Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cistaci algi puzevi - Nerite snail Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam 3 nerite vec nekoliko meseci i do sada nisam video njihova jaja (imam svetlu podlogu).
Toliko sam odusevljen njihovim ucinkom i izgledom, da mi ni jaja nebi smetala, nimalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 10:18 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^ Ma zato bih i uzeo njih. Jer akvarijum mi je ubiljen i nov, jos uvek se odmerava odnos snaga izmedju bilja i algi. Kozice, na moju veliku zalost, otpadaju jer bih da drzim i patuljaste ciklide. Otocinkluse je uzasno tesko naci ili imaju nerealno visoku cenu. Njih cu nabaviti ko zna kada. Ostaju mi ovi puzevi... ako i od njih odustanem, prakticno pozivam alge i zelim im dobrodoslicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dve nerite u 25 litara vode. Izgleda da sam potrefio muško-žensko kombinaciju. Jedino mesto gde su položile jaja je jedan panj i to ne tako strašno, a dugo su mi tu. Panj sam jednom za nekih 6 meseci izvadio malo protrljao ribačom četkom i završio.
Inače posao koji je rade u akvarijumu: Neprocenjivo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit posta:
Nisam probao clinton corone (mali rogati), tj. nikako da ih uzmem već jednom, a kažu da su možda i bolje a nisam čitao da se spominje problem sa jajima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam 2 Nerite pa cemo da vidimo. Smile Kako sam ih ubacio jedan se odma' bacio na posao dok drugi ne mrda vec koji sat... obavio se kamencicima i miruje. Pomerio sam ga i vidim da je ziv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^^ Pokrenuo se pre 3 sata i sada brsti redmoor, skida onu skramu od celuloze, sta li. Drugi puz se vec popeo na sprejbar i polako ide po njemu i skida ljigavstinu koja se skuplja kada se ciklira akvarijum. Za sada sam jako zadovoljan. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sta ako bacaju jaja na sve strane... Pa nece se iz njih izleci godzile, nego mali puzevi koji vrlo lako mogu da postanu hrana nekom drugom puzu ili ribi.
Suncokret, sto se tice kozica, ukoliko ti je akvarijum dobro ubiljen, kozice ce opstati i razmnozavati se. Moj slucaj... Opstaju i razmnozavaju se pored 2 bikolora, 6 ramireza, 20ak tigrastih barbusa i 20ak tetri. Ukoliko neka izadje na otvoreno, obicno ne pozivi ni naredne 3 sekunde Very Happy. Ali vecina ih je naucila da je bolje drzati se biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 2:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^Neće ništa da se izlegne, treba im neka slana, talasasta, ko zna kakva voda Smile Nije to ni bog zna koliko jaja a i ne polažu ih svaki čas, ako ti smeta skineš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 3:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je neso69, polazu jaja a nista se ne izleze...traze bocatu vodu za izvaljivanje malih.

Nisam probao da ih ramnozim a imao sam, i njih i clithone (rogate). Pun akvarijum jaja a malio iskustva i volje(vremena).


Vrhunski algari ,obe vrste.

Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel se i vama desava da vam Nerite ne silaze sa nekog dela (npr. panja) ceo dan?
Od juce jedan puz samo ide po sprej baru - ne silazi sa njega... ide celom duzinom pa se vrati na pocetak i tako stalno. Sprej bar je bio ljigav, akvarijum je u fazi sporog cikliranja i deluje mi da je puz svu tu nevidljivu ljigavstinu ocistio!

Drugi puz ne silazi sa panja... medjutim nisam video da je obrstio onu sluz od panja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 1:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah im smanji 20% platu i da vidiš kako će da lete po akvarijumu Smile
Opusti se, ne rade na normu, jedu valjda koliko im prija, trenutno su u izobilju hrane pa laganica rade Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 30, 2013 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Šta s dešava sa jajima koje izlegu? Jel se raspadnu ili ih nešto pojede?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 12:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vise tu gde su ih polegli, jedino mehanički skidanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 2:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jaja su izuzetno cvrsta tako da se i mehanicki tesko skidaju,sa stiropor pozadine tesko bez ostecenja iste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peya




Registrovan: 05 Feb 2010
Poruke: 2
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2013 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde ima da se kupe? Uzeo bih par komada… U prodavnicama koje ja znam ih nema Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dunavske nerite Ascaron Tražnja 0 Ned Okt 16, 2022 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka puževe Dunavske Nerite chaosad Ponuda 0 Sub Apr 09, 2022 8:51 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License