje su selekcijom odstranjene iz ove druge grupe zaraženih a davale su znake napredka tj nisu imale nove napade Nematoda..


Image


Image

Anubia Barteri sa prepolovljenim rizomom jer je imala prvi napad i bogami u veoma kratkom roku Nematode su "sasušile pola rizoma zajedno sa stabljikama i listovima, ali i medju prvima je počela da odvija i izbacuje nove listove. Very Happy

Image

A ova me je Anubia Gigantea bogami iznenadila, isto prepolovljen rizom, sa pojedenim listovima a ostavio sam je čisto iz milosti.. Surprised
Image

Velike Anubie..
Image

Anubia Glabra mini, prepolovljen rizom ali počela takodje da odvija nove listove.. Smile

Image


A, ovo su razne Anubie koje se bore već mesecima, jako jako sporo napreduju u "ozdravljenju", u odnosu na ostale.
Što se tiče njih do daljnjeg ostaju u tretmanu mada imam planove za njih, u smislu kozičnjaka...

Image

Ova Anubia Barteri je toliko uništena da se jedva na jedvite jade razvija, u ostalom videćemo šta će biti sa njom, kada se setim bila je ogromna biljka sa dosta listova.. Sad


Image


Sve u svemu, ove nazovi "zdrave" Anubie idu jedan novi projekat mada nisam 100% siguran koliko su ozdravile i koliko su podigle imuni sistem, ovo je poslednja šansa ako ne idu u kantu.
Do sada, bilans štete je oko 100 eura jer je ovo oko pola biljaka preživelo.. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sam juce druze gledao temu, da vidim da mi nije promaklo nesto novo, i vidim da nije. Nisam nista pisao, da ti ne stajem na muku. I sad vidim update.
Materijalna steta je jedno, ali i ako nisu moje biljke, dusa me boli jer anubije obozavam, a nemam ih u ak na zalost. Mogu samo da mislim kako ti je, i koliko je vremena to raslo da dostigne tu velicinu pre nego sto su nematode uradile FATALITY! Sad
Ko zna, mozda jednog dana napravim neki low light sa anubijama i nekim panjicem, ali otom-potom.
Drago mi je da ti se bar nesto oporavilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene je ovo rastuzilo,ja obozavam anubije...Sad Valjda ce od sada biti sve uredu Smile Navijam za tebe Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj, Anubie su po meni najbolje biljke, naravno imam i imao sam dosta ostalih vrsta, ali po meni King of the Jungle je ubedljivo Anubia Very Happy, pa otud i tolika količina kod mene, imao sam kao što se vidi low-light ali zbog ovog haosa sam morao da ga rasformiram, dodje mi da odlepim od muke, formiram 300l i nakon 2-3 nedelje sam morao da ga rasformiram, samoubistvo...
Ipak, ovo što je preživelo ide u nov projekat za koji dan pa ćemo videti, ovo je tim biljkama ujedno i poslednji test, jer nemam nameru više da se zezam sa koje kakvim tertmanima a ujedno i frustracijama...
Od sada pravilo kod kupovina Anubia obavezno pregledati, detaljno pregledati rizom, nikakve crne mrlje, tačke, ili neke braon pege..., jbga opekao sam se i naučio lekciju. Confused
Vidim tj naleti ponekada dobra prilika ( jeftina ili veća količina za male pare Anubia ) ali zastanem i dobrooooo razmislim. Exclamation
Sve u svemu, uskoro ćete imati priliku da vidite sve ove "zdrave" Anubie u jednom velikom projektu, pa šta bude neka bude... Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kibo-Chan ::
mene je ovo rastuzilo,ja obozavam anubije...Sad Valjda ce od sada biti sve uredu Smile Navijam za tebe Very Happy

Nadao sam se da neces videti ovu temu, bas iz tog razloga. Takodje navijam za tebe da u buduce bude sve kako treba sa anubijama! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno hvala društvo na podršci.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::

Nadao sam se da neces videti ovu temu, bas iz tog razloga. Takodje navijam za tebe da u buduce bude sve kako treba sa anubijama! Bravo


bice dobro valjda i za njega a kako vidim ja cu ih dobavljati samo od RF malo sam se uplasila da budem iskrena Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia Nana, ogroman zbun +30cm velicine nebojsar Ponuda 2 Čet Maj 11, 2023 2:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike bolest Dragutin96 Bolest 0 Pon Apr 24, 2023 11:07 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License